EXIT 06 neuracunljivo obezbedenje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

faraumbra

Početnik
Poruka
2
U principu je ovogodisnji exit bio sasvim ok.
Cini mi se da polako pocinje da biva sve komercijalniji ali takode smatram da je to prirodni razvojni put bilo kog festivala.
Oko kasnjenja koncerata na odredenim binama mislim da je suvisno govoriti,ne verujem da je to bilo kome puno zasmetalo.Meni licno prvenstveno je zasmetalo prisustvo ljudi sa transparentom "odbranimo cirilicu" ili nesto slicnog naziva.
Dokle cemo se boriti sa tim recitivima proslosti?
Demokratski je da imaju pravo na svoje misljenje ali takode mislim da Exit nije mesto
za promociju takvih stvari ideja i stavova.
Mora li uvek da ispliva ksenofobija?
Najruzniji trenutak exita 06 se odigrao po meni poslednjeg jutra na Roots&Flowers i pokvarilo nam je svu zabavu. Mozda je stvarno bilo kasno,medutim to nije i ne sme biti opravdanje za takvo primitivno ponasanje obezbedenja.
Dakle sta se desilo?
Desilo se to da je u jednom trenutku upao pripadnik obezbedenja ocigledno nenormalan i agresivan i poceo da vice : "gasi,gotovo,mars napolje,gubite se" i slicne inteligentne forme recenica. Na moju opasku da drugari koji sviraju na sceni spavaju kod mene i da trebam da ih sacekam divljak je poceo da mi preti! Kada sam ga upitao cemu takav stav poceo je da broji jedan,dva, tri tj da se sprema da me udari! Onda me je povukao za rukav i poceo da me gura.Njegov kolega je kao hteo da ga malo smiri ali su svi prisutni shvatili da mu to u stvari nije namera.
Da mu je poznata cinjenica da je ovaj sirovina pa da mu samo zbog imidza festivala govori "lakse malo".
Ok, izasli smo sa roots&flowers i stali na vrhu stepenista da sacekamo muzicare i evo ga opet on i svi prisutni su krenuli u raspravu sa divljim pripadnikom obezbedenja! U sledecem trenutku je poceo da preti jednom posetiocu festivala koji je iz rumunije i koji ne razume rec srpskog.Na opasku da ne razume sta mu se govori manijak ga je uhvatio za ruke i poceo da ga vuce i da ga vreda!
Bas lepo zar ne? To nam je odlicna reklama !
Pa se posle cudimo zasto stranci nemaju lepo misljenje o nama?
Razumeo bih da je obezbedenje reagovalo tako primitivno da je bilo incidenata i problema,medutim toga nije bilo.
Platili smo karte da bi na kraju bili izmaltretirani i ponizavani od ljudi koji treba da brinu o nasoj bezbednosti! Vise nego tragicno.
Oduvek sam mislio da samim tim sto radis u obezbedenju,podrazumeva da si stabilna i normalna licnost a ne manijak sa hrpom problema,da pri zaposljavanju postoji psiho test ili nesto slicno.
Na kraju se ispostavilo da tu ima i agresivnih pit bulova koji samo cekaju da izlece svoje frustracije na nama!
Nek ovo sluzi na cast Exit timu!
U jednom trenutku sam hteo i da snimim foto aparatom kratak video material da bih potkrepio svoje tvrdnje kada se budem zalio,medutim baterija se ispraznila!
U svakom slucaju tragicno!
 
faraumbra:
Meni licno prvenstveno je zasmetalo prisustvo ljudi sa transparentom "odbranimo cirilicu" ili nesto slicnog naziva.
Dokle cemo se boriti sa tim recitivima proslosti?
Prvo, dok god postoje likovi koji ćirilicu nazivaju prošlošću, logično je da postoje i ovi drugi koji bi da je očuvaju. Ne vidim da je ćirilica deo prošlosti, da li su oni na pogrešnom mestu u pogrešno vreme je pitanje, ali mi je zasmetao ovaj tvoj komentar.
Pa se posle cudimo zasto stranci nemaju lepo misljenje o nama?
A stranci nemaju lepo mišljenje o nama zbog propagande, a ne zbog incidenata na kojekakvim festivalima.
Ovakve stvari su za očekivati na ovakvim događanjima. Jedino što je žalosno jeste što su malo napucali cenu, da bi se tako ponašali. Onda neka se obezbeđenje osmehuje, ionako će biti debelo plaćeni.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top