Nokia, XP, povezivanje... Help!

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Ovako. Imam problem da povežem Nokiu sa kompUJterom, imam kabl i sve je to OK, međutim prijavljuje mi da postoji novi hardver koji Win. ne može da detektuje.
Napominjem da sam skinula izvesni "Nokia PC Suite" i da on takođe ne može da poveže.
Inače, imam XP, i mislim da je tu onaj SP2, negde sam pročitala da mi treba SP1 za ovaj program.
To jes', ja vas ovde pitam, da li smem da imam SP2 i SP1 istovremeno na kompjuteru, imajte na umu da se ne usuđujem baš da prčkam po OS-u.

Tako da, zna li neko? :)

E, da, Nokia 7250, ili 7210 (po izboru). Nijedan ne radi. :mrgreen:
 
Kao prvo, slobodno koristi i SP2, nemash frke.
E sad, mob cesh povezati sa PC Suitom ali morash nashtimati portove.
Upalish bluetooth i na mobu i na kompu i kliknesh na malu bluetooth ikonicu koja ti je na ekranu dole desno, pored sata :) Tu pogledash koji su ti incoming i outgoing portovi.
Onda u mRouteru (pored sata, kao dva trougla siva) ukljuchish te portove.
Na kraju upalish PC Suite i pichish...
Ako PC Suite josh ne prepozna mob, 'upalish' konekciju u Connection Manageru (opet pored sata, ikonica mob telefona).
Malo se igraj sa svim ovim dok ne proradi jer PC Suite ponekad zna mnogo da zeza...
Uh, al' napisah :)
 
Pa da... Bluetooth :?
Ovaj, mislim, prvo bih vas pitala može li se ovo povezivati, ali su mi drugovi (koji su mi i dali kabl) rekli da su njihove povezali. ALI, nemam drajver. I skidala sam sa neta, prijavljuje mi tamo u hardveru da nemam drajver. Instalirala sam desetine različitih drajvera, ništa ne radi.
Pa se pitam, odgovara li kabl telefonu :shock:
DKU-2, dakle, i bilo koja od one dve nokie?
Zatim, skinula sam i neki "Oxygen Phone Manager II", koji takođe kaže da na svim onim portovima koje sam ispremeštala jednostavno ne detektuje telefon.
A kada pokušam da instaliram novi drajver kaže da (pazite ovo) verzija već postoji i da je eventualno novija od ove koju bih da metnem.
Tj, imam drajver, ali se kompu, očigledno, ne dopada. I ja onda obrišem stari, stavim novi, ali mu se ni taj ne dopada. Sve drajver za ovaj kabl. "USB device not recognized", tako nešto...
Ja stvarno više nemam ideja.
Pokušala sam Palmom da skinem slike preko infrareda, ali telefon ne prepoznaje Palm.
Ne znam u čemu je problem. Jedino što mi pada na pamet je da OS nešto brljavi i da mu se zato ne dopadaju drajveri koje skidam.
A taj PC Suite, btw, kaže da mu, navodno, ne treba drajver za kabl, jer ga ima u sebi. Neka najnovija verzija, blah...

Pffff, pa mene je neko lagao?
Jel' ovo znači da mi se telefon i kabl ne slažu, ili šta? Postoji li neka alternativa za povezivanje? :roll:

Connectivity Adapter Cable DKU-2

Compatible phones:
Nokia 3155, Nokia 3230, Nokia 3250, Nokia 6111, Nokia 6170, Nokia 6230, Nokia 6230i, Nokia 6260, Nokia 6280, Nokia 6630, Nokia 6670, Nokia 6680, Nokia 7270, Nokia 7370, Nokia 7600, Nokia 7610, Nokia 7710, Nokia 9300, Nokia 9500, Nokia E60, Nokia E61, Nokia E70, Nokia N70, Nokia N90
 
Koliko ja vidim na Nokijinom sajtu piše da 7250 koristi kabl DKU-5 a ne DKU-2.
Za povezivanje Nokije sa računarom koristi PC suite softver, a ne Oxygene phone manager II (jer je taj verovatno za symbian telefone).
Prebacivanje sadržaja telefona preko irda obično ide jako kilavao, neki put ne može da se prebaci ništa osim kontakata, a u dosta slučajeva ne može se ni uspostaviti konekcija.
Znači, prva stvar insatliranje odgovarajućeg PC suita, pa instaliranje modemskih drajvera (drajvera za kabl) i naravno nabavi odgovarajući kabl.
Evo ovde je sve lepo obašnjeno
http://www.nokia.com.hr/id5085.html
 
PROVERI KOJI KABL TI TREBA ZA TVOJ MOB,
DRUGO- MISLIM DA JE BOLJE KORISTITI KABL NEGO IR
TRECE TEL NESME BITI ZAKLJUCAN U TRENUTKU KADA STARTUJESH SUIT(STO VECINA PREVIDI NA POCETKU LEPO PISHE)
INACE AKO SI DOBILA KABL MORALA SI DOBITI DRIVER UZ NJEGA
MISLIM DA JE NAJBOLJE KUPITI KABL SA SVE DISKOM KOSTA 1000 I SVE RADI SUPER


BAR MENI
 
Ma skontala sam ja sve to, samo težim putem :lol:
Nema drajvera, pozajmljen kabl. Neko me nasankao da se ebavam ovde.
Hvala vama u svakom slučaju :wink:
Oh, da ne zna neko, sluuuuučajno, način da sknem slike sa telefona džepnim računarom sa IR-om?
 
Evo mene opet. Isti telefon, nabavićemo kabl, međutim sada postoji druga caka :)

Kompjuter nema USB port :lol:
Mislim, njen nema, gledala sam, nema ga nigde :shock: To je neko kućište koje se montira odozgore, ako razumete, tj. nešto onako, ekstra čudno...

Sad, fora je da do sutra osmislim alternativu, ako postoji... Ovo bih definitivno trebala da pitam na hardveru, ali ovde sam otvorila temu i šta sada da radim :(

Teoretski, postoji li način da se na ploču, nekako, "nadogradi" USB? Možda sam ja sada lupila pa ostala živa, radi se o poklonu :mrgreen: pa mi je potrebna vaša mašta.
To ili opet neki treći način povezivanja Nokie sa kompom, šta je potrebno za IR?
Bilo šta... Nema smisla da poseduje kabl koji nema u šta da utakne, zar ne? :(
 
Lexa:
Evo mene opet. Isti telefon, nabavićemo kabl, međutim sada postoji druga caka :)

Kompjuter nema USB port :lol:
Mislim, njen nema, gledala sam, nema ga nigde :shock: To je neko kućište koje se montira odozgore, ako razumete, tj. nešto onako, ekstra čudno...

Sad, fora je da do sutra osmislim alternativu, ako postoji... Ovo bih definitivno trebala da pitam na hardveru, ali ovde sam otvorila temu i šta sada da radim :(

Teoretski, postoji li način da se na ploču, nekako, "nadogradi" USB? Možda sam ja sada lupila pa ostala živa, radi se o poklonu :mrgreen: pa mi je potrebna vaša mašta.
To ili opet neki treći način povezivanja Nokie sa kompom, šta je potrebno za IR?
Bilo šta... Nema smisla da poseduje kabl koji nema u šta da utakne, zar ne? :(


za IrDA mozesh da kupish mali IrDa dongle koji se kachi na usb port

za nadogradnju usb-a mozesh da kupish usb pci karticu sa 4 usb porta... ubacish u PCI slot instalirash i vozish....
 

Back
Top