vracanje studentskog kredita- mora se ili ne?

xmetatronx

Obećava
Poruka
74
Zapravo radi se o tome da sam ugovor o studentskom kreditu zakljucila 1999 god. sa Ministarstvom prosvete i sporta i primala sam kredit 3 god- kredit sam dobijala od Univerzal banke. Trecu god. faxa sam obnovila ali ostala na budzetu i vec sledece god. opet konkurisala za kredit i dobila odobrenje na koriscenje. Diplomirala sam pre isteka apsolventskog roka, npr. u decembru (29. 2005) a apsolventski rok istice u aprilu naredne godine, a opomenu pred tuzbu za vracanje studentskog kredita sam dobila 15. decembra 2005. Ja sam pisala zalbu, predala je u Ministarstvo prosvete i sporta uz prilaganje uverenja o diplomiranju a oni su je prosledili u Univerzal banku, a onda su mi oni u maju ogovorili da ne prihvataju zalbu.
Ja sam zvala sluzbu za stud. kredite u pomenutoj banci ali su jako neljubazni i nemozete sa njima da razgovarate jer Vam drsko i bezobrazno odgovaraju da morate poceti sa otplatom kredita sto pre a na Vase pitanja odgovaraju zalupljenom slusalicom.
A recicu vam i to da u ugovoru koji sam potpisala sa njima u clanu br. 1 . stoji: kredit se isplacuje za vreme REDOVNE nastave na fakultetu.
a u clanu 4. tog ugovora stoji: Korisnik kredita koji je, u skladu sa zakonom, zavrsio osnovne studije za vreme trajanja apsolventskog roka do 12 meseci fakultetu na kome je predvidjen dipl. ispit, racunajuci od isteka poslednje godine studija, moze se osloboditi obaveza vracanja kredita u visini od 100% iznosa isplacenog kredita ako je postigao prosecnu ocenu najmanje 8.50."
Naravno moj prosek je iznad zahtevanog -8.54. Pogledajte, nigde u ugovoru se ne navodi da je neophodno davati god. za god.
Nacula sam da je objasnjenje za postojecu situaciju to da ja prakticno nisam zavrsila god. za godinom i samim tim izgubila pravo na nepovratni kredit, ali se onda pitam kako su mi odobrili kredit za poslednju god. studiranja bez ikakve najave da cu za posledicu imati da otplatim sav kredit.
Ja sam nezaposlena i nemam izvor finansija da bih vratila kredit a ni da bih uzela advokata za pomoc, pa Vas molim koliko god mozete da mi pomognete sigurno ce mi znaciti.

Pozdrav
Besparica
 

Back
Top