Slobodni zidari

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Analiticar60:
eremitica, opet, nije u pravu...ne pohodim ovaj forum samo da bih komentarisao njegovo misljenje....ima tu izvesni drago...pa onda neki opanak...gotovo zaboravih onog duha sa sekirom...i sta ti ja znam...ima tusta i tma nekakvih tipova koji bi da ispadnu pametni....tako sto postuju necije, vise ili manje suvisle, tzv. ponjave, na odredjenu temu ...a doprinos gorepomenutih se sastoji u tome da dopisu neki svoj intelektualni skok s motkom...zato se ja povremeno pojavim ... da sprecim te nadobudnike da izigravaju intelektualce...

Ето, сам си написао која си ти јадна ситна душа тј. нечији клон који нема м*да да се појави под својим правим ником - него си јадниче пре десетак дана направио нови ник и списак људи чије мишљење нападаш својим сифилистичним конструкцијама , а да при томе ништа сувисло ниси написао осим бљувотина и увреда. Ако су моји коментари ништавни - дај да видимо твоју памет и твој "интелект" на тему - а не педерски спам или трол.......





аналитичар:
masonerija je mnogo slozenija od onog sto je o njoj u nas objavljeno....a sto papagajski ponavlja eremitica...zato ja ponavljam... hocu da eremitica i slicni makar malo razmisle....pre nego sto pocnu da rafalno sasipaju svoje neznanje....i, gle ti njihove drskosti, da od mene traze da saopstim argument, kako veli eremitica, blizak zdravoj pameti...pri cemu moje misli kvalifikuje kao sifilisticke....ali, eremitica nije postmodernista....pa da je sposoban da napravi oksimoron od sifilisticne pameti... koja bi, po njegovom misljenju, trebalo da proizvodi zdrave misli...


Ах, "просветли" нас - ти очигледно знаш нешто више ... нешто "што код нас није објављено". У твом претходном нападу оптужио си ме да сам ја масон и сатаниста - а сада то негираш, хехехе.....


аналитичар:
on je samo ordinarna neznalica... kojoj je klasicna crna propaganda isprala mozak...zbog cega je opterecen teorijom zavere...i masonima koji su krivi za sva zla u nasoj napacenoj srbiji...i zato, zucnes li jos jednu glupost o masonima, eremitice, tako cu razotkriti tvoje neznanje da ces tri dana plakati...a ceo ce se forum uveseljavati...

Е, овде си се баш лепо представио... ово је последњи стадијум... распад можданих ћелија сифилистичне "аналитике" - дај РАЗОТКРИ НАЈЗАД МОЈЕ НЕЗНАЊЕ... то и јесте сврха овог форума а не да се понашаш као сеоска алапача... а и обећао си да ћеш увеселити форум :lol: :lol: :lol:
Чекам излив твоје памети и интелекта.....је'н, два, три - сад .......крени !!!!!!!!!!!



 
serb_pagan:
opet,ja mislim da se tu radi iskljucivo o keshu i uticaju...kakvi rituali,kakvi bakraci...*ebe se njima za rituale i ostala sranja,oni sednu u jahtu,sa nekoliko sisatih plavusa,krstare i obilaze mondenska mesta...

Аха... ако на њих гледаш из "жабље перспективе" 8-) ...
 
Akoj ima kuj besposlen zidar da mi dodje kod kuću na radovi.
Od one poplave se sve nakrivilo a neće demokrate babi da daju pare.
Kažu davali za neke karte na voz za neke ljude. Sila jedna koliko ih bilo pa sade nema za srpske kuće.
Zvala ja i Čovića jer mi teško, al' zauzeto bilo.
 
eremita:
Ето, сам си написао која си ти (јадна ситна душа) тј. нечији (клон) који (нема м*да) да се појави под својим правим ником - него си (јадниче) пре десетак дана направио нови ник и списак људи чије мишљење нападаш својим (сифилистичним конструкцијама) , а да при томе ништа сувисло ниси написао осим бљувотина и увреда. Ако су моји коментари ништавни - дај да видимо твоју памет и твој "интелект" на тему - а не (педерски спам или трол).....
Ах, "просветли" нас - ти очигледно знаш нешто више ... нешто "што код нас није објављено". У твом претходном нападу оптужио си ме да сам ја масон и сатаниста - а сада то негираш, хехехе.....
Е, овде си се баш лепо представио... ово је последњи стадијум... (распад можданих ћелија сифилистичне "аналитике") - дај РАЗОТКРИ НАЈЗАД МОЈЕ НЕЗНАЊЕ... то и јесте сврха овог форума а не да се понашаш као (сеоска алапача)... а и обећао си да ћеш увеселити форум :lol: :lol: :lol:
Чекам излив твоје памети и интелекта.....је'н, два, три - сад .......крени !!!!!!!!!!!

boze, boze....kako mi se eremitica razgoropadio...sto je prvi dobar ucinak moje edukacije...jer je u pokusaju da nesto kaze o meni eremitica najvise rekao o sebi...u to ime pozivam moderatora da ga , uprkos vokabularu gore u zagradi, slucajno ne banuje.... nego da ga, kao jedinstven primerak ljudske flore ostavi na forumu....kao poucan egzemplar kako ne treba polemisati...jer covek se obraca meni, a polemise sam sa sobom...nisam ga ja optuzio da je mason i satanista...nego on sam sebe...jer je samouvereno rekao kako zna masonske rituale...a posto je poznato da samo masoni znaju sadrzaj masonskih rituala, ispada da je nas prepodobni eremitica mason...buduci da je, mucenik, masonima pridenuo i satanizam, ispalo je da je i sam satanista...dakle, iz narecenog je jasno da ja eremitici nisam protivnik...nego njegova logika...koja sabira babe i zabe...i srpske i crnogorske masone...i pojma nema po kom se principu formiraju masonske organizacije...niti zna da ne postoje regularne zenske loze...nego se nalepio na neke provokatore...koji se javno predstavljaju kao masoni... i plase nas neobavesteni narod i eremiticu s njim da ce formirati balkanski savez drzava...jer se eremitica, jadnicak, taman ponadao kako je jugoslovenska loza rasturena za sva vremena...kad se pojavila, kako veli eremitica, masoncina, koja mu je srusila san o rusenju jugoslovenske masonske ideje...zbog cega sada vise nisam siguran da li eremitica vise mrzi mene koji uspesno dokazujem koliko je glup, ili masone...koji su kod njega probudili iskonske srpske strahove....od CIE, VATIKANA I KOMINTERNE...zbog cega se kandiduje da izadje iz moje nadleznosti...i predje kod onih cija su nadleznost fobije...koje mu zaslepljuju um toliko da nije svestan zasto ga oslovljavam deminutivom /eremitica, a on masone augmentativom /masoncine...
 
eremita:
Ето, сам си написао која си ти јадна ситна душа тј. нечији клон који нема м*да да се појави под својим правим ником - него си јадниче пре десетак дана направио нови ник и списак људи чије мишљење нападаш својим сифилистичним конструкцијама , а да при томе ништа сувисло ниси написао осим бљувотина и увреда. Ако су моји коментари ништавни - дај да видимо твоју памет и твој "интелект" на тему - а не педерски спам или трол.......


Е, овде си се баш лепо представио... ово је последњи стадијум... распад можданих ћелија сифилистичне "аналитике" - дај РАЗОТКРИ НАЈЗАД МОЈЕ НЕЗНАЊЕ... то и јесте сврха овог форума а не да се понашаш као сеоска алапача... а и обећао си да ћеш увеселити форум :lol: :lol: :lol:
Чекам излив твоје памети и интелекта.....је'н, два, три - сад .......крени !!!!!!!!!!!


Изгледа да се овај квазиинтелектуалац који себе назива АНАЛИТИЧАРОМ и самозвани мисионар који има за циљ да "усмери Србе на праву страну" како он каже, и теби накачио на леђа.
А ја мислио да само мене смара својим набулозама... ;)
 
eremita:
Да ли ти, дебилцу, некада прочиташ своје коментаре - па ти на овом форуму учествујеш само да би "коментарисао" моје мишљење. Дај, ако немаш шта паметно да кажеш или да се аргументом који је близак здравој памети
супротставиш - заобиђи ме настави да уживаш у својим сифилистичним мислима.... 8-)
eremita, ako se secas VZEeove komentare o masonima, nemoj da te iznenade moje!...Naj prije, Srbin treba da bude dobar Srbin, pa onda bobar Hristian pravoslavne Vere, tek onda po zelji ili sposobnost da postane slobodan zidar-(free mason).

Slobodni zidari u praksi nisu zidari, (according free masone's Ritualas)cim kandidat primi jagnjecu kecelju, on postane zidar, u vrenenu kada je, (prije 5 ipo hiljada godine) King Solomon zidao prvi Bozji Hram(king Soloman Temple).

K'o sto je poznato, posle II sv.rat u Srbiju nije bilo slobodni zidara(free masona)jer po komunistickom statutu, njihov clan nesme biti clacn druge organizacije, pa su mongi Srbi radi zaposlenja pripadali komunistickoj partiji, pa je na takav nacin zlocinaz J.B.TiTo unistio prevoslavnu veru, sto od postini nasona to se nebi smelo da dogodi!

Ako u Srbuju postoji legalna masonska loza, mislim, nijedan Srbin ne bi smo sviju pravoslavnu Veru, da zamenio u veru, koja ne vodi vecitom svetloscu naseg Boga i spasitelja Isusa Hrista.

Ali, posto je Srbija, do juce bila u rukama (nevernika), niko nemoze da poveruje takvom slobodnom zidaru, da ce da bude dobar "mason" a do juce je bio komunista, i ako masnsko bratsko udruzenje,nije (verska institucija) u svoje redove ne prima tudje drzavljaane, kriminalce, nemoranlne ljude, a pogotovo oni koji neveruju u Boga!(suprime Arhitek of the Universe)...
eremita, budi dobar pa ce mose cuti!
pozdrav
 
S.Sindjelich 2:
eremita, ako se secas VZEeove komentare o masonima, nemoj da te iznenade moje!...Naj prije, Srbin treba da bude dobar Srbin, pa onda bobar Hristian pravoslavne Vere, tek onda po zelji ili sposobnost da postane slobodan zidar-(free mason).

Slobodni zidari u praksi nisu zidari, (according free masone's Ritualas)cim kandidat primi jagnjecu kecelju, on postane zidar, u vrenenu kada je, (prije 5 ipo hiljada godine) King Solomon zidao prvi Bozji Hram(king Soloman Temple).

K'o sto je poznato, posle II sv.rat u Srbiju nije bilo slobodni zidara(free masona)jer po komunistickom statutu, njihov clan nesme biti clacn druge organizacije, pa su mongi Srbi radi zaposlenja pripadali komunistickoj partiji, pa je na takav nacin zlocinaz J.B.TiTo unistio prevoslavnu veru, sto od postini nasona to se nebi smelo da dogodi!

Ako u Srbuju postoji legalna masonska loza, mislim, nijedan Srbin ne bi smo sviju pravoslavnu Veru, da zamenio u veru, koja ne vodi vecitom svetloscu naseg Boga i spasitelja Isusa Hrista.

Ali, posto je Srbija, do juce bila u rukama (nevernika), niko nemoze da poveruje takvom slobodnom zidaru, da ce da bude dobar "mason" a do juce je bio komunista, i ako masnsko bratsko udruzenje,nije (verska institucija) u svoje redove ne prima tudje drzavljaane, kriminalce, nemoranlne ljude, a pogotovo oni koji neveruju u Boga!(suprime Arhitek of the Universe)...
eremita, budi dobar pa ce mose cuti!
pozdrav

vidim da ovaj sindjelic nije, poput njegovog istorijskog uzora, pucao u bure baruta....nego u gramatiku srpskog jezika...koja je pretvorena u prah i pepeo u tekstu tog nesrecnika...zbog cega cu ga pridruziti eremitici, dragecu, opanku, duhu sekire....onaj jabucilo se za dlaku izvukao....jer pokazuje znake ozbiljnog rezonovanja...
 
@Eremita......
Pa taj Franco Bernabe je bio glavni za privatizaciju NIS-a u Srbiji prošle godine, pa je nešto popušio, a sad je Meryl Lynch (platili kaznu od 110.000.000 dolara prošle godine u USA za loše investiranje novca malih akcionara....dobra preporuka nema šta).Mislim da su ove naše jajare na vlasti do guše umešani sa Bilderbeškom grupom.Naročito energetska vrhuška.


Pozzz
 
Analiticar60:
boze, boze....kako mi se eremitica razgoropadio...sto je prvi dobar ucinak moje edukacije...jer je u pokusaju da nesto kaze o meni eremitica najvise rekao o sebi...u to ime pozivam moderatora da ga , uprkos vokabularu gore u zagradi, slucajno ne banuje.... nego da ga, kao jedinstven primerak ljudske flore ostavi na forumu....kao poucan egzemplar kako ne treba polemisati...jer covek se obraca meni, a polemise sam sa sobom...nisam ga ja optuzio da je mason i satanista...nego on sam sebe...jer je samouvereno rekao kako zna masonske rituale...a posto je poznato da samo masoni znaju sadrzaj masonskih rituala, ispada da je nas prepodobni eremitica mason...buduci da je, mucenik, masonima pridenuo i satanizam, ispalo je da je i sam satanista...dakle, iz narecenog je jasno da ja eremitici nisam protivnik...nego njegova logika...koja sabira babe i zabe...i srpske i crnogorske masone...i pojma nema po kom se principu formiraju masonske organizacije...niti zna da ne postoje regularne zenske loze...nego se nalepio na neke provokatore...koji se javno predstavljaju kao masoni... i plase nas neobavesteni narod i eremiticu s njim da ce formirati balkanski savez drzava...jer se eremitica, jadnicak, taman ponadao kako je jugoslovenska loza rasturena za sva vremena...kad se pojavila, kako veli eremitica, masoncina, koja mu je srusila san o rusenju jugoslovenske masonske ideje...zbog cega sada vise nisam siguran da li eremitica vise mrzi mene koji uspesno dokazujem koliko je glup, ili masone...koji su kod njega probudili iskonske srpske strahove....od CIE, VATIKANA I KOMINTERNE...zbog cega se kandiduje da izadje iz moje nadleznosti...i predje kod onih cija su nadleznost fobije...koje mu zaslepljuju um toliko da nije svestan zasto ga oslovljavam deminutivom /eremitica, a on masone augmentativom /masoncine...

Поштована ендемична појаво,
жао ми је што си побегао са форума, али то је нормално јер твоја "умна" лапрдања продајеш само у радно време - тј. на туђ рачун.

Мени не смета што ме ословљаваш у деминутиву јер "у малим се флашицама отров чува" ... а осим тога ја одавно знам да сам само зрнце песка, за разлику од тебе и уобичајене ваше ендемске умишљености.

Ово није прва тема о масонима - а мене мрзи да стално објашњавам начин на који сам дошао до докумената једног покојног масона у Бгд. који није имао својих наследника - а дошао сам тако што је задужени чиновник очигледно "твој земљак" био толико глуп и необразован да је оно што је најважније из библиотеке тог човека "бачио" на ђубре - а један мој ортак је то покупио и сада се налази код мене.

1. Ја масонима НИСАМ ПРИДЕНУО САТАНИЗАМ - питај неког масона КОМ СЕ
БОГУ МОЛИ - па ћеш схватити да је масонерија неспојива са хришћанством као
и са било којом другом религијом. Ритуали масона имају много заједничког са
сатанистичким ритуалима - и уопште са врачањима и призивањем покојника.
Проблем је у томе што онај који једном уђе у то коло - тешко да без последица
може да пронађе спас ван тих ложа - јер њихова заклетва је страшна тј. то је
пристанак ,у случају издаје масонских тајни, на гадну смрт.

2. Регуларна женска масонерија
регуларна женска масонерија специјално је креирана од мушкараца, за такозвану могућност примања жена у масонерију. Женске ложе које су мушкарци масони формирали при масонерији у бити представљају сопствеу самозаштиту пред женама у својим редовима (тако најбоље контролишу жене). Гледано са стране, те регуларне женске ложе далеко су од стварне масонерије. Али не може се рећи да оне НЕ ПОСТОЈЕ. Зато поздрави оног ко ти диктира шта да
пишеш и реци му да је будалчина(ето, није у деминутиву). Таквих женских ложа има и то:

- ORDER OF THE EASTERN STAR
- ORDER OF THE JOB'S DAUGHTERS
- ORDER OF THE RAINBOW FOR GIRLS
- ORDER OF THE NIL'S DAUGHTERS

п.с. Могао би бар да научиш КАКО СЕ ЦИТИРА ПОРУКА НА КОЈУ ОДГОВАРАШ
 
Analiticar60:
vidim da ovaj sindjelic nije, poput njegovog istorijskog uzora, pucao u bure baruta....nego u gramatiku srpskog jezika...koja je pretvorena u prah i pepeo u tekstu tog nesrecnika...zbog cega cu ga pridruziti eremitici, dragecu, opanku, duhu sekire....onaj jabucilo se za dlaku izvukao....jer pokazuje znake ozbiljnog rezonovanja...
Analiticar, ne zameram ti, jer nepismeni ne razumu, a pametni neista ne kazu, mislim da nisi pogresio(samo eremita je za tebe profesor)...
Ziv mi bio
 
friedrich:
@Eremita......
Pa taj Franco Bernabe je bio glavni za privatizaciju NIS-a u Srbiji prošle godine, pa je nešto popušio, a sad je Meryl Lynch (platili kaznu od 110.000.000 dolara prošle godine u USA za loše investiranje novca malih akcionara....dobra preporuka nema šta).Mislim da su ove naše jajare na vlasti do guše umešani sa Bilderbeškom grupom.Naročito energetska vrhuška.


Pozzz

Делим твоје мишљење. 8-)
 
eremita:
Поштована ендемична појаво,
жао ми је што си побегао са форума, али то је нормално јер твоја "умна" лапрдања продајеш само у радно време - тј. на туђ рачун.

Мени не смета што ме ословљаваш у деминутиву јер "у малим се флашицама отров чува" ... а осим тога ја одавно знам да сам само зрнце песка, за разлику од тебе и уобичајене ваше ендемске умишљености.

Ово није прва тема о масонима - а мене мрзи да стално објашњавам начин на који сам дошао до докумената једног покојног масона у Бгд. који није имао својих наследника - а дошао сам тако што је задужени чиновник очигледно "твој земљак" био толико глуп и необразован да је оно што је најважније из библиотеке тог човека "бачио" на ђубре - а један мој ортак је то покупио и сада се налази код мене.

1. Ја масонима НИСАМ ПРИДЕНУО САТАНИЗАМ - питај неког масона КОМ СЕ
БОГУ МОЛИ - па ћеш схватити да је масонерија неспојива са хришћанством као
и са било којом другом религијом. Ритуали масона имају много заједничког са
сатанистичким ритуалима - и уопште са врачањима и призивањем покојника.
Проблем је у томе што онај који једном уђе у то коло - тешко да без последица
може да пронађе спас ван тих ложа - јер њихова заклетва је страшна тј. то је
пристанак ,у случају издаје масонских тајни, на гадну смрт.

2. Регуларна женска масонерија
регуларна женска масонерија специјално је креирана од мушкараца, за такозвану могућност примања жена у масонерију. Женске ложе које су мушкарци масони формирали при масонерији у бити представљају сопствеу самозаштиту пред женама у својим редовима (тако најбоље контролишу жене). Гледано са стране, те регуларне женске ложе далеко су од стварне масонерије. Али не може се рећи да оне НЕ ПОСТОЈЕ. Зато поздрави оног ко ти диктира шта да
пишеш и реци му да је будалчина(ето, није у деминутиву). Таквих женских ложа има и то:

- ORDER OF THE EASTERN STAR
- ORDER OF THE JOB'S DAUGHTERS
- ORDER OF THE RAINBOW FOR GIRLS
- ORDER OF THE NIL'S DAUGHTERS

п.с. Могао би бар да научиш КАКО СЕ ЦИТИРА ПОРУКА НА КОЈУ ОДГОВАРАШ

cestitam...sebi....sto je eremitica poceo da se izdvaja iz Grupe G5....u kojoj su, za sada bez nade da se promene, ostali drago, opanak,sasa i onaj sindjelic....jer je eremitica poceo da me postuje....doduse kao endemicnu pojavu...ali cenim njegov plemeniti poriv....sto ukazuje da njegov racionalni mozak pokusava da zauzda emociju...zbog koje mu je, cesto, jezik bio brzi od pameti....sto se jos oseca u njegovom postu...uprkos, vidim, velikom trudu...zbog cega ga vise necu onako strogo, mada ocinski, propustati kroz intelektualnu mrtvu sibu...mada su mi, pametniji od mene, govorili da se cuvam coveka koji je procitao samo jednu knjigu....a eremitica hoce na osnovu dokumenata jednog masona da presudi citavoj masoneriji....nisam ni ja njen bezrezervni branilac...ali volim da analiziram pojave sine ira et studio....uslov za ulazak u masoneriju, dragi eremitice, jeste vera u tvorca...za, recimo, indijca potrebno je da veruje u budu....za hriscanina u hrista....za muslimana je potrebno da veruje u muhameda...i potrebna je sveta knjiga....kuran, biblija, etc, etc...pri cemu su, u okviru masonerije, zabranjene rasprave o religiji...kao i o politici....tacno je da su masoni, kroz istoriju, mogli da budu kaznjeni i smrcu....danas se te kazne, draga moja pandemicna intelektualna pojavo, provode u simbolickoj ravni...ono od cega je eremitica prestravljen kao neuko dete, glede masonerije, jesu njene maligne varijante...kojoj su sklone sve ljudske organizacije...setimo samo se lica djelija i loze P2....to sto se moze pojaviti neka organizacija pod imenom regularne masonske zenske loze, dragi moj otrovcicu iz one pleonasticne, kako velis, MALE FLASICE, ne znaci da je ona ni masonska ni regularna...isto ko sto ti nisi mason...samo zato sto se sluzis simbolickim jezikom...kad si sebe uporedio sa zrncem peska........
 
Order of the Eastern Star je organizacija koja je napravljena po ugledu na masonske Lože i najčešće okuplja supruge i punoletne ćerke Slobodnih Zidara. Takođe, International Order of Job's Daughters je napravljen da okuplja mlade devojke (od 10 do 20 godina) koje imaju veze sa Masonerijom.
Međutim, iako se često nazivaju ko-masonskim (iz enleskog "co-masonic") ove organizacije ni same za sebe ne tvrde da su niti masonske, a kamoli regularne masonske.

* * * * *

U zemljama gde je Slobodno Zidarstvo aktivno vekovima i gde se društvena zajednica razvila do te mere da prihvata i nešto što joj možda nije potpuno jasno bez potrebe da o tome sudi - broj sveštenih lica koja su takođe Masoni je ogroman i to nikom ne smeta, a pogotovo ne vernicima, dapače. Čak je i Vatikan, posle dvesta godina, ukinuo papsku Bulu protiv Masona.

Iako mi satanski rituali nisu poznati, sumnjam da ima mnogo dodirnih tačaka sa ritualima koji se koriste u Ložama širom sveta. Naime, masonski rituali se koncentrišu na istoriju kao osnovu za ritual koji se koristi da bi se moralne vrednosti prenele članovima Lože. Svaki od osnovnih stepena ima svoju priču i svoju poruku.
Korišćenje izraza "Veliki Neimar Svetova" je iz razloga da se izbegne pristrasnost bilo kojoj pojedinačnoj religiji. Taj izraz odgovara i Muslimanima da simboliše Alaha i Hrišćanima Boga (ili Sveto Trojstvo), pa čak i nekome ko se ne deklariše kao vernik bilo koje od prihvaćenih religija, ali veruje da postoji nešto što ima natprirodnu moć nad nama - kako god mi to definisali. Slobodno zidarstvo je na taj način postiglo da ima pet miliona članova, na svim kontinentima, svih veroispovesti, koji mogu da zajedno prisustvuju radu Lože i da ne dođu u situaciju da ih bilo koji deo rituala vređa.

* * * * *

Što se tiče definitivno istinitih i definitivno negativnih trenutaka u istoriji Masonerije, kao na primer Propaganda Due (P2) u Italiji pre tridesetak godina - treba da se razume da bilo kakva organizacija koja svoje članstvo meri u milionima, mora među svojim članstvom da ima i korupcije i svih ostalih vidova kriminala. Ali, to ne znači da ponašanje članova postaje raison d'être same organizaije.
Na kraju, P2 je izbačena iz Velikog Orijenta Italije.

Međutim, da bi se postigao izbalansiran stav - potrebno je osvrnuti se i na pozitivne strane Masonerije koje nesumnjivo postoje i lako se o njima sazna, dok god je neko spreman da ih prihvati. Ako taj trud izostane, onda je naravno nepotrebno diskutovati o bilo čemu jer to onda postaje svađa o ubeđenjima i verovanjima, a nikako informativna razmena argumenata.
 
Ko kaze da je masonerije tajna?
Freemasoneri is beautiful system of mrality,vailed in allegory and ilustrated whith symbols.
It was established by wise and virtuous man, with praisworthy design of recalling to our minds the most solemn truths in the midst of the most innocent social pleasures.
Trut is its cemter. It is founded on the purest princeiples of Morality, Brotherly love and cherity.
Ovo je jedan primer od masonske ceremonije, koje nije u potpunost, ali ako biste je razumeli u njoj nama nikakve tajne.
 
S.Sindjelich 2:
Ko kaze da je masonerije tajna?

Тачније друштво са тајнама, а не тајно друштво као што неки овде мисле.
gc-book.gif
 
DukeofSerbia:
Тачније друштво са тајнама, а не тајно друштво као што неки овде мисле.
gc-book.gif
Taljna se moze razume na vise nacina...Masonska tajna, nije tajna zlonamere, jer ako bi se znalo kakve su ceremoniske lepote, "nebi bilo interesantno" biti slobodni zidar(.u tome je stvar tajne)!....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top