Masaza

carolina 212

Aktivan član
Poruka
1.768
Koliko sam ja obavestena, nije dobro ici na masazu svaki dan, vec najvise tri puta nedeljno i ne treba ici za vreme ciklusa jer se ubrzava cirkulacija i moze doci do odliva. E sad, raspitujem se ja danas da krenem naa masazu i zena, fizioterapeut, mi kaze da se dolazi 10 dana uzastopno i to od cetvrtog dana ciklusa, pa mi nije jasno sta se tu sad desava s' obzirom da sam prvu informaciju dobila takodje od fizioterapeuta koji predaje u skoli.
 
Pravo da ti recem - nije moj domen delovanja, ali gledajuci onako samo logikom: ne vidim ni jedan razlog zasto na masazu ne bi valjalo ici svaki dan?! Ja bre kad bi mogla svaki dan bi me neko masirao! :) To za ciklus isto mi zvuci kao uzasno preterivanje: da dodje do odliva od masaze - e to da vidim (kod zdrave osobe sa normalnim ciklusom) pa da mi je mirno mreti! :) Ali jos bi mogla da to nekako spojim sa nekom idejom o fiziologiji i desavanjima o telu. Meni se ova druga varijanta (10 dana od 4. dana ciklusa cini sasvim u redu). Ali - da se vratimo unazad "kako postaviti pitanje' tema: ko si ti? Kolko imas godina? Za sta ti treba masaza? Od cega (ako icega) bolujes ili se lecis? Itd itd itd.
 
Niko nista ne odgovara na tracarskom cosku, pa da probam ovde.
Vec sam naricala kako imam problem sa izbacivanjem tecnosti na nekoj drugoj temi, ne znam kako ali povezano je sa unosom secera... dodjoh na ideju da krenem na limfnu drenazu u promeni hormonalne terapije, jer sam razumela da ne moze skoditi ako nemam upale kao sto nemam.

Ako ima nekih sporednih efekata za koje bi trebalo da znam, cenila bih da neko kucne nesto na tu temu.

Takodje ako neko ima POUZDANU i KVALIFIKOVANU osobu u Beogradu koja se ovim bavi ili ste vi isle kod nje na masazu molim vas na pp da mi date kontakt.
 
Niko nista ne odgovara na tracarskom cosku, pa da probam ovde.
Vec sam naricala kako imam problem sa izbacivanjem tecnosti na nekoj drugoj temi, ne znam kako ali povezano je sa unosom secera... dodjoh na ideju da krenem na limfnu drenazu u promeni hormonalne terapije, jer sam razumela da ne moze skoditi ako nemam upale kao sto nemam.

Ako ima nekih sporednih efekata za koje bi trebalo da znam, cenila bih da neko kucne nesto na tu temu.

Takodje ako neko ima POUZDANU i KVALIFIKOVANU osobu u Beogradu koja se ovim bavi ili ste vi isle kod nje na masazu molim vas na pp da mi date kontakt.

Za izbacivanje tečnosti probaj čaj od kukuruzne svile ili celera! Smanji unos soli.
Masaža je ok. Ne radi se u slučaju: kad neko ima povišen k. pritisak, probleme sa srcem, proširene vene. (Naravno i ako su prisutne rane i promene na koži, temperatura). Ako kažeš da nemaš ništa od toga, onda može biti od koristi!
 

Back
Top