Diskretnost

bobba

Domaćin
Poruka
3.835
Diskretnost , odnosno varanje koje se ne otkriva

[U današnje vreme pojam vernosti u vezi/braku sve više zamenjuje pojam diskretnosti. Uopste je poznato da neki brakovi opstaju upravo zato što se određene potrebe (emotivne, fizičke…) ispunjavaju i određena nezadovoljstva ventiliraju «sa strane».

Pretpostavljam da je većina nas načelno protiv varanja, barem u onom segmentu kad se govori o tome da netko vara nas


Međutim, zanima me sledeće: opravdavate li diskretnost kao sredstvo očuvanja ljubavne zajednice?

Je li važnije podržavati princip vernosti i na osnovu toga snositi posledice ako vi ili partner u jednom trenu pogubite kompas?

Ili je važnije biti fleksibilan i makijavelističkim pristupom očuvati vezu, odnos dvoje ljudi?
S jedne strane paziti da vaš partner nikad ne sazna ono što bi ga moglo povrediti, s druge strane biti sretan ako vi nikad ne saznate neke stvari i preko toga ostvarite ljubavnu harmoniju.

p.s.

Opis diskretnosti u smislu u kojem ja upotrebljavam na ovom topicu:

Ponašanje u kojem emotivne ili fizičke avanture izvan veze ne ugrožavaju tu postojeću vezu. Nema želje ni namjere da se postojeća veza napusti. «Avanturizam» je strogo kontrolisan (nema poziva, poruka, sms-ova, e-maila) i drži se sve veoma tajno. I zadnje, taj avanturizam nije planski i serijski, nego se «desi» ako klikneš s pravom osobom u pravo vreme.

p.p.s.

Bez lažnog moralisanja, molim...]


Da kazem da bi i ako bi ipak ovo uradila: S jedne strane paziti da vaš partner nikad ne sazna ono što bi ga moglo povrediti, s druge strane biti sretan ako vi nikad ne saznate neke stvari i preko toga ostvarite ljubavnu harmoniju.

 
Ja ne bi mogao ni jedno ni drugo ni trece... :lol:
A da nema nekog razloga ja bi ga izmislio... :lol:

I ne smem dalje nista da napisem... da me Boba nebi etiketirala kao laznog moralistu... tj ona hoce samo nemoralne postove da cita...
 
Ja bih varala indiskretno...ako bi vec varala....Mislim da bi prosto provocirala situaciju da me neko vidi i da se okonca jednom ta nocna mora zbog koje sam sa nekim koga toliko ne volim vise da moram da ga varam .....naglasavam takodje da bi prevarila jedino ukoliko bi se zaljubila ,a tada je nemoguce biti sa dvojicom...Ja naprosto nemam stomak za to.....
 
jednostavno pođeš od sebe: ako tebi samoj ne bi bilo prijatno da ti rkne sve svoje izlete /koji ne ugrožavaju vezu! /, onda ne bi ni njemu prijalo! Diskretno dakle....kapiram & podržavam, ako se baš omakne da klikneš na nekog neodoljivog, naravno :D
 
Eileen F.:
jednostavno pođeš od sebe: ako tebi samoj ne bi bilo prijatno da ti rkne sve svoje izlete /koji ne ugrožavaju vezu! /, onda ne bi ni njemu prijalo! Diskretno dakle....kapiram & podržavam, ako se baš omakne da klikneš na nekog neodoljivog, naravno :D
Onda mu se nakacis dozivotno jel? :lol:
 
Ne volim da varam tako da bih prvo okoncala vezu ako bi se zaljubila u nekog drugog,to isto zahtevam i od svog partnera, znaci dok traje traje, a kada sve nestane onda DOVIDJENJA....................
 
Eileen F.:
jednostavno pođeš od sebe: ako tebi samoj ne bi bilo prijatno da ti rkne sve svoje izlete /koji ne ugrožavaju vezu! /, onda ne bi ni njemu prijalo! Diskretno dakle....kapiram & podržavam, ako se baš omakne da klikneš na nekog neodoljivog, naravno :D

podrzavam u potpunosti
 
Mortisa Adams:
Ne volim da varam tako da bih prvo okoncala vezu ako bi se zaljubila u nekog drugog,to isto zahtevam i od svog partnera, znaci dok traje traje, a kada sve nestane onda DOVIDJENJA....................

ovo je bas posteno napisano
ja sam za to sada
ali ko zna posle
 
DjuraMornar:
Ja bih varala indiskretno...ako bi vec varala....Mislim da bi prosto provocirala situaciju da me neko vidi i da se okonca jednom ta nocna mora zbog koje sam sa nekim koga toliko ne volim vise da moram da ga varam .....naglasavam takodje da bi prevarila jedino ukoliko bi se zaljubila ,a tada je nemoguce biti sa dvojicom...Ja naprosto nemam stomak za to.....
Slazem se sa ovim postom potpuno...!!!
 
Mislim da se prevara ne može sakriti, odnos izmedju partnera se mora promeniti, komunikacija postaje drugačija, mislim da svaka prevarena osoba zna da je prevarena, ma koliko diskretna bila "druga strana", samo je pitanje koliko je spremna s tim da se suoči. Mnogo ih ima koji zatvaraju oči i prave se ludi. U celoj priči mislim da više boli prevara i laž kao takva, nego činjenica da ti se partner/partnerka kreše sa strane.
Zato mi svingeri deluju poštenije i moralnije od ovih što "diskretno" čuvaju vezu, otvoreno i iskreno idu u seks sa drugima bez medjusobnog laganja.
 
Gde su oni koji su večiti tragači....
Ja znam neke koji svoju seksualnost potvrdjuju kroz "teški flert" /seks sa estetski inspirativnom osobom.
Pitanje je samo da li bi boba bila za 1 ili 2,3 za godinu dana period.
Naravno sve potpuno diskretno i uz stil. Privatna večerica (koja može biti i u 16h popodne) ili nešto kraće inspirativnije.

Znao sam turističku agenciju koja je pravila žurke kao promociju putovanja i obezbedjivala diskretne pratioce, bez obzira da li vi to tumačite kao družbenik/ca ili kao vrlo potencijalno sladak zalogaj, ili kao pomoć na letovanju u smislu poznavanja okoliša i organizovanja roštilja, i ostalih za odmor divnih detalja....
 
1. "Bolje dobar razvod, nego loš brak!"

2. Ko "vara" svog partnera, vara pre svega sebe i svoj život troši na pogrešan način.

PS: I da, ja jesam moralista, jer smatram da postoje vrednosti za koje vredi umreti i koje daju smisao životu - ponos, čast, poštenje i dostojanstvo.
 
shaddow:
1. "Bolje dobar razvod, nego loš brak!"

2. Ko "vara" svog partnera, vara pre svega sebe i svoj život troši na pogrešan način.

PS: I da, ja jesam moralista, jer smatram da postoje vrednosti za koje vredi umreti i koje daju smisao životu - ponos, čast, poštenje i dostojanstvo.

bas tako
u mom "selu" se kazes " nije u komsije zelenija trava"....................ali ima nas raznih
 
Tuzni_patak:
Znao sam turističku agenciju koja je pravila žurke kao promociju putovanja i obezbedjivala diskretne pratioce, bez obzira da li vi to tumačite kao družbenik/ca ili kao vrlo potencijalno sladak zalogaj, ili kao pomoć na letovanju u smislu poznavanja okoliša i organizovanja roštilja, i ostalih za odmor divnih detalja....

a pored svega toga stoji natpis "DISKRETNOST zagarantovana"
 
A jesi li ti bobo čula za tu agenciju?
Nisi , znači da je diskretnost bila ispoštovana.
A delatnost im je stvarno turizam , ali su na visokom nivou....Čisto da ne bude zabune....
I imali su mnogo klijentele , uglavnom graditelji stanova i to čitave porodice....Znam da družbenice i družbenici nisu morali ništa što nije u opisu posla tipa organizacije obilaska ,večerinki, nabavka namirnica i ako padne dogovor u vezi dece, onda i sitter.....
E sad što je moja drugarica rado volela i druge zabave i da joj se to prećutno dozvoljavalo u smislu , ako neki par pita može li neki vodič , ali da je slobodniji po pitanju seksa, onda menadžer prodaje zna iz pohvala prethodnih putnika ko je otprilike kakav i koga da preporuči za potencijalni dogovor.....ali to je sve stvar njene lične odluke i dogovora. Agencija proda jedan aranžman više i dobije vodiča koji je (za njih bez troškova) obišao još jednu destinaciju i zna šta da ponudi kao info sledećim putnicima....Putnik plati dnevnice i boravak vodiča, i ako se napravi ugovor za sitter, i od toga agencija uzima za aranžman ali je ono van ništa ne interesuje.....čak je bilo traženo mladić 18-21 koji bi pravio društvo ćerkama i bio kao obezbedjenje , ali da ne njuška, tj. da ne bude flerta ili nečeg ozbiljnijeg....tu su bile najveće bonus premije jer je i obezbedjenje nekih 250-500e dnevno, dok je vodič 50e , sitter +40e dnevno ili tako nešto ....+obavezan džeparac 30e dnevno na pansion.

Znači uopšte nije neka seljačka varijanta mešaj ružo.....ili daj oglas da ti se jave neki priučeni samozvani....
 
Jel vi znate koje su to muke ljudi,pa da znate nebi tako pricali.1-moras da imas nekoliko sim karte to nije problem.2-moras da biras mesta gde da ponekad i da prosetate a da se ne desi konfuz,3-mesto za sex dobro je ako ona ima gajbu,i ako je muz na poso(ako ima muza) 4kad dolazis kuci da proveris sebe po mirisu,kosulje od karmina,telo od shljivica itd.5 najteze ako i zena trazi sex vise od jedanput.nije tamo shmrk za vodu.nego penis. eto toje samo mali primer toga sta se sve treba uraditi da bi diskretnost bila zato pomaze,u braku barem meni,a to monotonija ubija,A sta radi ona pa mozda se isto sexa.meni je to potrebno da znam. mislim da ne.
 

Back
Top