Kopaju podzemni grad

latica

Ističe se
Poruka
2.095
" Radovi na parternom uredjenju Katolicke porte su obustavljeni na najmanje mesec dana da bi se obavilo arheolosko istrazivanje starog katolickog groblja iz 18. veka a ujedno i srednjevekovnog naselja na koje su naisli putari 'Backa puta". Ostatke ljudskog skeleta iskopali su u petak radnici "Backa puta" ali je arheolozima jos od ranije poznato da se na prostoru Katolicke porte nalazi staro katolicko groblje koje je prestalo da se koristi kada je sredinom 18. veka doneta odluka o zabrani daljeg sahranjivanja u crkvenim portama. Pored toga procenjuje se da se ispod groblja najverovatnije nalaze ostaci srednjevekovnog grada i da bi se daljim kopanjem u dubinu mogli pronaci dokazi o tome. Radovan Bunardzic kustos Muzeja grada potvrdio je da se na tom prostoru nalazilo srednjevekovno selo i ocenio da bi to trebalo podrobnije ispitati."
 
ma ti arheolozi su kreteni, oni uvek zajebu situaciju sa iskopavanjima ( ceprkali bi do kraja zivota-ko neki terijeri ) ........

sad je najbolje da srusimo se okolo pa da imamo ostatke starog sela ??!!:roll: :roll: :roll:
 
Ako srušimo jednu onda daj da vidimo "u interesu nauke" šta ima i ispod ostali... katoličkih, protestantskih, a d azavirnemo malo i pod sinagogu i onako su je nabudžili na mesto di bi tako dobro legao Lupus III :-)

Šalim se...verski objekti su sveta mesta i ne treba ih dirati
 
Indijana Džons 7 :
Scena prva :
Početak filma :

Glavni glumac i Igor Mirović ćaskaju o behatonu da bi Mirović onako BTW nabacio da izgleda kod Katedrale ima neki srednjevekovni grad... u oku glavnog glumca sevnu zeleni dijamant a u Mirovićevom znak za evro
 
Samo sto sam jutros izasao iz kuce sapleo sam se o rupu na trotoaru i kako sam pao oderao sam dlan.

Alo bre! Koliko meseci je potrebno da se zajrpi trotoar? Rupa je otvorena u februaru a radovi su trajali 5 dana u aprilu.

Alo bre! Ide na posao i koliko je rupa na kolovozu vise ne mogu da se setim sta je novi asvalt (postavljen pre godinu dana) a koji ranije.

Bio sam skoro u Madjarskoj i Hrvatskoj skoro. Da li jos neko ima utisak kada se vrati u Novi Sad da je isti kao da je iy Novog Sada otisao u Leskovac.

Grad nam je SELENDRA!
 

Back
Top