večita borba razuma i osećanja

Zanimljiva temica....Znas kako, par puta kad sam isla po osecanjima(kada treba da biram izmedju razuma i osecanja) nekako sam uvek izvlacila "deblji kraj".E sad sam naucila da me razum vodi (u vecini stvari:kad su u pitanju emocije pogotovo),mada ni to nije dobro,priznajem! Mislim da treba biti u zlatnoj sredini mada je to nekada neizvodljivo,pogotovo ako se voli...
 
snowflower:
Zanimljiva temica....Znas kako, par puta kad sam isla po osecanjima(kada treba da biram izmedju razuma i osecanja) nekako sam uvek izvlacila "deblji kraj".E sad sam naucila da me razum vodi (u vecini stvari:kad su u pitanju emocije pogotovo),mada ni to nije dobro,priznajem! Mislim da treba biti u zlatnoj sredini mada je to nekada neizvodljivo,pogotovo ako se voli...
razumno osećati i osećajno razumeti,a?
 
covek jedino u svojim snovima moze biti slobodan ... tako da, kazem ja:), budi ono sto zelis da budes ... a ne 'budi ono sto jesi'...ali to, nazalost, znaci da nikada neces dostici taj cilj, uvek ces misliti da mozes vise i bolji i nikada neces biti zadovoljan samim sobom:(, a to znaci, dalje ... da ces ceo zivot biti nesrecan...:( surovo surovo surovo
 
uvek sam se trudio da poslušam svoje srce kao mali.pokušavao da živim slobodno,bla,bla...pre jedno 4 meseca sam upao u velike 2 dileme...poslušao sam u oba puta svoj razum...zbog jednog mi je mnogo teško sad i mnogo patim, ali kažu da je tako najbolje.za drugo se mislim nisam sjebao toliko.kažu da srce uvek pobedi(verovatno jer je povezano sa nagonima),ali se razum trudi da sve to opovrgne.
 
Pa ne mora,naravno.Ali sam konkretno mislila na neuzvracenu ljubav jer se meni to desilo(ne bas skoro),znas ono srce kaze DA volis neku osobu,a razum NE jer si s neke strane svestan da ne treba da volis bas tu osobu jer te povredjuje...ali svi mi nismo toga svesni dok "to" traje , tek kad prodje shvatis koliko si patio i mucio sebe,i koliko si slusao srce...
 
.lemur.:
To stoji..ali da li znaš za slučajeve kad razum pogreši,ma koliko t čudno zvučilo...

Da,naravno,znam!Ako razum pogresi,ako se odmah "krece" razumom onda to i nije bila ljubav...vec neko suzdrzavanje od prave ljubavi-propustena prilika.Naravno,neke stvari ne zavise od nas samih,to je vec kao neka "sudbina",ali opet mislim da se sve desava sa nekim razlogom tako da i ako razum pogresi onda nije to-to.
 
...igrao sam iz keca u keca...al obichno puknem...
f010.gif
 

Back
Top