Za majku Srbiju

pogubljena foka

Početnik
Poruka
11
Mozda je sada vec besmisleno snobovski od mene, ali kao osoba koja zivi u Vojvodini primetila sam da veci deo populacije (pogotovo oni ispod 18) svakodnevno dozivljavaju izlive srBstva u mozak, ponosni su na neko juzno srce koje je davno prestalo da funkcionise, a "mozak" su skroz zanemarili :?: Ne znam...uvek mi je miliji zvuk tamburice nego trube koja "rasplamsava toplu slovensku dusu."
 
pogubljena foka:
Mozda je sada vec besmisleno snobovski od mene, ali kao osoba koja zivi u Vojvodini primetila sam da veci deo populacije (pogotovo oni ispod 18) svakodnevno dozivljavaju izlive srBstva u mozak, ponosni su na neko juzno srce koje je davno prestalo da funkcionise, a "mozak" su skroz zanemarili :?: Ne znam...uvek mi je miliji zvuk tamburice nego trube koja "rasplamsava toplu slovensku dusu."

Meni je draga i tamburica, ali mi je milija truba, volim da slusam i gajde, pa volim i frulu i dvojnice.......zaigra mi i zapeva dusha topla, srPska 8-)
 
Kohen:
Nista bez "Stounsa"....................Keith Richard i Mick Jagger...............VS .............Ceca na Uscu

Loodilo :)
Уз бели прах они најбоље иду! Трубе су прегласне, фруле изазивају ђаволске асоцијације у складу са Панов, а виолина цепа душу. Дерњава, дрека, електричне гитаре које цепају мозак, који је у растакању због прашкића, ....то је права музика за водњикав поглед, пробушену вену, ушмркане ноздрве... Уживај Кохен, нећеш дуго. Радикали ће дуже бити на власти него ти уз ту музику.
 
paola:
Уз бели прах они најбоље иду! Трубе су прегласне, фруле изазивају ђаволске асоцијације у складу са Панов, а виолина цепа душу. Дерњава, дрека, електричне гитаре које цепају мозак, који је у растакању због прашкића, ....то је права музика за водњикав поглед, пробушену вену, ушмркане ноздрве... Уживај Кохен, нећеш дуго. Радикали ће дуже бити на власти него ти уз ту музику.

71488211965yp.gif
:D :D :D :D
 
paola:
Уз бели прах они најбоље иду! Трубе су прегласне, фруле изазивају ђаволске асоцијације у складу са Панов, а виолина цепа душу. Дерњава, дрека, електричне гитаре које цепају мозак, који је у растакању због прашкића, ....то је права музика за водњикав поглед, пробушену вену, ушмркане ноздрве... Уживај Кохен, нећеш дуго. Радикали ће дуже бити на власти него ти уз ту музику.

AAAAAAAAAAA
jtb ljudi, ja sam mislio da mi zivimo u 3. milenijumu, a ono, procitam ovakvu baljezgariju...iskreno se nadam da je to neka sala....
 
paola:
Уз бели прах они најбоље иду! Трубе су прегласне, фруле изазивају ђаволске асоцијације у складу са Панов, а виолина цепа душу. Дерњава, дрека, електричне гитаре које цепају мозак, који је у растакању због прашкића, ....то је права музика за водњикав поглед, пробушену вену, ушмркане ноздрве... Уживај Кохен, нећеш дуго. Радикали ће дуже бити на власти него ти уз ту музику.
Uuuuuuuu, gde da zaboravim violinu :twisted:

Kad zajeca tiho, kad zajeca radosno........kda strune drhte a tonovi se izviju visoko do neba, daleko do zvezda.......kad tese, kad smiruju, kad igraju, kad su ozbiljen ko smrt, kad su nestasne kao ljubav.......kad..
Maestro, jednu za sto, hocu da lumpujem..................... :razz: :lol:
 
Plava Bilja:
Uuuuuuuu, gde da zaboravim violinu :twisted:

Kad zajeca tiho, kad zajeca radosno........kda strune drhte a tonovi se izviju visoko do neba, daleko do zvezda.......kad tese, kad smiruju, kad igraju, kad su ozbiljen ko smrt, kad su nestasne kao ljubav.......kad..
Maestro, jednu za sto, hocu da lumpujem..................... :razz: :lol:

"Dajte vina hoću loooom, dajte cigane za stooo.." :lol: Ništa bez kafančeta, ja vam kažem! :D
 
Plava Bilja:
Ma, i ja kazem......."Ma kakva Evropa, na svetu nema to" :razz:
Sviraj Jovane, sabacki cigane, sviraj razveseli meeeeee :lol:

E, Biljo...Pa, nije ti sad politički korektno reći "cigani", već Romi, znaš? Kako sad da pevamo te pesme u kojima se spominju cigani? Dajte Rome za sto? Šabački Rome? Evo banke Romu moj? Itd.

Kakav flash! :shock:
 
Arhangel NS:
E, Biljo...Pa, nije ti sad politički korektno reći "cigani", već Romi, znaš? Kako sad da pevamo te pesme u kojima se spominju cigani? Dajte Rome za sto? Šabački Rome? Evo banke Romu moj? Itd.

Kakav flash! :shock:
Ma, ko te pita, kad se oni ne ljute :razz:
Sad, nije da sam ja protiv toga da oni budu Romi, ali i oni i ja znamo da to nista ne menja, bar ne u pemama.........Kako da kazem "Rome, ti sto svirash, sto u moju dusu diras"?
Ne ide, brate........
Ma, lako cemo se s njima sporazumeti :lol:
 
Их бре па нисам ја први пут у Новом Саду.
Слушао сам Јанику 100 пута.....
Него од свих кафана нисам стигао да штрапацирам и чампрасдиваним по кафићима.-
 
pogubljena foka:
Mozda je sada vec besmisleno snobovski od mene, ali kao osoba koja zivi u Vojvodini primetila sam da veci deo populacije (pogotovo oni ispod 18) svakodnevno dozivljavaju izlive srBstva u mozak, ponosni su na neko juzno srce koje je davno prestalo da funkcionise, a "mozak" su skroz zanemarili :?: Ne znam...uvek mi je miliji zvuk tamburice nego trube koja "rasplamsava toplu slovensku dusu."


Jel' to ima veze sa ovom mojom novokomponovanom:
Kosovo damo, Vojvodinu ne damo!!?? :D
 
pogubljena foka:
Mozda je sada vec besmisleno snobovski od mene, ali kao osoba koja zivi u Vojvodini primetila sam da veci deo populacije (pogotovo oni ispod 18) svakodnevno dozivljavaju izlive srBstva u mozak, ponosni su na neko juzno srce koje je davno prestalo da funkcionise, a "mozak" su skroz zanemarili :?: Ne znam...uvek mi je miliji zvuk tamburice nego trube koja "rasplamsava toplu slovensku dusu."


A kod tebe je zanemareno --- šta??
Zabole me ćorašak za tvoju tamburicu i neću da živim u Austrougraskoj, ukoliko je u tome poenta ovog izliva tvoje mudrosti :!: :evil: :twisted:
 
Nista bez UO-ujedinjenog orkestra tamburasa,trubaca, frulasa, gajdasa sa zavrsnom deonicom frule i istorijskog jauka gusala, tek onda nastaje vatromet osecaja, ebote da se najezis, ..
Ovo ni Betoven ne bi izdrzao..........ma kakva 9. B simf.........
 

Back
Top