2/3mleko

mackica ns:
Ma, meni govore ni vodu da mu ne dajem... Ali ja razmišljam da sigurno ne može da mu naškodi; pa mu ponudim. Često neće, ali nekad pije.

I jesi cedila limun? I sve bilo ok?

Моје бебе су биле на вештачкој исхрани, па је вода била неоходна.
Иначе, лекари су рекли то за лимун, ја стављала и све је било ОК.
Па тај беби-френдли фазон је код нас једно време био јако строг, као, до године дана САМО сисање и ништа више!!!!:? А, тек од године се убацује остала храна, а сисање да траје пуне две године!!:roll: Мислим да су и сами схватили да су претерали, па сад више не инсистирају на томе толико.

Иначе, вода се даје после оброка, кад је дете сито. Ако је жедан пиће, ако не, неће. Ма, видећеш већ сама, наћи ћете неки свој фазон, не треба бити превише строг у поштовању правила,, јер видиш колико се разликују!
 
Isobel:
Agrumi takodje mogu da izazovu alergijsku reakciju, pa se ne daju do godinu dana. A sto se tice toga da ni ti ne bi trebalo da jedes hranu koju ni beba ne sme, mislim da je to glupo. Kazu jedino za pasulj i ostalu hranu koja nadima, zbog grceva, ali ja nisam primecivala neku razliku sto se tice grceva, kad sam jela pasulj. Treba da pratite bebu, da vidite reakciju. Iz istih razloga se uvodi postepeno jedna po jedna vrsta hrane (kada se pocne sa cvrstom hranom), da bi se videla reakcija bebe na svako jelo pojedinacno. Jer ako odmah napravite supicu od nekoliko sastojaka, a dete reaguje npr. osipom, zatvorom... onda necete znati na sta je reagovalo.
Da, i ne seceriti vodu, jer dete stice naviku, a secer su samo prazne kalorije, bez ikakvih korisnih hranjivih sastojaka.
I ja sam mislila da je glupo, al' još u porodilištu su mojoj cimerki uzeli sok od jagode; kao ne sme... I meni pomorandže koje su mi doneli.
Moždas u samo sestre htele da se počaste:? Ne bi me začudilo:roll:
Da, rekoše mi ne smem ni čokoladu (a doneli mi veliku milku sa keksom), ali im to već nisam dala:lol:

A ja šećerim vodu kad mu pravim čaj za grčeve, jer je stvarno gadan i neće da ga pije ako nije sladak. Ali retko pije, ni jednom dnevno, samo baš kad je kriza.
 
Ма, видећеш већ сама, наћи ћете неки свој фазон, не треба бити превише строг у поштовању правила,, јер видиш колико се разликују![/QUOTE]

Одлично речено! ;)
 
Naravno da neces krkati pasulj ili vec nesto tako tesko, a sto se ostalog tice - ja mislim da je sve ostalo preterivanje. :roll: Ako ti je "priroda' dala da imas puno i dobrog mleka - imaces ga. U suprotnom, malo sta pomaze.
Meni se kod oboje mleko prekinulo posle dva meseca usled uzasnog umora i nespavanja posto nije bilo nikog okolo nego sve sama.
Dakle, moj savet, jedi normalno, odmaraj i uzivaj. :)
 
Само да се надовежем да, ако беба почне јаче да плаче него иначе, после дојења, тј. добије нешто јаче грчеве него иначе, веома могуће да си појела нешто што јој не прија, па обрати пажњу шта си јела пре тога. Бар сам ја тако радила и приметила сам да је мој син реаговао на купус, увек би му се појачали грчеви после тога. Наравно, све је индивидуално.
 
mackica ns:
I ja sam mislila da je glupo, al' još u porodilištu su mojoj cimerki uzeli sok od jagode; kao ne sme... I meni pomorandže koje su mi doneli.
Moždas u samo sestre htele da se počaste:? Ne bi me začudilo:roll:
Da, rekoše mi ne smem ni čokoladu (a doneli mi veliku milku sa keksom), ali im to već nisam dala:lol:

A ja šećerim vodu kad mu pravim čaj za grčeve, jer je stvarno gadan i neće da ga pije ako nije sladak. Ali retko pije, ni jednom dnevno, samo baš kad je kriza.


moja beba ima 9 nedelja, ,malo smo stariji od vas. Davala sam mu plantex caj protiv grceva i nije hteo da ga pije, pa sam promenila caj.Sada pije milupin caj i to bas dosta, ali sam mu stavljala malo zutog secera, sad pije i bez. Probaj da promenis caj.
 
И да ... мој малац је пио БИБИЛИ-БИ чај, баш га је волео! Исто је за грчеве! Купује се као кесица, у апотекама.
 
protiv grceva koje je moja beba imala najdelotvorniji je bio "nurse harvey's", po kasicica ko podne i predvece i sve je bilo ok. a ima beba kojima zaista nista ne pomaze.
sto se grceva tice, cula sam od jedne francuskinje da je citala da bebe u africi nemaju problema sa grcevima, navodno zbog toga sto ih majke nose uz sveje telo, zamotane maramama. drugarica je sina nosila u kenguru uz svoje telo okrenutog ka sebi i jedino to ga je smirivalo. vredi probati.

a 2/3 mleko, moja beba ga je pila kratko, kao privikavanje za puno mleko posle adaptiranog mleka nan 1. no problemo.
 
Milupin caj je odlican da malo smiri stomacic i kod zatvora, i naravno bez mrve secera. :!:
Nije carobni lek za grceve posto licno mislim da tako nesto ne postoji, moze eventualno malo da ublazi.

Ovo sto sanja prica sam i ja citala i totalno mi je logicno. Ne samo u Africi nego i u azijskim zemljama gde dete ne ispustaju ni na momenat nego majka predaje drugoj zeni na nosenje ako treba nesto da uradi. I grcevi su im totalno nepoznata kategorija.

Naravno da je kod nas nemoguce nosati dete po ceo dan, ali pustite price - razmazicete ga, naucise se na ruke i slicne primedbe. Detetu je dodir neophodan i definitivno pomaze kod grceva. :razz: .
 
Jaoj koliko vršnjaka, mi imamo 14 nedelja. Grčeve smo super prošli. Doduše nije ih ni imao puno. Davala sam mu senjački čaj, od lana i malko kamilice, obavezno mlak jer prija kad boli stomačić i bez šećera. A kad počnu postavim ga preko kolena da mu stomak bude na mojoj nozi i to ga greje.
 
E zaboravih još nešto. Mačkice kako su htele da ti maznu čokoladu, baš su kvarne. Pošto ne dojim nisam sigurna baš za hranu, ali se sećam da mi je patronožna rekla da jedino što može da škodi bebi jeste jagodičasto voće, a što se tiče agruma kažu da mleko postane gorčije al to stvarno nemam pojma.
 

Back
Top