" VAN(BRACNI ZIVOT)" DA ILI NE ???

paradizo:
To znaci da bi ti volela vanbracni zivot ali ti smeta samo zbok dece, tako sam razumeo ?

Ne bih imala nista protiv kada se finansijski osamostalim da zivim sa deckom, dokle god zivimo samo nas dvoje. Kada budem planirala decu, necu dozvoliti da ta deca rastu u vanbracnoj zajednici, ne zbog sebe nego zbog njih.Mozda su to malo konzervativna shvatanja, ali sam za neke tako ozbiljne stvari izuzetno iskljuciva...
 
Ne znam, zavisi od situacije. Ako je ta veza cvrsta i ozbiljna, onda papir nije relevantna stvar. I ako roditelji dece zive zajedno, ako zajednicki vaspitavaju decu i daju im primer i model lepe porodicne atmosfere i zajednice, ne bi trebao da postoji nikakav problem. Najvaznije je da dete ima mamu i tatu koji ga vole i paze i da mu svojim odnosom daju adekvatan primer ;-)
 
Bliss:
Ne bih imala nista protiv kada se finansijski osamostalim da zivim sa deckom, dokle god zivimo samo nas dvoje. Kada budem planirala decu, necu dozvoliti da ta deca rastu u vanbracnoj zajednici, ne zbog sebe nego zbog njih.Mozda su to malo konzervativna shvatanja, ali sam za neke tako ozbiljne stvari izuzetno iskljuciva...

lepo sto tako mislis
ali deca bi bila srecna i da ste samo zajedno
ne zelim da menjam tvoja misljenje koje je zaista lepo
ali deci jedan obican papir nije ni vazan
deca dodju i prodju kroz nas zivot
a ljubav izmedju supruznika(sad da to tako nazovem) ostaje zauvek ;)


ja licno bi mogla decu tako da radjam
meni je ljubav izmedju "nas dvoga" ipak naj-vaznija
 
temptation...:
Ne znam, zavisi od situacije. Ako je ta veza cvrsta i ozbiljna, onda papir nije relevantna stvar. I ako roditelji dece zive zajedno, ako zajednicki vaspitavaju decu i daju im primer i model lepe porodicne atmosfere i zajednice, ne bi trebao da postoji nikakav problem. Najvaznije je da dete ima mamu i tatu koji ga vole i paze i da mu svojim odnosom daju adekvatan primer ;-)

Naravno ...To na prvom mestu...ali deca znaju da budu jako surova...i ukoliko neko odskace od sredine...kao sto bi mozda to vanbracno dete...
Papir meni licno nista ne znaci...ali mi jako znaci kako ce se razvijati moje dete kad ga budem imala...
Znaci nisam kada sam spominjala brak mislila na sebe, vec na razvoj tog deteta...psihicki...da ne idem u detalje...
 
Bliss:
Ne bih imala nista protiv kada se finansijski osamostalim da zivim sa deckom, dokle god zivimo samo nas dvoje. Kada budem planirala decu, necu dozvoliti da ta deca rastu u vanbracnoj zajednici, ne zbog sebe nego zbog njih.Mozda su to malo konzervativna shvatanja, ali sam za neke tako ozbiljne stvari izuzetno iskljuciva...
Slazem se sa tobom da su to konzervativna svatanja, jer POTPIS kao takav ne znaci nista.
 
Lako ja mogu da se izborim za sebe...Ali kada ti donosis odluke za svoje dete, gledas da to ne budu pogubne odluke za njega.S obzirom da je sredina takva kakva je, ja mogu da se izborim kao razlicita, ali ne bih neciji zivot stavljala ni pod kakvo pitanje...
Da je vecina u vanbracnim zajednicama i da neko ne moze da uperi prst u tvoje dete, ne bih razmisljala o tome.Posto nije tako,ipak ostajem pri ovakvom misljenju.
Sa vama bih se caj sad iz ovog ugla potpuno slozila, jer jos uvek ne planirm decu, ali kad ih budem imla imam neki utisak da ne bi tako razmisljala...
 
Bliss:
Naravno ...To na prvom mestu...ali deca znaju da budu jako surova...i ukoliko neko odskace od sredine...kao sto bi mozda to vanbracno dete...
Papir meni licno nista ne znaci...ali mi jako znaci kako ce se razvijati moje dete kad ga budem imala...
Znaci nisam kada sam spominjala brak mislila na sebe, vec na razvoj tog deteta...psihicki...da ne idem u detalje...
Upravo radi nase sredine sam postavio pitanje da li takav nacin zivota ima kod nas buducnost, jer sad takvo dete ima taj nepopularni status, ali sutra kad on bude imao vise takvih drugara, onda to nece imati nikakvog znacaja i ova vasa prica pada u vodu, i zato se uglavnom izjasnjavajte povodom takvog braka, ostavite djecu i ne pominjite ih jer je njihov status u svetu normalan kao i ovim "regularnim" njihovim drugarima oni to ne primecuju...
 
Bliss:
Ne bih imala nista protiv kada se finansijski osamostalim da zivim sa deckom, dokle god zivimo samo nas dvoje. Kada budem planirala decu, necu dozvoliti da ta deca rastu u vanbracnoj zajednici, ne zbog sebe nego zbog njih.Mozda su to malo konzervativna shvatanja, ali sam za neke tako ozbiljne stvari izuzetno iskljuciva...

da dodam da je to bas tako u Srbiji...........;)
ja zivim ovde gde sam
i deca se radjaju svakako
i u zajednici i van nje
cak ovdasnji se i ne vencaju jer ko bi posle placao i za razvod

deca zive malo kod mame malo kod tate
i uzivaju
cak se ne zna ni koja deca su rodjena u braku
a koja ne
jer svi imaju i
tatu i mamu
nema razlike izmedju dece
 
...nama nema ...ali njima ima...
opet kazem ...strasno sam iskljuciva...sad mi prolazi kroz glavu da cu biti opasna majka :shock:
iz ovog ugla kad budem zelela da imam dete necu dozvoliti da mu dlaka sa glave fali...sto se tice svega...sto znaci da cu se truditi svim silama da mu obezbedim sve...i iskreno ne bih se usudjivala na racun druge osobe da probijam led...
..takodje ne mislim da deca mogu normalno da se razvijaju kad zive malo kod mame malo kod tate...ma gdeu svetu ona zivela...
i ja iz ovog ugla ne planiram da ih odgajam ovde...ali ima vremena nikad ne znas sta ce se desiti...
 
Bliss:
...nama nema ...ali njima ima...
opet kazem ...strasno sam iskljuciva...sad mi prolazi kroz glavu da cu biti opasna majka :shock:
iz ovog ugla kad budem zelela da imam dete necu dozvoliti da mu dlaka sa glave fali...sto se tice svega...sto znaci da cu se truditi svim silama da mu obezbedim sve...i iskreno ne bih se usudjivala na racun druge osobe da probijam led...
..takodje ne mislim da deca mogu normalno da se razvijaju kad zive malo kod mame malo kod tate...ma gdeu svetu ona zivela...
i ja iz ovog ugla ne planiram da ih odgajam ovde...ali ima vremena nikad ne znas sta ce se desiti...

Mislim da gresis, vanbracni zivot ima buducnost jer kao takav ne mora da znaci da nije zajdnicki, cak perspektivniji je i kulminirace jer u takvoj vezi se dobija na slobodi...
 

Back
Top