Zakynthos

:think: Predhodnik je (iz nekog razloga), propustio da pomene plaze u oblasti Vasilikos?! Tamo su (posle Navajo), NAJBOLJE plaze na Zakynthos-u!!!!
Nisam propustio ni plaze na poluostrvu Vassilikos... One su opisane u postu pre ovog gde su opisane plaze severa i zapada. Mada iskren da budem ja i zena ne volimo preterano peskovite plaze te stoga i nisam nesto njima odusevljen, ukoliko se izuzme plaza Porto Zoro koja je ubedljivo najlepsa na poluostrvu, bar po meni :whistling:
Ja sam ostrvo obilazio 3 dana kolima i 2 dana brodom i video sam da kruzeri zaista zbog svoje velicine ne mogu na dosta mesta da pristanu, ali obicno i ako ne mogu da stanu oni spuste most u more i puste goste da se kupaju, ali svega na nekih 30minuta. E tu onda po meni i nastaje problem, jer zamislite vi kada 100 ljudi nagrne na jedan mali mostic da se potope u more...onaj zadnji koji udje u more moze eventualno da racuna na nekih 10-tak minuta plivanja, jer je 20 minuta proveo u redu cekajuci da udje u vodu :rotf:
Nazalast mi kada smo bili na Zakintosu i na veceri u Porto Limionas-u nije bilo na meniu zecetine :dash:, te smo stoga morali da se opredelimo za neko drugo nacionalno jelo :confused:
Inace, zaboravio sam to da napomenem, ali na zapadu ostrva sunce zalazi tek u 21:30h :lol:
 
Nisam propustio ni plaze na poluostrvu Vassilikos... One su opisane u postu pre ovog gde su opisane plaze severa i zapada. Mada iskren da budem ja i zena ne volimo preterano peskovite plaze te stoga i nisam nesto njima odusevljen, ukoliko se izuzme plaza Porto Zoro koja je ubedljivo najlepsa na poluostrvu, bar po meni :whistling:
Ja sam ostrvo obilazio 3 dana kolima i 2 dana brodom i video sam da kruzeri zaista zbog svoje velicine ne mogu na dosta mesta da pristanu, ali obicno i ako ne mogu da stanu oni spuste most u more i puste goste da se kupaju, ali svega na nekih 30minuta. E tu onda po meni i nastaje problem, jer zamislite vi kada 100 ljudi nagrne na jedan mali mostic da se potope u more...onaj zadnji koji udje u more moze eventualno da racuna na nekih 10-tak minuta plivanja, jer je 20 minuta proveo u redu cekajuci da udje u vodu :rotf:
Nazalast mi kada smo bili na Zakintosu i na veceri u Porto Limionas-u nije bilo na meniu zecetine :dash:, te smo stoga morali da se opredelimo za neko drugo nacionalno jelo :confused:
Inace, zaboravio sam to da napomenem, ali na zapadu ostrva sunce zalazi tek u 21:30h :lol:


jaoooo Porto Zoro...najlepsa je :zaljubljena:
 
Nisam propustio ni plaze na poluostrvu Vassilikos... One su opisane u postu pre ovog gde su opisane plaze severa i zapada. Mada iskren da budem ja i zena ne volimo preterano peskovite plaze te stoga i nisam nesto njima odusevljen, ukoliko se izuzme plaza Porto Zoro koja je ubedljivo najlepsa na poluostrvu, bar po meni :whistling:
Ja sam ostrvo obilazio 3 dana kolima i 2 dana brodom i video sam da kruzeri zaista zbog svoje velicine ne mogu na dosta mesta da pristanu, ali obicno i ako ne mogu da stanu oni spuste most u more i puste goste da se kupaju, ali svega na nekih 30minuta. E tu onda po meni i nastaje problem, jer zamislite vi kada 100 ljudi nagrne na jedan mali mostic da se potope u more...onaj zadnji koji udje u more moze eventualno da racuna na nekih 10-tak minuta plivanja, jer je 20 minuta proveo u redu cekajuci da udje u vodu :rotf:
Nazalast mi kada smo bili na Zakintosu i na veceri u Porto Limionas-u nije bilo na meniu zecetine :dash:, te smo stoga morali da se opredelimo za neko drugo nacionalno jelo :confused:
Inace, zaboravio sam to da napomenem, ali na zapadu ostrva sunce zalazi tek u 21:30h :lol:

Hahahaha.... kako li si samo uspeo da 'uhvatish' tu rechenicu?! :per:

Video sam posle par minuta i tvoj drugi (tj. prvi) post.... i odmah je obrisao.... ali ti si je stigao videti i komentarisati. Kao shto se da videti.... tu rechenicu sam odmah izbacio iz svog posta. :rtfm:
No, IZVINJAVAM SE zbog povrshnosti, svakako!!!!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav :)
Interesuju me iskustva sa vilom Anna. Procitala sam post jednog od ucesnika foruma,koji je doziveo sve najgore sto se doziveti moze,pa ne bih bas da se oslanjam samo na jedno misljenje...ali moram reci da sam prilicno obeshrabtena..
 
Nikad nisam bila na Zakintosu a imam zelju .... prelepo mesto , bar po slikama.

Uzivo je josh lepshi! :super:
Verujem da se necesh pokajati, ako odesh tamo.... samo, :rtfm: dobro se informishi, gde da odsednesh?!

P.S.
Hehe.... al' sam ja 'brzo' odgovorio! :per:
Tek sad videh, da je post od 11.03. a ne 11.08..... kako se meni uchinilo?!

No, dobro.... komentar stoji. Koristice nekom!
 
Poslednja izmena:
Idem na Zakintos,Laganas 1.6 da li he neko bio u rom periodu o koji smjestaj da odaberem Vila Mavra ili Kozakos studios apartmans
I koliko je trajekt po osobi

Hehe.... ja cu biti u to vreme, a i bio sam vec, pre par godina! I....? Chemu je imalo da posluzi, to tvoje pitanje.... treba ti druhtvo, tamo?!

Malo si zakasnio! Do 31.01. su bili bolji popusti.
Za Mavru sam chuo, ali se ne znam kakva je.... za Kozakos, prvi put chujem?! :think: Pitash, shta da odabersh Drugu agenciju! :per:

Oko 6-7E/osobi, feery za jedan pravac. Trebalo bi da je jeftinije, ako se kupi odmah povratna karta?!
http://www.e-zakynthos.com/zakynthos.zante.ferries.php
 
Hehe.... ja cu biti u to vreme, a i bio sam vec, pre par godina! I....? Chemu je imalo da posluzi, to tvoje pitanje.... treba ti druhtvo, tamo?!

Malo si zakasnio! Do 31.01. su bili bolji popusti.
Za Mavru sam chuo, ali se ne znam kakva je.... za Kozakos, prvi put chujem?! :think: Pitash, shta da odabersh Drugu agenciju! :per:

Oko 6-7E/osobi, feery za jedan pravac. Trebalo bi da je jeftinije, ako se kupi odmah povratna karta?!
http://www.e-zakynthos.com/zakynthos.zante.ferries.php

Hehehe netreba mi drustvo :-) idemo prvi put u Grcku,pa malo da se raspitam. A iz Banjaluke sam a ovi moji skrti na kometarima. Rezervisano je pa kako bude :-)
 
Hehehe netreba mi drustvo :-) idemo prvi put u Grcku,pa malo da se raspitam. A iz Banjaluke sam a ovi moji skrti na kometarima. Rezervisano je pa kako bude :-)

:think: Ne treba vam drushtvo, a?!

Hmmm.... to cete tek videti, kad stignete tamo.... koliko znachi, kad neko iz drushtva ima auto, a usput josh i u prste poznaje Zakynthos?! :per:
 
:rotf: @j.e.l.e.n.a. nemoj da je plashish!
Jer ako nama u to doba.... toliko juzno.... bude 'hladnjikavo', onima na Tassosu ce trebati skijashki skafanderi?! :hahaha:

P.S.
Nego, shta bi sa Rodosom? :ceka: Ja odustao, za ovu godinu! :prstic:

Ma ne zezaj,ja samo kažem kako je nama bilo pre par godina...optimistično smo od kuće krenuli sa skroz letnjom garderobom(čitaj,šorc,majica,papuče) pa smo tamo morali da kupujemo donje delove trenerke i dukseve...:lol:

I nas će Rodos još malo sačekati...možda ponovimo Kefaloniju,nismo je skroz obišli...a možda odemo i na Skopelos,ni tamo nismo bili.
Sve zavisi od toga da li će i tinejdžerka sa nama ili ne :)
 
Ma ne zezaj,ja samo kažem kako je nama bilo pre par godina...optimistično smo od kuće krenuli sa skroz letnjom garderobom(čitaj,šorc,majica,papuče) pa smo tamo morali da kupujemo donje delove trenerke i dukseve...:lol:

I nas će Rodos još malo sačekati...možda ponovimo Kefaloniju,nismo je skroz obišli...a možda odemo i na Skopelos,ni tamo nismo bili.
Sve zavisi od toga da li će i tinejdžerka sa nama ili ne :)

Ne zezam.... stvarno.... bili smo od 02. do 20. juna 2013. i sve vreme je bilo toplo.
Dok je poslednja chetiri dana, u Laganasu voda bila neprijatno vruca! :bum: Udjem u vodu i ne osvezi me uopshte. K'o knedla u supi, sam se osecao!
Tako da smo tih nekoliko dana, bezali na Porto Zoro i na Xigiu, nebi li se malo rashladili?! :tease:
Vi ste izgleda, bash imali "srece" sa vremenom?! :)

P.S.
Za Kefaloniu je trenutno najjeftiniji smeshtaj!
 
Poslednja izmena:
Ne zezam.... stvarno.... bili smo od 02. do 20. juna 2013. i sve vreme je bilo toplo.
Dok je poslednja chetiri dana, u Laganasu voda bila neprijatno vruca! :bum: Udjem u vodu i ne osvezi me uopshte. K'o knedla u supi, sam se osecao!
Tako da smo tih nekoliko dana, bezali na Porto Zoro i na Xigiu, nebi li se malo rashladili?! :tease:
Vi ste izgleda, bash imali "srece" sa vremenom?! :)

P.S.
Za Kefaloniu je trenutno najjeftiniji smeshtaj!

U kom smislu najjeftiniji?Preko agencija?
Ja ne idem nikad preko agencija,tako da me to ne zanima
Ima smestaja online, za svaki dzep :)
 
U kom smislu najjeftiniji?Preko agencija?
Ja ne idem nikad preko agencija,tako da me to ne zanima
Ima smestaja online, za svaki dzep :)

Znam da ne idesh preko agencija, samo sam prokomentarisao.
Ja preko neta NIKAD nisam nashao, bilo shta na Jonskom moru, a da koshta SAMO 19E.... za 10 nocenja. Tj. 1,9E dnevno/po osobi. :think:
Sve shta sam nalazio preko booking-coma (i drugih sajtova) je bilo po 20-30E dnevno, po studiu/apartmanu. Priznacesh 3,8 ili 20-30E/dnevno, veeeelika je razlika!!!! :rtfm:
Ja kombinujem. U pred i post sezoni, uplacujem preko agencija. Tada je preko njih jeftinije! Za sezonu (juli, avgust) bukiram saam! ;)

E, da?!
Ako se dobro secam, tvoj muz je skipper?!
Mogu da se iznajme, dosta povoljno, jedrilice.... u Igoumenitsi (ako se ne varam). Sretao sam po Jonskim ostrvima skippere, koji su tamo iznajmili jedrilice (ili samo turiste, sa rent-a-skipperom).
1200E/nedelju dana za zakup jedrilice (cena bez kapetana). Kad to podelish na 6-8 osoba, dodje prilichno jeftin trip! :ok:
 
Znam da ne idesh preko agencija, samo sam prokomentarisao.
Ja preko neta NIKAD nisam nashao, bilo shta na Jonskom moru, a da koshta SAMO 19E.... za 10 nocenja. Tj. 1,9E dnevno/po osobi. :think:
Sve shta sam nalazio preko booking-coma (i drugih sajtova) je bilo po 20-30E dnevno, po studiu/apartmanu. Priznacesh 3,8 ili 20-30E/dnevno, veeeelika je razlika!!!! :rtfm:
Ja kombinujem. U pred i post sezoni, uplacujem preko agencija. Tada je preko njih jeftinije! Za sezonu (juli, avgust) bukiram saam! ;)

E, da?!
Ako se dobro secam, tvoj muz je skipper?!
Mogu da se iznajme, dosta povoljno, jedrilice.... u Igoumenitsi (ako se ne varam). Sretao sam po Jonskim ostrvima skippere, koji su tamo iznajmili jedrilice (ili samo turiste, sa rent-a-skipperom).
1200E/nedelju dana za zakup jedrilice (cena bez kapetana). Kad to podelish na 6-8 osoba, dodje prilichno jeftin trip! :ok:

Nije bre skiper,nesto si pobrkao.
Mi smo se jedne godine na Peloponezu zanosili idejom o rentiranju jedrilice...al to ce sacekati vreme kad deca definitivno ne budu htela sa nama na more...pa da se uklapamo sa prijateljima.

Sto se tice cena i smestaja,uvek je bilo koliko para toliko i muzike.
Ne mozes da me ubedis da za 1,9 eur /dnevno po osobi moze da se iznajmi dobar smestaj,osim ako nije pocetak maja ili kraj septembra,
Ono,da bude na plazi ili nedaleko od iste...da bude full opremljen app bez dodatnog placanja klime/struje/vode/ciscenja...da u blizini ima prodavnicu ili kafice isl.a da bude tiho,mirno da mozes da se odmoris. Wi-fi se podrazumeva,ofkors.
I da pri tom ne bude zgrada od 20-30 app gde deca cice i piste od non do stop :lol:

Doduse,ja sam prilicno razmazen turista...pa nisam uvek reper,jer ono sto je drugima dobro meni nije uvek dovoljno dobro.
Navikla sam...sta cu,navika je cudo :zkez:
 
Nije bre skiper,nesto si pobrkao.
Mi smo se jedne godine na Peloponezu zanosili idejom o rentiranju jedrilice...al to ce sacekati vreme kad deca definitivno ne budu htela sa nama na more...pa da se uklapamo sa prijateljima.

Sto se tice cena i smestaja,uvek je bilo koliko para toliko i muzike.
Ne mozes da me ubedis da za 1,9 eur /dnevno po osobi moze da se iznajmi dobar smestaj,osim ako nije pocetak maja ili kraj septembra,
Ono,da bude na plazi ili nedaleko od iste...da bude full opremljen app bez dodatnog placanja klime/struje/vode/ciscenja...da u blizini ima prodavnicu ili kafice isl.a da bude tiho,mirno da mozes da se odmoris. Wi-fi se podrazumeva,ofkors.
I da pri tom ne bude zgrada od 20-30 app gde deca cice i piste od non do stop :lol:

Doduse,ja sam prilicno razmazen turista...pa nisam uvek reper,jer ono sto je drugima dobro meni nije uvek dovoljno dobro.
Navikla sam...sta cu,navika je cudo :zkez:


Hahahaha.... bolje da nisam pobrkao... tj. bolje da ima dozvolu! Poshto jedrilicu, necete moci da rentirate kao chamac, bez skipperskog sertifikata/dozvole! Mislim to.... kad budete 'uklapali sa prijateljima'. ;)

Necu da Te ubedjujem, samo iznosim chinjenice! Mozda ce nekome koristiti?! Uostalom, zato valjda pishemo ovde.... i razmenjujemo iskustva i informacije?!
Shto se navika tiche... poslovica kaze: "svak ima svoje zadovoljstvo, reche djavo i sede u koprive!" :hahaha:

Nisam proveravao, koliko apartmana/studia ima ta vila na Kefaloniji, od 1,90E dnevno po osobi.... ali vila na Zakynthosu (Laganas) u koju ja idem, ima 8 apartmana "A" kategorije. Znachi, apartmana.... ne studia! :rtfm:

Dvokrevetni app dnevno, od 1. do 10. juna koshta 5E (2,50E po osobi), a od 10. do 20. juna koshta 9,80E (4,90E po osobi).... bazen.... 150m od plaze.... u mirnom delu Laganasa (strana prema Kalamakiu).... WiFi.... parking.... jedino se klima placa, zasebno.... ali kome treba klima, juna meseca.... no, dobro?! Prodavnica i kafica vec, ima na svakom koraku....
Daklem?!
2 x 74E = 148E, za 2 osobe i to za 20 dana + 2 x 3900 dinara, dinarski deo.
UKUPNO 233E, za 20 dana letovanja u vili 'A' kategorije za 2 osobe! Nemoj mi reci, da se to lako moze naci/bukirati preko neta?!
Voleo bih da me neko nauchi, kako da prodjem jeftinije, a da ne spustim kriterijume?! :think:

Jedno je sigurno.... vodio sam puno (turistichkih) grupa, diljem Evrope.... po raznim hotelima, vilama, prchvarama.... i svi su ostali tamo, gde su i bili. Nijedan nisam doneo kuci! :)
Davno sam nauchio da je najvaznije, da je smeshtaj chist i da ima mokri chvor (kupatilo).... a da li prozor gleda na more ili u brdo.... tamo ili amo.... da li uopshte ima prozor :rotf: nije od velikog znachaja?! Kad odem na more (ili gde god), ja ga ne posmatram kroz prozor, vec zujim uokolo! ;)

Lepo je to shto priznajesh, da si "razmazeni turista"... ali koja Ti korist.... od konformizma,najvecu shtetu ima komformista! :fdlan:
 
Idem na Zakintos,Laganas 1.6 da li he neko bio u rom periodu o koji smjestaj da odaberem Vila Mavra ili Kozakos studios apartmans
I koliko je trajekt po osobi
ISPRAVKA: Prvobitno sam napisao da sam bio u Mavri. Ali sam se sada setio da sam bio u Manolasu, a pola ljudi iz našeg busa u Mavri. Godine su prošle, zaboravilo se :)
Dakle, Mavra nije pored ulice već se ide pešačkom stazom 50-ak metara. Manja je buka a i dosta ima zelenila okolo. Delovalo je da su sobe manje nego što smo imali u Manolasu, a na zadnjem spratu ili potkrovlju je bila vrućina i mislim da su im besplatno dali klimu. A bilo je i dosta komaraca.
Što se Manolasa tiče, bio sam sredinom juna 2012. i moji utisci su odlični, ponovo bih išao tamo. Insistirali smo da budemo na spratu, zbog veće sigurnosti od eventualnih krađa. A dvorište ima visoku ogradu i kapiju koja se stalno zatvara sa dve reze. Malo teže se otvara po mraku ili ako ste pijani :)
Sredinom juna smo uvek plaćali oko 130 evra sve bez hrane (smeštaj, bus, trajekt, osiguranje), bilo gde na jonskim ostrvima, pa i na Zakintosu.
Inače vreme je uvek bilo odlično, danju 25 do 32 stepena, noću od 18 do 25. Nikad nisu trebali dugi rukavi noću. Voda uglavnom topla u Laganasu, popodno zna u plićaku da se vrlo zagreje, dok na zapadnoj obali zna da bude i ledena (jedne godine na Navaju nisam smeo da se kupam :( ). Sve navedeno se odnosilo za mesec jun, da ne bude zabune.
 
Poslednja izmena:

Back
Top