Zakynthos

Meni je Zakintos najjeftinije grcko ostrvo na kom sam bio,mislim i na smestaj i na sve ostale cene,a jeftinije je i od Halkidikia koji se ni ne moze usporedjivati sa grckim ostrvima.

SLAZEM SE U POTPUNOSTI!!!

Egejsko more i Jonsko se ne daju porediti. Jedino loshije more od Egejskog je Crno more!
Jonsko je chak puno bolje od Jadranskog!

Od svih Jonskih destinacija, na kojima sam bio.... DALEKO NAJJEFTINIJI je Zakynthos.... i to si upravu! :super:
 
E ovako,treba mi vasa pomoc jer me vec hvata bedak.... U septembru idem sa sestrom u Laganas,neka kuca Kapsaski za koju niko nije cuo.... Pa da pitam jel neko bio mozda tamo. Drugi i najveci problem je sto smo obe nevozaci a vidim da u principu nista ne mozes da vidis bez kola.... pa me zanima sta mogu da obidjem tim busevima koliko su karte i sta cu propustiti jer nemamo kola? :(

:think: Moze se i bez kola.... :rtfm: prochitaj moj predhodni post, a i u predhodnih nekoliko postova sam pojasnio josh po neshto, pa ako te ne mrzi.... chitaj.
Dodacu.... imate na pochetku glavne ulice u Laganasu, autobuski red voznje. Odatle mozete chak i besplatno (vec je vishe puta pisano o tome) na polu-ostrvo Vasilikos (Banana Beach, Porto Zorro/Azuro, Porto Roma....). Mislim da ide do kraja.... tj. do Gerakas plaze?!

@gerogejune.... vam je takodje dao dobar predlog! Organizujte se tamo, sa nekima koji imaju vozachku dozvolu i nameru da iznajme renta-car. Njiima ce biti jeftinije, a vama lakshe!
Mi smo tamo bili 20 dana, sa svojim autom.... tako da nam je poznata prednost automobila na Zakynthosu (i uopshte, na ostrvima)! Bez obilaska ostrva cete imati sasvim obichan boravak na moru. Manje-vishe dosadan.... penzionerski! :sad2:
Mozete iznajmiti skuter-e. Dosta je jeftinije od auta! Kvad (chetvorotochkash) vam ne preporuchujem. Sporiji je od skutera.... troshi vishe goriva (pa tim i para), a daleko je NAJNESTABILNIJE prevozno sredstvo!!!!


Vila "Kapsaski" je u neposrednoj Blizini glavne ulice. Tachno, malo je udaljenija od plaze.... u odnosu na ostale Argusove vile, ali nece vam prestavljati problem!
Osim toga, imate mapu sa rasporedom vila na njihovom sajtu.... pa pogledajte. Generalno.... sve njihove vile su dobre! Ne verujem da cete se razocharati njome. Chak mislim ja je "Kapsaski" najbolja od svih?!

Do plaze se od nje moze i sporednim putem (pogledajte mapu), pored vile "Delfini". Jedino tu ima suvog peska.... i ako imate namere koristiti peshkir za lezanje.... ukapiracete zashto sam to naglasio?! ;)
 
Evo i mene da napisem nesto o Zakinotosu. Vila je lepa, poprilicno cista. Sobe nisu lose, samo je po meni kupatilo ocajno, ali dobro prezivi se 10 dana. Bazen u vili nije bas uvek cist, jer se popodne nakupe raznorazne bubice i slicni insekti a voda poprilicno hladna, tako da sam se ja samo jednom tu okupala. Vila je na tik od mora, tacnije 50m sto je sjajno, jer u svakom momentu mozes trknuti do sobe. Ostvro zaista nije skupo, maltene cene kao u Beogradu. Ja sam uglavnom hranu kupovala u Lidlu i marketu preko puta Lidla dok sam imala kola, a posle u marketu EXPRES koji se nalazi u glavnoj ulici Laganasa. Jeste malo dalji ali uvece krenes u setnju i neosetis da je daleko,hahahahha. Radnjica tj. mali market koji se nalazi pored vile je solidno opremljen ali sve je mnogo skuplje nego u vecim marketima sto je i normalno, pa moja topla preporuka tu kupovati samo hleb i vodu. Takodje ako si pusac, cigare sakrivaj gde god znas, jer cistacice kradu cigare. Meni su maznuli 2 kutije kada sam primetila a pre toga su mozda jos koju a i drugi ljudi su se zalili na isto. Ako imas vise cigara one ti ukradu i po 5 kutija sto i nije bas malo. Takodje preporuka za izlete.... iznajmi kola ako imas vozacku i sve se moze obici kolima za znatmo manje para. Vila Eugenija ima odlicnog vodica na moru, Velibor koji je zaista divan. Preko njega se raspitajte za auto jer on ima agenciju koju preporucuje i stvarno je ok. Meni su dali kola bez medjunarodne dozvole i nismo placali nikakvo osiguranje. Uzeli smo auto A klase i nas petoro se uguralo, jer smo svi mrsavkasti pa nam nije bilo tesno. Dosta ljudi u Laganasu u nekim drugim agencijama nije moglo da iznajmi kola bez posedovanja medjunarodne dozvole i svi su placali to neko osiguranje koje meni nisu ni spomenuli, pa sam skontala da sam super prosla Ja sam uzela kola na 3 dana a neki drugi ljudi su uzeli na 4 dana, tako da su nam spojili zajedno kao 7 dana i samim tim niza cena, tako da je to odlicna kombinacija i kola te izadju 23e po danu, pa ako iznajmljujes auto gledaj da se ukombinujete sa jos nekim. Ako te jos nesto bude zanimalo, pisi.... pozz
 
1053284_475869989167518_848053408_o.jpg
 
pozdrav svima!:bye: upravo sam se registrovala na ovaj forum i moram reci da je fantastican-ima bezbroj korisnih informacija!:klap:
procitala sam skoro sve i hela bih samo da sumiram rezultate pretrage: 1.kola bas nisu neophodna za obilazak nekih "osnovnih" stvari na ostrvu?!
2. i pametnije je ici na izlete u sopstvenoj reziji,nego preko nasih agencija?!:think:
 
@karikica

Znam da si mislila na Vilu "Eugenia", kada si rekla da "chistachice kradu".... ali drugi put NAGLASI, kako ostali hotelijeri nebi postali 'kolateralna shtata'!

Ja sam 20 dana bio u drugoj vili.... i nisam chuo da je ikome neshto zafalilo.... ali sam zato, chuo da su (u vili pored nas) jedne noci panduri 'vijali' dva crnca, koji su upali u tri apartmana.... sa terase.... na terasu.... popalili ljudima lap-top.... lovu.... shta sve!!!!
Tek u trecem apatrmanu se neko probudio i digo dreku. :aaa:
Shta ja najbolja fora, APARTMANI SU BILI NA SPRATU!!!!

Daklem.... NI DANJU NI NOCU, NE OSTAVLJAJTE OTVORENA VRATA od terase.... tj. zatvorite barem zaluzine! :nono3:


@karikica vam je dala jedan dobar savet i jedan losh!

Dobar:
:super: .... da se udruzite kod iznajmljivanja renta-cara!
Losh:
:nono3: .... NE UZIMAJTE AUTO BEZ PUNOG OSIGURANJA!!!! Tj. treba da pishe, da je u sluchaju shtete vashe ucheshce 0%.

:dash: Ne daj Boze da vas neko ili Vi nekoga zakachite :worth: .... a gomila kandidata za to?! Kvadovi.... skuteri.... druga auta.... gomile pijanih turista.... Da ne bude, samo Englezi krivi?! Ni nashi, kao ni Poljaci.... Rusi.... nisu nishta bolji, chak gori od Engleza kada su pijani!
 
pozdrav svima!:bye: upravo sam se registrovala na ovaj forum i moram reci da je fantastican-ima bezbroj korisnih informacija!:klap:
procitala sam skoro sve i hela bih samo da sumiram rezultate pretrage:
1.kola bas nisu neophodna za obilazak nekih "osnovnih" stvari na ostrvu?!
2. i pametnije je ici na izlete u sopstvenoj reziji,nego preko nasih agencija?!:think:


1. Nisu neophodna, ali su pozeljna (ili barem skuter)! :tajna:

2. Tachno!!!! :ok:
 
pozdrav svima!:bye: upravo sam se registrovala na ovaj forum i moram reci da je fantastican-ima bezbroj korisnih informacija!:klap:
procitala sam skoro sve i hela bih samo da sumiram rezultate pretrage: 1.kola bas nisu neophodna za obilazak nekih "osnovnih" stvari na ostrvu?!
2. i pametnije je ici na izlete u sopstvenoj reziji,nego preko nasih agencija?!:think:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.netacno-ako se mene pita dobro je imati bilo kakav prevoz,ja sam recimo bio smesten u Laganasu a nijedanput se nisam tamo okupao jer su sve najbolje plaze u drugom delu ostrva,meni je plaza u Laganasu bila najgora posle Argasia.

2.tacno
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.netacno-ako se mene pita dobro je imati bilo kakav prevoz,ja sam recimo bio smesten u Laganasu a nijedanput se nisam tamo okupao jer su sve najbolje plaze u drugom delu ostrva,meni je plaza u Laganasu bila najgora posle Argasia.

2.tacno


Ehhh.... nije bash toliko losha! :nono3:
Jeste da ima nekoliko boljih plaza, ali i puno 'gorih'.... od one u Laganasu!

:nono3: Nemoj ih plashiti.... bez obzira shto svako ima svoje kriterijume i zelje, ipak je plaza u Lagansu najbolja.... za one koji nemaju zelje-mogucnosti da se kupaju na drugim plazama.
:think: Ima puno gorih plaza, tipa: Tsilvi (kao i sve ostale plaze, izmedju Zantea i Xigie), Argasi, Keri.... pa i vishe od pola plaza na Vasilikosu.... sve su one puno loshije od Laganasa.... ako se uopshte neshto na Zakynthosu moze nazvati bash loshim!

:super: Shto se mene tiche PORTO ZORRO, XIGIA (1, 2 i 3) i NAVAGIO su vrhunske plaze.... sve ostalo je manje-vishe standardno.

Jedno je sigurno.... :srecan: NECE VAM BITI ZAO shto ste izabrali Zakynthos, za letovanje.... a ako obidjete druga mesta (kao shto sam ja uchinio), videcete da je Laganas manje-vishe najbolji izbor!!!! :okok:
 
u laganosu je najveci problem sveze meso i riba
jednostavno ga nema..
nema klasicne mesare
tj ima jedna samoposluga na ulazu u mesto, ali ima jako slab, mali izbor i tako drzi meso u prirucnoj rashladnoj vitrini, neprikladno i neuredno da ti se ni ne kupuje
jedini pravi izbor je LIDL

Tachno!!!! :ok:

- - - - - - - - - -

hvala za termine buseva.:kpozdrav:

nego,da li neko zna da li mogu da se obidju plave pecine i nagagio plaza, a da se ne obilazi celo ostrvo(busom ili brodom)?...:uja:

:rtfm: Ako bi prochitala SAMO par stranica unazad.... nashla bi odgovore na sva pitanja?!
 

Back
Top