engleski jezik

Adriana

Početnik
Poruka
14
Da li bi mi neko mogao napisati kako je studirati engleski jezik na nasim fakultetima jer ja polazem ispite sa Kembridza za profesoricu engleskog jezika,pa ne znam da li mi se isplati da opet idem i na nas fakultet da studiram engleski-mozda je bolje da se opredelim za nesto drugo da ne bih gubila vreme...Hvala unapred na odgovoru. :wink:
 
Evo ja studiram engleski jezik na Filoloskom fakultetu u Beogradu, i rado cu ti odgovoriti na pitanje samo ako ga postavis malo preciznije :wink: Ne znam sta si tacno mislila pod tim :"Kako izgleda studirati engleski jezik?'
Ili ako hoces mozes da ostavis svoj mail za neke opsirnije informacije. Pozdrav! :lol:
 
Pa,mislila sam da li se radi dosta opsirno,kakvi su predmeti,uopste ovako neki utisak,da li je tesko...Bas me interesuje i da li se posle Filoloskog mozes lako zaposliti...Hvala na odgovoru. :wink: :D
 
Adriana:
Pa,mislila sam da li se radi dosta opsirno,kakvi su predmeti,uopste ovako neki utisak,da li je tesko...Bas me interesuje i da li se posle Filoloskog mozes lako zaposliti...Hvala na odgovoru. :wink: :D

Pa radi se prilicno opsirno s tim sto na prve 2 godine ima i dosta opstih predmeta (tipa filozofija, psihologija itd.) ali na tecoj i cetvrtoj se rade samo strucni tj engleski. Sto se tice predmeta na sve 4 godine imas "Savremeni engleski jezik" u kome redis vokabular, gramatiku u ostalo, a imas i razne predmete vezane za recimo fonetiku, sintaksu, morfoligiju engleskog jezika. Pored toga na sve 4 godine se radi i engleska i americka knjizevnost.
Da li je tesko? Mislim da je to vec individualno. Nema mnogo da se buba sto je dobro, ali treba mnogo citati, pisati, vrteti recnike itd. Ima jeko puno domaceg, dosta testova, znaci interesantno je za studiranje jer gradivo nije suvoparno.
A za zaposlenje - pa sad kako se uzme, mozes da prodjes ODLICNO a mozes i da zaglavis na nekom bednom poslu. Kao i kod svakog drugog posla zavisi kako se snadjes i najbitnije koliko si dobar u onome sto radis. Ali generalno, kada zavrsis ovaj faks/smer zaista imas velike mogicnosti... ima dosta prevodilaca to je tacno ali isto tako stalno ima i posla za njih, i mogu ti reci iz licnog iskustva da je i vise nego dobro placen. Sve zavisi od toga kako ti te mogucnosti iskoristis. Pozdrav i srecno! :wink:
 

Back
Top