browsing iz Flasha

!van

Zainteresovan član
Poruka
204
nisam siguran da je tema za ovaj pod-forum ali identicno pitanje sam postavio na surferskom kutku ili webdizajnu gde mi niko nije odgovorio nista...ali...

problem je sledeci...tj zadatak

da li je moguce i kako...on (npr.) release..da mi otvori neki direktorijum u klasicnom win prozoru...??
nije da sam izgino, al sam se cimao ....i ne mogu da nadjem...nisam nasao ni da se negde pominje ta mogucnost...

hvala...
 
da li je moguce i kako...on (npr.) release..da mi otvori neki direktorijum u klasicnom win prozoru...??
nije da sam izgino, al sam se cimao ....i ne mogu da nadjem...nisam nasao ni da se negde pominje ta mogucnost...

Da moguce je.Ukoliko radis u Macromedia Dreamweaver MX 2004 ne bi trebalo da ti pravi problem,imas Hyperlink koji ti odredjuje lokaciju do foldera ili aplikacije, samo jednim klikom.
Mnogo je lakse ako si dizajner,ali ako si koder je teze.
Napisi na praznu(HTML) stranu npr. Folder zatim ga selektiraj i nadji Hyperlink ocnaci lokaciju foldera,moze i neka aplikacija nije bitno(u slucaju da ne uspe sa folderom) onda u kodu gde se nalazi lokacija aplikacije ili foldera promeni pravac.
<body>
<a href="file:///C|/">Folder</a></body>
</html>
"file:///C|/" - oznacava lokaciju (Link) kod mene je C:\
>Folder< - oznacava text lokacije na stranici
Mozes da promenis i text i link, probaj trebalo bi da uspe.
 
I mene zanima ova problematika.

Covek je rekao da radi u Flashu, dakle odgovor za DW nije adekvatan.
Objasni ".. ako si dizajner, ali ako si koder..."
Primer sa HTML je nesto sto nije pitao, jer je naglasio da pita za Flash.

Postoji u Flashu "fscommnand()" ali ona sluzi za aktiviranje nekog programa i mnogo je problematicna, zbog sigurnosnih razloga, da ne objasnjavam. A i sluzi za start nekog programa a ne samo aktivaciju browse pregleda fajlova.
Meni takodje treba da iz FLASH-a klikom na dugme otvorim klasican Windows prozor gde se mogu pregledati fajlovi, kao kod Windows file Explorera. Ili nesto slicno
Hyperlink u Flash to ne odradjuje.
 

Back
Top