persijska macka

Ево набавила сам још неке телефоне и мејлове. :)

Одгајивач Гордана Ђурић Козлина, тел.011/ 244-63-40 и сајт www.piggysharm@gmail.com

Одгајивач Тања Милојковић, 011/ 2430-490, 064/992-3453

Оглас за белу персијску од 10 месеци, на животињаском царству:
www.zvotinjsko-carstvo.com swity - 063/8459-459

Hvala ti punooo!!!! Pokusacu preko njih...
 
Da li persijska macka moze da se cuva u dvoristu ili mora da bude iskljucivo u zatvorenom prostoru i koliko su osetljive?Zaista nista ne znam o persijskim mackama posto sam do sada uvek imala obicne macke koje nisu ulazile u kucu pa bih bila vrlo zahvalna za bilo kakve informacije! Hvala
 
Da li persijska macka moze da se cuva u dvoristu ili mora da bude iskljucivo u zatvorenom prostoru i koliko su osetljive?Zaista nista ne znam o persijskim mackama posto sam do sada uvek imala obicne macke koje nisu ulazile u kucu pa bih bila vrlo zahvalna za bilo kakve informacije! Hvala

NIKAKO SE PERSIJSKA MACKA NE MOZE DRZATI U DVORISTU!
Nikako!
Da ne pricam koliko je to vrlo osetljiva macka sa osetljivom kozom, a dlaci treba puuuuno odrzavanja, posto su dugodlake, i kako je to bukvalno macka koja jede, prede i spava, znaci imam persijsku macku, imala sam ih i ranije, one nemaju uopste interesovanje za lov na miseve, tako da definitivno nije macka za dvoriste.
 
297856_290579360953608_100000046386041_1241976_990801806_n.jpg

Da li neko zna koja je ovo vrsta macke?
 
eeeeeeeee sta je ovo slabo je aktivna ova tema,zasto se vlasnici presijanera ne aktiviraju malo??
imam nesto da pitam moja macka nikako nece da spava u svom kreveticu nago samo u mom krevetu,kako to mogu da resim?? :)
 
Moji persijaneri,na moju srecu,ne vole previse da se zadrzavaju na krevetu.
Kazem "na srecu",s obzirom na kolicninu dlake koju ostavljaju za sobom i pored redovnog "timarenja" ;).
Ono sto rade,u potpunosti mi odgovara:najcesce rano ujutru dodju da se pomaze,to kratko traje,i onda svako na svoju stranu,svojim putem ...

ortdg8.jpg
[/IMG]

jpil4w.jpg
[/IMG]

2n850mp.jpg
[/IMG]

hu12io.jpg
[/IMG]

Upravo mi ovaj najlmladji sada dosadjuje,DOSLOVNO mi se popeo na glavu,moram da zavrsavam,sad mi mjauce na desno uvo ;).
 
Sto se kaze, de gustibus ... , o ukusima se ne raspravlja, ali i meni je, jer je najveci i ima najizrazajniju facu, izmedju moderne i klasicne forme.
Ono sto se ne vidi je da je teska dobrica :).
Ovaj mali, koji je stigao pre nekoliko dana, ima shanse da ga ugrozi sto se tice fizickog izgleda, a cini mi se da ce biti jos i krupniji.
Lepa je i devojcica, i ona pripada formi doll face, sto je po mom misljenju i pravi tip persijske macke, jer sve ono sto direktno utice na zdravlje zivotinje, ekstremno kratke njuske, trebalo bi izbegavati, da ne spominjem groteskan izgled pojedinih primeraka, sa izbuljenim ocima koje samo sto ne iskoce iz ocnih duplji, uvek krmeljavim, sumnim disanjem, teskocama u konzumiranju hrane ...
Iako rekoh ono gore za ukuse, niko me ne moze ubediti u "lepotu" tih ekstremnih formi.
Mislim da bi to trebalo regulisati cvrstim pravilima, da ne kazem zakonom.
Sto se tice broja, video si ih sve.
Meni se dopada tvoja macka, i ona je prava, klasicna, lepotica.
 
Sa aspekta veterine i dobrobiti zivotinja, ne bih mogla vise da se slozim sa ovim navodima! :klap: O ukusima se ne raspravlja ali pre nekoliko godina je na britanskoj Crufts izlozbi pasa titulu najlepseg odneo pekinezer ispod kog su na pobednicko postolje morali da stave posudu sa ledom da bi se rashladio posle trcanja po ringu i nesto ubrzo, par nedelja posle izlozbe, je uginuo zbog respiratornih smetnji. Jasna vam je paralela, "moderni" pekinezeri i persijaneri su umnogome slicni. A od vase 4 mace, ne zna se ko je lepsi. :zaljubljena: I svaka vam cast na hrabrosti da nabavite rasu kojoj treba toliko nege! :klap:
 
kada sam se dolucio da uzmem macku i resio dilemu oko rase bio sam u dilemi da li da uzmem persisku macku starog tipa ili ovu tzv piggy look.
ali dilema je bila resena kada sam saznao da persiske macke novijeg tipa imaju te probleme sa daisanjem i ocima koje suze.
bull sve tvoje macke imaju veliki pozdrav od Zozefine !!! :) :)
 

Back
Top