Kako kreirati(napraviti)svoju web stranicu?

Maximum_Speed:
Pozdrav!!!
Ako nekog ne mrzi da mi da detaljno objasnjenje kako se pravi svoja web stranica bio bih mu vecno zahvalan!!!
a i koji je najbolji program za pravljenje web stranice!!!
Moj email je:
milan_totti88@yahoo.com
Pa mi tu mozete poslati detaljno objasnjenje naravno ako vas ne mrzi!!!
Unapred vam veoma hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vidi drugar, dati DETALJNO objasnjenje je isto kao zamoliti da ti neko napise tutorijal za HTML.... Imas toga na netu koliko hoces, a ima i dobrih knjiga na kilograme.
Veruj, niko nece potrositi sate i sate svog vremena da PONOVO napise tutorijal ili knjigu koji su vec napisani.
Materija je suvise obimna (ali ne i teska) da bi ti neko napisao deteljno objasnjenje.

Nema ti druge vec da nabavis knjigu, sednes i pocnes da radis. Uopste nije tesko, samo treba da se potrudis.
ad, sto se tice programa za kreiranje HTML strana, treba ti nesto sto ce ti omoguciti da radis u WYSWYG nacinu (what you see is what you get) znaci slaganje elemenata (slicica i ostalog) na stranu a finale ce biti gotov HTML kod) Moj favorit je zbog jednostavnosti Actual Drawing ali ima jos gomila drugih, izbor je na tebi. Postoje i free te vrste programi, proggoglaj malo.

Ipak, bez obzira koji ces program upotrebiti za "slaganje" web strane, mozda je dobro poceti direktnim pisanjem koda (u bilo kom tekst editoru). Prosto zbog toga, sto ces tako shvatiti sta koji tag u HTML znaci, kako se definise, sta moze a sta ne itd... Zbog ucenja.
Kasnije nabavi neki WYSWYG program i teraj. I tek tada pocinje stvarni rad.
jedno je znati sve o tagovima HTML a drugo je napraviti dobar sajt - to je vec stvar vestine, ukusa, potreba itd...

I na kraju, kad sve to savladas - eto tebe da pitas - a kako sad to sve da postavim na internet da moj sajt svi vide. Pa pitanje o hostingu, pa najjeftinijem pa najboljem pa free ili ne itd - pitanjima nikad kraja :)
Ali, sve je to cena pocetka, kasnije ces mnogo lakse "disati"
 
Da i to, mada Photoshop nije "mandatory", barem sto se mene tice.
Ja na primer nisam nikada koristio taj program. Jeste odlican ali mi jednostavno nije bio potreban. Sve slike sam obradjivao u Windows Image Composer na primer, ili obradio direktno u Actual Drawing, a za Flash sam opet koristio sto vise vektorske grafike, gde god sam mogao.
Razne druge efekte (banere, specijalne natpise itd) koristio Xara 3D ili neki program za izradu banera i slicno...
U svakom slucaju, izbor grafickih programa je ogroman, sto znaci da ce se vec nesto naci :)
 
Vi ste bezobrazni,ljudi,pa covek je pocetnik,pomozite mu.Evo ja cu ti napisati osnovno sta treba da znas o HTML-u.Pa ces posle pokusati da napravis svoj homepage.Polako strpi se prvo nauci kako funkcionise mreza,nemoj zuriti niko nije postao webmajstor preko noci.Za nekoliko god. ces biti sposoban da napravis svoj sajt.Do tada pozdravlja te Stekic. :lol: P.s.ocekuj mail.
 
Ljudi, ja podrzavam stekica. Mislim, stvarno je i meni dosta da se ponasate kao da ste svu pamet ovog sveta posisali za 2 dana! Dajte stavite se malo u perspektivu pocetnika. Evo, pogledajte koji je ovo pocetnk. Stvarno jako mako zna. Treba ga barem uputiti. Bas me briga sto postoje vec postovi gde ste pisali njima, niko nece gubiti nedelje da nadje ono sto mu treba. Niti ce uspeti da nadje tutorijale. Pogotovo zato sto ovi danas objasnjavaju samo jedan deo. a da ne pominjem da su mnoge knjige pisane kao za Marsovce.
 
Robertos:
Bas me briga sto postoje vec postovi gde ste pisali njima, niko nece gubiti nedelje da nadje ono sto mu treba.
Ne, nego cemo mi ponovo pisati ispricane price i detaljne tutoriale, samo zato sto je vama lijeno otici na search i ukucati ono sto vas interesuje.
Forum je otvorenog tipa i stvoren je u edukativne svrhe, tako da bilo koja vrsta pomaganje putem slanja maila ne dolazi u obzir.
Dalje detaljne tutoriale niko ti nece napisati.
Ako si vec pocetnik i zelis da pocnes da ucis o nekoj oblasti, doci ces na forum i potraziti temu (a ima ih milion) gdje su navedeni izvori odakle se moze lijepo nauciti materija (knjige, linkovi itd) i doci na forum i pitati zasto je ovo ovako, kako ovo funkcionise, a ne traziti detaljno objasnjenje cijele oblasti. Dakle da pojasnim, pitajte direktno gdje ste zapeli, a ne traziti citave tutoriale.
Za nekoliko god. ces biti sposoban da napravis svoj sajt.
Nekoliko godina i bice sposoban da napravi svoj sajt ???!! Ako ste takvi kapaciteti bolje i da ne pocinjete da ucite (ti sa strane predavanja, a on sa strane ucenja).
pozdrav i nismo mi bezobrazni, vec samo nismo pali sa kruske na glavu, pa da pisemo detaljne tutoriale za pocetnike.
 
Nekoliko godina i bice sposoban da napravi svoj sajt ???!! Ako ste takvi kapaciteti bolje i da ne pocinjete da ucite (ti sa strane predavanja, a on sa strane ucenja).
pozdrav i nismo mi bezobrazni, vec samo nismo pali sa kruske na glavu, pa da pisemo detaljne tutoriale za pocetnike.[/QUOTE]


Pa znas kako,neko je manje inteligentniji od tebe.Ne moze covek koji je pocetnik da nauci sve za noc.I ti si bio pocetnik i tražio neciju pomoc.Kako bi se ti osecao kad bi tebi neko odgovorio da nema vremena da ti sad objasnjava HTML
P:S_Pozz robertos
 
stekic:
Pa znas kako,neko je manje inteligentniji od tebe.Ne moze covek koji je pocetnik da nauci sve za noc.I ti si bio pocetnik i tražio neciju pomoc.Kako bi se ti osecao kad bi tebi neko odgovorio da nema vremena da ti sad objasnjava HTML
P:S_Pozz robertos
Ne, ne izdizem ja sebe, niti omalovazavam vas, sam si to rekao. Samo konstatujem da je ipak par godina za sopstvenu web prezentaciju i vise nego pesimizam.
A sto se tice osjecaja, naravno da nemam ja sta od nekoga traziti da mi globalno objasnjava neke stvari, niti sam isao na forume sa temama, "moze li neko detaljno da mi objasni c++ ili win32api". O tome se pisu knjige sa 1000+ stranica. Vec googlaj za knjigama, downloaduj i citaj, citaj, citaj... Pa kada sve to malo pohvatas pocnes svoj projekat (u mom slucaju program, a u vasem web stranicu), i radis, radis (zahvaljujuci stecenom znanju iz procitanih knjiga) i eto ga dosao sam na neku ideju, al' neznam kako da je tacno realizujem, pokusas na neki nacin, al' program puca, ne pokazuje tacnu vrijednost il' jednostavno neznam funkciju koja moze to da realizuje, e tek tada se kontaktira forum i trazi se pomoc sa tacno naznacenom temom npr "Kojom funkcijom da realizujem system tray ikonicu ?".
E tako se to radi moj prijatelju.
 
Pozdrav PPL,

nova sam na forumu, i ne bih da se nesam (jos uvek) u interne stvari, ali zaista sam primetila da jedni te isti ljudi kace postove koji nisu odgovor na pitanje niti bilo kakava pomoc vec samo neka forma degradacije korisnika koji je pitanje postavio i blaga glorifikacija svog samostecenog (mukotrpno i kroz krv i znoj :) ) znanja.Kao i mnogi drugi i ja sam samostalno sticala svoje znanje, ali ga ne cuvam ljubomorno niti degradiram ljude koji nisu upoznati sa materijom ili postavljaju trivijalna i neprecizna pitanja, bas zato sto znam kako je meni bilo spremna sam da pomognem.

Ako ne zelis ili ne mozes konkretno da pomognes cuti, "ne postoje glua pitanja, samo glupi odgovori".

Ne znam da li je iko pomogao decku, sto je u krajnjoj liniji zalosno. Sve sto mu je receno jeste idi citaj, trazu, uci muci se...Svejedno ce decko morati i uz pomoc dodatno da uci, cita i usavrsava se ali lepo bi mu bilo reci kako da pocne.

Dakle red nalaze da se pocne sa HTMLom, tutorijali na netu za pocetnike mogu se naci na:

http://www.webdiner.com/webadv/index.htm

http://www.htmlgoodies.com/tutorials/getting_started/

http://www.pagetutor.com/html_tutor/index.html

tutorijal na srpskom ti je dostupan na:
http://forum.burek.co.yu/index.php?topic=15022.0;wap2 (ali se moras registrovati da bi ga procitao)

i u pdf formatu neke vise skole na:
www.1o1.com/pdf/HTML_Programiranje.pdf


Naravno mozes i bez toga, moguce je kreirati i stranicu u Front Page-u ili u Dreamweaver -u bez poznavanja HTML-a, mada to nije najbolje resenje ukoliko ozbiljno mislis da se bavis web-om, ali ukoliko zelis da napravis samo jedan sajt za svoje licne potrebe za tebe ce biti bolji izbor.

FronPage je deo Office paketa, Dreamweaver mozes downloadovati sa interneta i zatraziti nekome odavde serial(ja ti svakako stojim na raspolaganju). U slucaju da se odlucis za jedan od ova dva softvera najbolje je da procitas Help, ja to svima savetujem znam da ume da bude zamorno, ali u mojoj praksi se pokazalo kao najbolje. Tutorijale koji se ticu Dreamweaver-a mozes naci na:

http://wally.rit.edu/instruction/web/drw3/

http://www.tutorialized.com/tutorials/Dreamweaver/1

http://www.cbtcafe.com/dreamweaver/index.htm

http://www.sitebuilder.ws/dreamweaver/tutorials/

a dobre tutorijale i savete na srpskom jeziku koji se ticu i HTMLa i Dreamweavera mozes naci na:

www.cet.co.yu/r_teme.htm

Pozdrav

P.S.: mozda treba otvotiti novu temu na temu :) pomaganja , odmaganja i suvisnih komentara, kao i bezobraznih pitanja (ako ima takvih)..
 
Sedim ispred kompjutera i pokusavam da napravim web stranicu ali ne ide.Lako je da pricaju oni koji to znaju a mi amateri se mucimo kao jude.
Dragi Slobo, ne moraš da budeš profesionalac, da imaš diplomu ETF-a i da učiš programiranje da bi napravio vebsajt. Za takve korisnike postoje skriptovi (http://cpanel-host.com/fantastico/) koje možeš veoma lako naučiti da koristiš. Kod većine host provajdera čak je instalacija ovakvih skripti automatska (2-3 klika i to je sve) : http://sezamhosting.com/licni/.
Ako želiš da napraviš svoj blog, to je još lakše. Kreneš sa Guglovim Blogerom koji je veoma lak za rukovanje, a onda kupiš domen i svoj blog prebaciš na taj domen (uputstvo za to je u Blogerovom Help-u). :mazi:
 
unlock.jpg
 
Poslednja izmena:
XeXeXe dugo je vremena proslo :) samo da vam se javim :P eto posle skoro 5 god mogu da se pohvalim da iza sebe imam jako puno stranica, sto sam radio free sto sam jako puno naplatio :)))
Mislio sam u pocetku da je to jako tesko, ali sve je ovo rutina i jako je lako, ako nekome sada treba bilo kakva pomoc neka mi se obrati, pre svega mislim da imam jako veliko iskustvo iako sam nekada bio amater :)))
I da ADMINE ne dam ti 10 eura :P dodji kod mene free cu ti pokazati ako nesto ne znas :)))
 

Back
Top