sam/a

Pa pazi u tome i jeste bitna razlika izmedju partnera koji jesu i koji nisu za tebe...
Iliti, treba biti iskljucivo sa onima koji te motivisu da budes bolji...
 
Takvi spojevi veoma su cesti... Na povrsinu izvlace one lose covjekove osobine i nerijetko ga pretvore upravo u ono za sta je sebi rekao da nikada nece biti... U ocevu ili majcinu kopiju, npr...
 
Kad kazes da su takvi spojevi cesti... i meni se nesto tako cini i nisam bas sebi uspeo da objasnim zasto je to tako. Razumem klince, tinejdzere, koji otkriju novu igracku pa im svjedno sta je i kako je, razumem donekle i kad postoji neki strah od samoce i sl... al mi malo tesko da poverujem da toliko mnogo ljudi i u mnogo kasnijim godinama jos uvek ne kapiraju sta traze od veze i cemu treba da im posluzi.
 
nisi naisla na odgovarajuceg...kada si sam uglavnom mislis samo na sebe i imas vecu slobodu. u vezi sa nekim uvek se prave kompromisi, ali ne toliko da se zapostavljas i nazadujes..
mogu i sama, ali vise volim da se svezem sa nekim ko mi odgovara...
onda sve postane lakse i lepse...
 
GROF79:
Ja funkcionisem bolje kada sam sam, jer cesto nemoze partnerka da me prati, jer nisam spavalica vec radim , studiram, izlazim, a mnoge devojke nemoze da prate taj ritam.
ALI DALEKO SAM SRECNIJI KADA SAM U VEZI, sve mi je super, i sto je vazno samo mi lete neki leptirici okolo...

A nekako sam zadovoljnija sobom kad nisam u vezi. I drugaciji je to osecaj od one srece kad si zaljubljen.
 
CaLiMeRo:
Pa kad sam sama to mi je... nulto stanje mene. Smirena, vesela, družim se puno sa ljudima, radim i učim. Volim da budem sama, to su mi obično produktivni periodi. :D

A kada sam u vezi veliki uticaj na moje raspoloženje ima taj neko pored mene. Nisam nesamostalna ni tada, doduše. Samo deo energije i vremena ulažem u ono što zajedno radimo, odlučujemo itd.
Volim i da budem u vezi, ali dobroj. :D Loša me uništava, pa nisam produktivna osoba tada.

Mozda si u pravu. Mozda je cela poenta da u pravoj vezi covek moze da funkcionise produktivno na svim poljima
 
milimail:
nisi naisla na odgovarajuceg...kada si sam uglavnom mislis samo na sebe i imas vecu slobodu. u vezi sa nekim uvek se prave kompromisi, ali ne toliko da se zapostavljas i nazadujes..
mogu i sama, ali vise volim da se svezem sa nekim ko mi odgovara...
onda sve postane lakse i lepse...

Da naucim gde je granica u davanju sebe.
Mudro zboris inace ;)
 
e u tome kod mene je obrnuto.Latice.ja bas tad imam inspiraciju da radim da se prepustim stvaranju da se sam sebi dokazujem da sam dostojan te veze koja tek pocinje ili koja se razvija mada cesto se desava da gubim brzo interes k toj vezi i opet jovo nanovo
 
latica:
Jeste li od onih osoba koje su najbolje kada nisu u vezi?
Recimo ja mnogo vise radim na sebi, uspesnija sam i bolje se osecam kada nisam u vezi/ Veza me koci, u njoj stagniram, opustim se, stalno visim sa njim...bla bla nadam se da kontate. Sta je tome uzrok po vasem misljenju?
U principu mislim da se ne razlikujem puno u vezi ili bez...
Radim na sebi uvek... samo u kojim poljima vise u kojim manje zavisi....
Jeste da veza koci.. pa samo oduzimanje vremena je oduzimanje neceg dragocenog... ali ipak je to nas sopstveni izbor... Takodje smatram da se vreme za neke stvari moraju naci...
Mada mi tvoj problem deluje na monotoniju u vezi... ali mi opet to kontradiktorno sa onim sto pricas na drugoj temi... Nije mi bas sve najjasnije kod tebe... Moras sama sa sobom rascistiti sta zelis...
 
O da ja sam jako kontradiktorna osoba. I crno i belo, a opet sam to zaista ja i u jednom i u drugom slucaju. Znas li ti kako je meni sa sobom :lol: :lol: Jadan taj sto me bude zenio :lol:
 
milimail:
nisi naisla na odgovarajuceg...kada si sam uglavnom mislis samo na sebe i imas vecu slobodu. u vezi sa nekim uvek se prave kompromisi, ali ne toliko da se zapostavljas i nazadujes..
mogu i sama, ali vise volim da se svezem sa nekim ko mi odgovara...
onda sve postane lakse i lepse...

Slazem se ;)
 
latica:
Jeste li od onih osoba koje su najbolje kada nisu u vezi?
Recimo ja mnogo vise radim na sebi, uspesnija sam i bolje se osecam kada nisam u vezi/ Veza me koci, u njoj stagniram, opustim se, stalno visim sa njim...bla bla nadam se da kontate. Sta je tome uzrok po vasem misljenju?


Kako bre?

PA moras imati nekoga za pricanje druzenje redje ili cesce, kako ti odgovara, i naravno za sex.... Pa ja bih poludeo bez sexa bre....

Vdim ja da ti morac doci kod mene na jednu relaksacionu "kuru".... Masaza i ostalo...:lol:

jastuk:
bash ovo ...al aj' ti to objasni "savremenom" decacicu ...il da nam Dekart objasni.pomagaj , prijatelju ! :D

Nekima ne mozes objasniti, a nekima NE MORAS! ;)
 
A ne vredi Aleksej ne volim ja to ambulantno :lol: Jedino neko duze lecenje :lol: Mada s obzirom na plavusu sa slike bice da veoma detaljno obavljas posao biranja pacijenata ;)
 
Ne znam zasto je to tako kod tebe. Ja se uglavnom bolje osjecam kad sam u vezi...Nekad i mene ona zna da odvuce od obaveza i pocnem da zabusavam, ali u globalu imam vise volje za sve, srecnija sam. Lose se osjecam samo onda kad nisam bas zagrijana za osobu s kojom sam, e onda me sve to gusi i smeta mi.
 
latica:
Ne razumes o cemu pricam ili neces da razumes. A nije mi cilj da se svadjam sa tobom.
I ne nabacuj mi feministicka shvatanja, jer nije postavljena tema sa takvim ciljem

cuj Latice ja sam dosla na tvoju temu jer si je postavila za SVE
nisam se svadjala sa tobom vec sam ti, kao svako ovde, prokomentarisala ono sto ja mislim o ovoj temi
Ali ako ti zelis da ovu diskusiju pretvoris u svadju ja necu ni doci ovde nikada vise.
Ovim se samo rekla malo vise o sebi , naravno samo negativno

feministicki stavovi ovo nisu to je bio komentar jedne mlade i zdrave osobe.........MOJ
bez ozbira sto se kod tebe javlja zelja za ponizavanjem i vredjanje ja ne reagujem
tvoja kultura je to
ja sam osoba koja se ili prilagodjava partneru ili ne
znam tacno sta volim u zivotu
a ti se pitaj za svoje stavove????

zbogom
 
latica:
Jeste li od onih osoba koje su najbolje kada nisu u vezi?
Recimo ja mnogo vise radim na sebi, uspesnija sam i bolje se osecam kada nisam u vezi/ Veza me koci, u njoj stagniram, opustim se, stalno visim sa njim...bla bla nadam se da kontate. Sta je tome uzrok po vasem misljenju?
to se i meni desava veza mi je opterecenje valjda je to manje vise normalno a
 
za mene je dobra i stabilna veza veoma vazna, super mi je sto postoji neko s kim se razumem pogledom a uz to se i kresemo, on je itekako uticao na mene (kao i ja na njega) i ne mogu da se stavim u situaciju sta bi bilo kad bi bilo...
Ipak, nekako mi se cini da cu pozeleti da budem sama za nekih dvadesetak godina, kad mi se smuci ozbiljno bavljenje muskarcima...ili mozda necu. Ustvari nemam pojma :-D














9
 

Back
Top