Tablature za bass

postoje. tab postoji za svaki instrument sa zicama i pragovima

e sad to sto nema previse smisla pisati za bass to je druga stvar
u metalu koliko sam zapazio bass uglavnom drnda samo bas ton tonaliteta u kome se svira, tj ako gitarista pichi solazu u E duru/molu/bilo kojoj E skali bas svira u ritmu samo E|--0--0--0--0--0.....

debilno. razlog toga je verovatno sto su metalci paljevina i svi drndaju gitare pa kad oce da skupe bend nemaju basistu i onda najslabiji gitarista uzme bas i priuci se malo, nedovoljno i onda imamo vrlo siromasne bas linije. steta. dobar basista moze mnooooogo da doprinese zvuku i celokupnom utisku

u nardnoj je bas mnogo vise iskoriscen

predlazem basistima da pocnu prvo sa nasom starijom narodnom muzikom pa kad to prodju onda odu da odmaraju mozak u metalu

za rock vec ne znam, nisam mnogo obracao paznju, ali koliko sam cuo stariji rok je isto dobar sa bas deonicama

azra - balkan ima fino razradjen bas. bas onakav kakav treba da bude
 
zavisi kolikim pocetnicima. predlazem da ako vec hoce da uce neka prvo prodju narodnjake, em dobro em korisno. posle toga mogu da biraju - profi nivo u jazzu ili odmaranje mozga u metalu
za pocetak, da kazemo upoznavanje sa instrumentom, neka drndaju nesto prosto. sta znam...neki rokic i tako

to je bar neko moje misljenje

ispravite me ako gresim ;)


btwn da li mi se cini ili je nasa muzika iz vremena 70ih i 80ih, narodna i onaj bosanski, sarajevski, pop skoro pa ista? koriste iste sheme i tako. sad bas sredjujem neke akorde z crvenu jabuku i vidjam neke standarde koje sam zapazio i u narodnoj iz tog vremena (ono malo sto sam pohvatao u abrasevicu)
?

ajde neko iskusniji nek me prosvetli. diskusija o ovome je ipak iznad nivoa mog obrazovanja
 
Peruzzi:
zavisi kolikim pocetnicima. predlazem da ako vec hoce da uce neka prvo prodju narodnjake, em dobro em korisno. posle toga mogu da biraju - profi nivo u jazzu ili odmaranje mozga u metalu
za pocetak, da kazemo upoznavanje sa instrumentom, neka drndaju nesto prosto. sta znam...neki rokic i tako

to je bar neko moje misljenje

ispravite me ako gresim ;)


btwn da li mi se cini ili je nasa muzika iz vremena 70ih i 80ih, narodna i onaj bosanski, sarajevski, pop skoro pa ista? koriste iste sheme i tako. sad bas sredjujem neke akorde z crvenu jabuku i vidjam neke standarde koje sam zapazio i u narodnoj iz tog vremena (ono malo sto sam pohvatao u abrasevicu)
?

ajde neko iskusniji nek me prosvetli. diskusija o ovome je ipak iznad nivoa mog obrazovanja
O kakvim STANDARDIMA pricas? Kako mislis ista? Isti raspored akorda u pesmi? Ili mislis na Bregovica koji je upotrebljavao narodne ( tradicionalne) pesme za svoju muziku? Objasni malo. :)
 
mislim na npr. cestu pojavu C D7 G (A H7 E, svejedno, na istu shemu), ne znam kako se bese zove, neki kvintno kvartni sta vec, nikako da mu upamtim ime

dobro, ovo standard nije bas strucno iskorisceno, ubacio sam ga tu posto je meni tako zgodno, pa je izgleda doslo do manje zabune. nebitno



i opet kazem - to je neko moje (pocetnicko jos uvek) misljenje, ako gresim ispravite me. ovde smo da razgovaramo i naucimo nesto jedni od drugih ako je moguce ;)
 

Back
Top