Tetris za poneti

Siroma Tetris. Prva asocijacija na njega mi je selo brata od ujaka. Toliko je bilo dosadno tamo bez TVa za raspust da sam na silu igrao Tetris da ne poludim. Probao sam brdo tetrisa, ali najbolji je na C64. Igrao sam ga suludo kao klinac.. dovoljno je bilo da pogledam u neki tepih i da mi $are ozhive pred ochima
 
secam se da sam svoj primerak 99in1 platio 20din...e sad kad je to bilo, ne mogu da se setim, al to nije bila losa kinta tada :)....neko spomenu tetris sa C64....DA i to FETRIS - glatka animacija, dobra muzika prelazenje nekih nivoa i slicno :), naravno treba dodati i DUOTRIS, tetris za 2 igraca..
a kad smo kod tetrisa, obavezno probajte TETRIPS, to je tetris pod uticajem raznih droga....problem je sto na XP-u malo strajkuje, ali mozda neko uspe da ga pokrene...
 
Block Out je 3D tetris za c64 ( a mozda i ostalo), prilicno zahebano.
Ja nikad nisam voleo taj mali tetris za poneti. Igrao sam ga par puta na kratko, uzmem 10-ti nivo i uspevao sa da predjem 10K, cini mi se to bese geanica za sledeci nivo, pa sam kontao da ga mogu obrnuti. Mnogo vise sam voleo tetris za komp, tu su mi komande zgodnije, pa dajem my best.
A secam se kad smo u srednjoj na casovima informatike cepali tetris za dva igraca redovno, i jednom resimo ortak i ja da oborimo rekord, i igramo li igramo tu maratonsku partiju, cas se zavrsava, resavamo da ne prekidamo jer top score je blizu, i ne idemo na sledeci cas ( poslednji cas uvece - fizicko), nastavljamo, ali vec je radno vreme pri kraju, vec se lagano gase svetla, cistacica cisti oko nas mi ne obracamo paznju, urlamo dok uklapamo na najtezem nivou, par minuta kasnije 'ginemo' ali high score je skoro dupliran i u trenutku upisa imena u high scores skot od cistacice slucajno iskljucuje prekidac napajanja! I rezultat se nije upisao! Niko nam nije verovao.
Mislim moglo je sta 'oces sa pctools-om al' nije to to!
 

Back
Top