C++

  • Začetnik teme Marko-Neiskusni Programer
  • Datum pokretanja
M

Marko-Neiskusni Programer

Gost
Ja se prvi put srecem sa ovim programom pa mi je potrebna mala pomoc za pocetak.
Kupio sam knjigu C++ (naucite za 21 dan)
Koliko je ta knjiga dobra,koliko se moze nauciti iz nje?
p.s.
Na pocetku knjige pise da je potreban C++ prevodilac,i editor.Zanima me sta je C++ Prevodilac i sta je Editor
 
Marko-Neiskusni Programer:
Ja se prvi put srecem sa ovim programom pa mi je potrebna mala pomoc za pocetak.
Kupio sam knjigu C++ (naucite za 21 dan)
Koliko je ta knjiga dobra,koliko se moze nauciti iz nje?
p.s.
Na pocetku knjige pise da je potreban C++ prevodilac,i editor.Zanima me sta je C++ Prevodilac i sta je Editor

Pretpostavljam da je knjiga u stvari Visual c++ za 21 dan. Ako je to slucaj, treba ti MS Visual Studio, recimo 6 (kontaktiraj svog pirata), a ako je samo C++, treba ti Borland Turbo C++, koga mozes da skines, cini mi se na drenikovom downloadu. U ovim slucajevima, prevodilac i editor su ti u istom programu, pa nemas problema.
 
Marko-Neiskusni Programer:
Ja se prvi put srecem sa ovim programom pa mi je potrebna mala pomoc za pocetak.
Kupio sam knjigu C++ (naucite za 21 dan)
Koliko je ta knjiga dobra,koliko se moze nauciti iz nje?
p.s.
Na pocetku knjige pise da je potreban C++ prevodilac,i editor.Zanima me sta je C++ Prevodilac i sta je Editor

Mislim da ta knjiga moze dosta da te zbuni posto si na samom pocetku. Iz nje mozes da naucis kako da koristis okruzenje i gde treba da kliknes da bi nesto dobio, ali ne verujem da ces da se razvijes kao programer. Bice tu dosta stvari koje neces razumeti kad ti se izgenerise kod. Compiler ili ti ga prevoidioc je program koji prevodi neki visi programski jezik u binarni format(ponekad i u asembler) i preporucljivo ti je da procitas sta podrzava tvoj compiler. Dovoljno je inteligentan da ti posle prevodjenja izgenerise gomilu gresaka koje se odnose na nepravilnu sintaksu. Editor je program koji ti dozvoljava unosenje teksta (tvog buduceg programa), mesto na kome ces da pises program, unosis izmene, popravljas greske.... Kao editor moze da ti posluzi i notepad, ali nemas potrebe za tim jer dovoljno je da nabavis neki od alata koje ti je savetovao KLODOVIK i u okviru njih ces imati i compiler i editor i linker i sve sto ti je potrebno.

Ako se nisi bavio programiranjem, pocni sa izucavanjem samog jezika pre nego uletis u celu tu pricu sa ucenjem za 21 dan, malo je nerealna.
 
knjiga C++ za 21 dan je odlicna, jedna od najboljih pocetnickih za C++. Jasni, koncizni primeri, uvod u kod i objektno orijentisano programiranje i napredne tehnike(inheritance, virtual functions, templates) je mnogo, mnogo bolje dat nego u nekim drugim knjigama sa tendencijom da budu pocetnicke (tipa Thinking on C++), tako da ti savetujem da je dobro proucis.
 

Back
Top