¡¡BIO NEOŽENJEN!!

Kristofor Kolumbo je mogao otkriti Ameriku samo jer je :
¡¡BIO NEOŽENJEN!!

Da je Kristofor Kolumbo imao suprugu, čuo bi sledeće:
-A što moraš ti da ideš? - A što ne pošalju nekog drugog? šta si ti, najveći glupan? – I tebi je sve okruglo? Jes ti lud ili glup? - Ne znaš čak ni moju familiju a ideš da otkriješ novi svet! - Šta skrivaš? Ne znaš ni gde ideš! - A šta, samo će muškarci da putuju? Ma nemoj? - A što ne mogu ja da idem ako si ti šef?.... Mene nikada ne vodiš na putovanja!
- Nesrećniče, ne znaš više šta bi izmislio samo da nisi kući? - Ako izađeš na ta vrata ja odoh svojoj mami!
Bestidniče! - A ko je ta Marija? Šta ona hoće? Kažeš devojčica?... Ma jedi govna!... Pedofilu! - Sve si isplanirao, drzniče! Ti si se dogovorio sa tim kurvama indijankama. - Ne možeš mene prevariti!
Šta? Kraljica će prodati svoj nakit da bi ti putovao? Šta ti misliš da sam ja glupača? Šta ima između tebe i te matore?
oklagija.gif


Ne dam da ideš igde! Uvek nešto smisliš da bi me ostavio samu! - Ništa se neće desiti ako svet i dalje bude ravan.
Nemoj mi se oblačiti jer ti ...
NE IDEŠ!
http://www.**************/_customfiles/Image/razno/ljudi/medium/m_zena_preti_oklagijom.jpg

:hahaha:
[PROFIL]pely[/PROFIL]
 
...mucno, ali tacno ...tesko je samo to sto autor poznavajuci retoriku , zao mi je , ali i sam je ometen bio istrazivati neke svoje Amerike i dijelim s njim i moja osvajanja koja su i mene osvojila i sad sam kolonija koju ni sopstveni kolonisti su zaboravili ...
 
Veoma zivotno Pely,odlicno!
Preporucljivo je da se konfliktne situacije posmatraju sa njihove smesne strane(u vecini slucajeva ta strana postoji u njima!)jer se na taj nacin praznimo od nagomilanih frustracija.
Ovaj tekst predstavlja ono sto se naziva siguronosni,ispustni ventil akumuliranog besa.
Preventivna zastita u slucaju moguceg"pucanja po savovima"..
Rekoh vec,Pely,da imas odlicna zapazanja koja umes na zanimljiv nacin da predstavis.
Samo napred,u tom pravcu!
 
gagili48;bt34760:
:hahaha::hahaha:BRAVO pely...potpuno si u pravu...:hahaha::bye:

Nasmejalo me je do suza mail... a i potsetilo na zilion neostvarenih ‚‚istraživanja‚‚ odustajanja od svojih potreba i pokretačkih ideja zarad mira u kući...
Hvala na komentaru...ne snalazim se naj na sajtu...ovaj blog je trebalo da piše u folderu želim da podelim...ali moji tekstovi prosto beže kud koji mili moji...predajem se ...

...opet neće kaže šest slika...??? Valjda neće praviti pitanje za znak pitanje...pozdrav
 
faraonn;bt34765:
...mucno, ali tacno ...tesko je samo to sto autor poznavajuci retoriku , zao mi je , ali i sam je ometen bio istrazivati neke svoje Amerike i dijelim s njim i moja osvajanja koja su i mene osvojila i sad sam kolonija koju ni sopstveni kolonisti su zaboravili ...
Faraone, digni revoluciju, podigni svoju flotu i potuci kolonijalistu do nogu...a može i više... To je sad u trendu... a uvek se nađe pomoćnik u revoluciji...moj savet sve sam obavi...zato što te saveznik planira za svoj posed...možeš ti to možemo svi mi...sve je do naše odluke izbora...bar ja tako mislim... :)

Hvala na komentaru
 
lejla.al.dbuni;bt34779:
Veoma zivotno Pely,odlicno!
Preporucljivo je da se konfliktne situacije posmatraju sa njihove smesne strane(u vecini slucajeva ta strana postoji u njima!)jer se na taj nacin praznimo od nagomilanih frustracija.
Ovaj tekst predstavlja ono sto se naziva siguronosni,ispustni ventil akumuliranog besa.
Preventivna zastita u slucaju moguceg"pucanja po savovima"..
Rekoh vec,Pely,da imas odlicna zapazanja koja umes na zanimljiv nacin da predstavis.
Samo napred,u tom pravcu!

Hvala Lejla, tekst nisam doživela kao stvarni događaj nego kao komparaciju na pojedina dešavanja ... kojima Kolumbo nije pripadao. Imao je svoje vidike, svoje snove, želje i hrabrost da ih ostvaruje. Mislim da nikada nije došlo do dijaloga gore napisanog.
Mislim da je poređenje sa značajno disjunktnim životnim stavom dato da bi se dramatično opisala dva aspekta prihvatanja života, da bi rezonanca bila tolika da bi svaki od njih jasnije opisala.

Možda i nije tako ali ja sam tako tekst doživela....

Do sada niko pa ni ja nisam imala osećaj da umem da nešto napišem...ali neki me đavoljak nagnao ovo proleće da razmišljanja zabeležim, a nekako mi je preglednije na sajtu ili mi se čini...mada sam se prevarila da će to biti lako ...ceo dan sam učila HTM BB oznake...a uvek kada nešto hoću da okačim ne umem da nađem dugme gde piše napravi blog. Dobro sam se pomučila da ovo smestim...ali sam ga smestila na pogrešno mesto...ajd sad...šta je tu je ...
valjda će biti bolje

Veoma si ljubazna, hvala Ti.:heart:
 
REVELIN;bt34799:
Nisam znala da je Kristofor bio neozenjen ?! Ja sam mislila da je imao zenu i dve kceri ! ......
.....hm,:think:....zanimljivo

Veoma interesantno pitanje.
evo potrudila sam se da nešto nađem o Kolumbu...i veruj informacije su kontradiktorne...o porodici i o ženi ni reči...pojavljuje se masa lažnih biografija, da nije bio Italijan nego škot...pa da nije prvi otkrio Ameriku, da mu ime nije Kristofer.....

Napisaću sve što sam našla o Kolumbu na novom blogu.

Da nije Tvoga komentara ne bih saznala toliko pojedinosti o životu, otkriću ...
Hvala :)
 

Back
Top