FILOZOFIJA CHARLESA SCHULTZA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

FILOZOFIJA CHARLESA SCHULTZA

Oceni ovaj blog
/Tekst koji sledi je filozofija Charlesa Schultza,tvorca "Peanuts"-a i "Charlie Brown"-a./

Ne morate zaista odgovoriti na sledeca pitanja.Samo procitajte tekst do kraja i shvaticete pouku.
1.Nabrojte petoricu najbogatijih ljudi na svetu.
2.Nabrojte zadnjih pet pobednika u golfu.
3.Nabrojte imena zadnjih pet MIss World-a.
4.Nabrojte desetoro ljudi koji su dobili Nobelovu ili Pulitzerovu nagradu.
5.nabrojte dobitnike Oskara za najboljeg glumca i najbolju glumicu u zadnjih pet godina.

I kakav je rezultat?
Stvar je u tome da malo nas pamti jucerasnje senzacije.Ljudi koje sam trazio da nabrojite nisu "prosecne"osobe,vec je rec o najboljima na svom podrucju.
No,pljesak utihne.Nagrade izgube sjaj.Postignuca padaju u zaborav.Pohvale i povelje odlaze skupa sa njihovim dobitnicima.

Evo jos pitanja,da vidimo kako cete sada proci.

1.Nabrojte par nastavnika koji su vam pomogli u skoli.
2.Nabrojte tri prijatelja koji su vam pomogli kad vam je bilo tesko.
3.Nabrojte petoro ljudi od kojih ste nesto naucili.
4.Razmislite o par ljudi koji su ucinili da se osecate vaznim.
5.Razmislite o petoro ljudi sa kojima se rado druzite.

Da li je lakse sada?

Pouka:
Ljudi koji vas zivot cine drugacijim nisu oni sa najvise diploma,najvise nagrada ili najvise novca.To su,ipak,oni ljudi kojima je do vas stalo!

CHARLES SCHULTZ

Ps.Tekst mozemo posvetiti svojim prijateljima i nekim dragim ljudima koji nisu vise pored nas,ali koji su zauvek sacuvani u nasem secanju.

Pošalji "FILOZOFIJA CHARLESA SCHULTZA" na Facebook Pošalji "FILOZOFIJA CHARLESA SCHULTZA" na Google Pošalji "FILOZOFIJA CHARLESA SCHULTZA" na My Yahoo! Pošalji "FILOZOFIJA CHARLESA SCHULTZA" na Live Pošalji "FILOZOFIJA CHARLESA SCHULTZA" na MySpace Pošalji "FILOZOFIJA CHARLESA SCHULTZA" na Twitter Pošalji "FILOZOFIJA CHARLESA SCHULTZA" na Digg Pošalji "FILOZOFIJA CHARLESA SCHULTZA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. bracaco (avatar)
    Uvek rado procitam pametnu stvar cak ikao sam je i sam odavno svestan :)