Pravi muskarac

„Pravi muškarac je onaj koji gleda druge žene i misli: ‘Moja je najbolja’.“

-Ako muškarac gleda druge žene i uporedjuje pokazuje da još uvek nije siguran da je njegova najbolja. Muškarac koji zna da ima najbolju ne obraća pažnju na druge, jer je u potpunosti posvećen svojoj ženi.

——————————–

„Navikne čovjek na sve.. Da živi sa pola duše.. Da stvara neki svoj svijet.. U koji smješta svoje snove.. Maštanja.. Želje.. Navikne da preboli, nepreboljeno.. Da izdrži, neizdrživo.. Navikne da se tuđoj sreći raduje.. Da hoda na vrhovima prstiju, da ne bi tugu probudio.. Navikne da čuva dijete u sebi.. Nedajući mu da odraste.. Da se slomi bez buke.. I opet iznova sastavi.. Da se poput trave, kada ga zgaze, ispravi.. Navikne čovjek na sve…“

– Divan način izražavanja. Veoma lepo rečeno. Ipak, nisu u pitanju navike, već proces sazrevanja. Životne teškoće nas primoravaju da vlastiti značaj i vrednost stavljamo u proporcionalniju srazmeru s univezumom koji nas stvara i održava. Kroz to dobijamo dublji uvid i razumevanje. Ono nam pomogne da se oporavimo, očvrsnemo i spremnije dočekujemo nova iskušenja.

———————-

– Istina bitisanja se ne može u potpunosti razotkriti pošto nije ograničena i konačna, već je beskonačna, inteligentna suština života koja je u nama i svemu izvan nas. S obzirom da svaki čovek ima jedinstven razvoj doseže i drugačiju dubinu istine. Zato i postoje različita, pa i protivrečna shvatanja. Neko je otkriva površno. Neko prodire dublje.

Okeanom nazivamo vodu koja je duboka samo nekoliko centimetara kraj obale, kao i vodu koja je duboka nekoliko hiljada metara na pučini. Voda je ista, ali je dubina različita. Dok je u plitkoj vodi sve jasno i prozirno, ali bezživotno, dotle tamne dubine kriju tajni život i smisao.

————

„Ne forsiraj druge da ti naprave mjesta u svom životu…Da su svijesni koliko vrijediš sami bi ti ga ponudili.“

– Prijateljstvo se ne forsira. U njemu postoji obostrana želja za druženjem. Ko nastoji na silu ući u nečiji život samo pokaže da mu tu i nije mesto.
 
Poslednja izmena:
Posvećenje ženi i žene mužu? Ne ne Sofija-odnos između supružnika je interakcija
koja je lepa i nelepa,prijatna i neprijatna,ali koja je kao bašta koja ,ako je okopavaš i neguješ,zalivaš
i imaš lep stav prema njoj -i cveta i miriše i daje plodove,a ako je zanemariš-zakorovi se veoma brzo!

Ostalo si prlično "ubola",s tim da je ceo Univerzum u umu čoveka i razlika od sveta misli i realnog sveta je
samo u praktičnoj ferifikaciji.
Mašta može svašta,ali delo konac krasi!
 
Hvala Dragoljube69 za komentar. Mada, nije mi u potpunosti jasan. Zasto si napisao ne, ne, kada si naveo primer s bastom i izrazio isto misljenje kao i ja? Posvecenje muza zeni, i zene muzu, je neophodno da bi bili u stanju da neguju njihovoj odnos ili da zajednicki, sporazumno resavaju eventualne teskoce.
Ni jedan odnos nije slucajan, niti nastaje sam od sebe, vec uvek reflektuje ljude koji ga stvaraju; njihovu zrelost i zalaganje. Polovicna posvecenost i zalaganje u bilo cemu nikad ne daje zadovoljavajuce rezultate.
 
...svaki muskarac i zena
nose u sebi 'pravost'
samo se ona mora probuditi
ili stvoriti 'uslove' budjenja
koliko puta smo imali primjere
da od kriminalca, osobenjaka
sebicnjakaizleze se 'pravi ' muskarac
jer ga situacija i unutrasnji zov uslove...
...tako misli danas Faraonn,
moja Prijateljice...:bye:
 
Hvala faraonn, BLAJBI i mizaca za komentare. Mislimo slicno faraonn, da svaki covek ima visi duhovni potencijal sklada i smisla. Medjutim, isto tako ima i nizi telesni nagon. U zavisnosti za koji nagon se opredeljuje, zavisi i njegovo shvatanje zivota i razvoj karaktera.
Kao sto sam rekla, svaki covek ima svoju percepciju ili tumacenje neke pojave. Ocigledno je BLAJBI da ti imas drugacije misljenje o necem posto si naveo fantaziranje. Samo, nisi naveo na sta se to odnosi, niti si dao obrazlozenje svoga stava? Tako da ta izjava vise ima karakteristike fraze nego argumenta.
 
Ljudi danas previse razmisljaju o ljubavi i o zivotu uopste.
Umesto da se samo prepuste i da vole, da se opuste i da zive zivot, sa sto manje opterecenja i razmisljanja, bez uporedjivanja sa drugima, bez ijednog drugog cilja osim sopstvene srece i srece onih najblizih, ovaj svet bi bio mnogo lepse mesto.
 
frederikrr;bt298837:
Ljudi danas previse razmisljaju o ljubavi i o zivotu uopste.
Umesto da se samo prepuste i da vole, da se opuste i da zive zivot, sa sto manje opterecenja i razmisljanja, bez uporedjivanja sa drugima, bez ijednog drugog cilja osim sopstvene srece i srece onih najblizih, ovaj svet bi bio mnogo lepse mesto.

Bas silijepo ovo zakljucio.....z:)
 
Lepo receno frederikrr. :) Zasto razmisljati? Kome jos to treba? Sta fali ovcama? Najbolje se ugledati na njih. Puste mozak na pasu i bleje a, kad im runo poraste uvek se nadje neko da ih osisa. Zivot kao u bajci. Bez problema. ;)
 
sofija06;bt298880:
Lepo receno frederikrr. :) Zasto razmisljati? Kome jos to treba? Sta fali ovcama? Najbolje se ugledati na njih. Puste mozak na pasu i bleje a, kad im runo poraste uvek se nadje neko da ih osisa. Zivot kao u bajci. Bez problema. ;)

Cesto se desava da ljudi pogresno tumace ono sto kazem, ali to je do ljudi jer oni tumace. A nema sta da se tumaci, vec da se samo procita komentar. Nigde nisam napisao da ne treba razmisljati, vec da ne treba "previse razmisljati". Mi nemamo izraz koji opisuje to, ali u engleskom jeziku to je izraz "overthinking", i oznacava preterano razmisljanje i preterano analiziranje stvari koje su veoma ocigledne i kod kojih pristup "overthinking-a" donosi kontraproduktivnost.
Tumacenje necega sto ne treba da se tumaci je takodje overthinking.
 
Ne znam ko odredjuje granicu dokle se nesto treba ispitivati? Koje je merilo? Da li se nesto treba ispitivati samo dotle dok su nam rezultati tog ispitivanja prijatni ili ukoliko odgovaraju okvirima u koje smo ih mi postavili? Ukoliko izlaze iz poznatih okvira i pocnu narusavati dobro zasticenu i utvrdjenu konstrukciju sveta koju smo stvorili, da li tada postaju neprijatni? Da li tada treba prestati s daljnjim ispitivanjem ili misljenjem? Da li tada postaju tabu tema?

Overthinking nije nista drugo nego nefunkcionalno misljenje. Ono nastaje kao rezultat unutrasnjeg disbalansa sto onemoguci svesni, intelektualni nivo da vrsi interakciju s nadsvenim, duhovnim nivoom i time koristi svoj puni potencijal. Takvo misljenje postaje jalovo posto se samo "vrti u krug", bez da se pronalaze ikakva resenja. Disfunkcionalno misljene postaje nametljivo, iracionalno, nelogicno i mucno. Ono je simptom potisnutog unutrasnjeg konflikta ili konflikata. U nekim slucajevima moze biti organske prirode. Moze se raditi o hemijskom disbalansu u mozgu ili cak i povredama, itd.

Ljudi su rodjeni da misle. Problem nije u tome sto ljudi misle, vec sto nepravilno misle. Dublje razmisljanje kao kontemplacija i refleksija je neophodan uslov zdravog psihickog zivota. Nije slucajno sto psiholozi navode pacijente da prodru dublje u vlastitu psihu ili da se suoce s potisnutim konfliktima. Ali, to je dosta opsirna tema.

Ukratko. Postoji funkcionalno i nefunkcionalno misljenje. Ljudi se ne trebaju uciti da ne misle, vec da funkcionalno misle. Odnosno, trebaju se osposobiti da razlikuju funkcionalno misljenje od nefunkcionalnog, kao i uzroke njihovog nastanka. S tom napomenom, da je meditacija ili momenti opustanja veoma blagotvorna i za um i za telo. Ali, ni s tim ne treba preterati, jer je isto tako potrebna i mentalna aktivnost. Narocito za starije ljude.
 
Hvala frederikrr za sliku. Ne znam sta si njome nastojao reci jer, meni mnogo ne govori? Iako potencira na istini, ja u njoj ne vidim mnogo objektivnosti, vec samo necije subjektivno misljenje koje nije bazirano na cinjenicama. Cinjenica je da ljubav i misljenje nije uslovljeno polom, jer su i muskarci i zene sposobni da misle i vole. Pored toga, svako ljudsko bice je jedinstveno ili individualno. Zbog toga na svoj jedintstven nacin i misli i voli.
 

Back
Top