LJUBAV JE...


image upload without registration

(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)​


LJUBAV JE...

Rano jutro, 5,40 jutros. Pevac iz mobilnog kukuriče, Mrkiša počinje tiho da zavija. Prekinem kukurikanje i podižem se. Užasan bol u glavi me zanese. Znam ga, taj ne odustaje. Ustajem i u kuhinji uzimam tabletu. Pozivam sa mobilnog
"Maco, mnogo me boli glava. Kad dođeš lezi, a ja ću busom na posao kasnije. Maki je več otišao".
"Dobro. Spavaj. Nahraniću stoku (pse)"
Kroz polusan, težak, još uvek od bola omamljen, čujem Mrkija i Maru kako se raduju Macinom dolasku. Zatim tišina. U 7,45 otvorih oči. Bez bola uđe dan i reče "dobro jutro" pospano i kišno, doduše. Sama sam u krevetu. Gde je Maca? Nešto se desilo? Prelazim u dnevnu sobu i zatičem mog muža kako obučen spava na kauču pokriven ćebetom.
Blago ga gurnuh po ramenu "Maco, zašto spavaš tu?"
Trgnu se i uspravi "Čekao sam da se probudiš pa da te vozim na posao"
"Pobogu, rekoh ti da ću autobusom"
"Ali pada kiša" reče ovaj moj krupni primerak.
"Pa nisam od šećera. Hajde, idi u krevet, celu noć si radio,ne dolazi u obzir da me čekaš". Cmoknuh ga u obraz i pogurah prema spavaćoj sobi.
Dočeka me ljubav dva kereća ugursuza, skičanje i lajanje.
Uz kafu i cigaru smešim se ovom ljubavnom jutru. Zbog ovakvih stvari poštujem i volim ovog mog krupnog moravca što ima ruke kojima grli ceo svet, dušu koja ne ostavlja prijatelje. Posle 37 godina zajedništva, 33 godine braka, ovaj osmeh je ..sve što treba jednoj ženi da se oseća poštovanom i voljenom Ženom.


omiljeno mi izvođenje...na tako jednostavan način prate se i čuvaju....:)


PS Želim svima da imate ovakav osmeh, i blistaviji :heart:
psps komentare sam isključila da bi mojim prijateljima koji ih ostavljaju olakšala. Ionako svako zna kako me može naći :lol: Želim samo da ostane zapis u mojoj knjigici. laka vam noć, i miran san želim, jer samo taj odmara.:)
 

Back
Top