...nejasno i neobjasnjivo krece se i dovoljno je...

...
301642_orah-2_iff.jpg

...tjeraj me i ne prestaj
necu bjezati i nemam
vjeru u bjezanje
a da se okrenem tjeranju
ne zelim
neko ko voli hrastove i orlove
vukove i zelen-boju
voli i sve sto nosi obiljezje sumraka
i najava nagonskog
elementarnog
zasadjen u dubinama suma
zasladjujem se mirisom mjesecine
i bliskoscu Venere
koju ne volim vise
moraju prestati i drugi da postoje
da bi islo se Prvom postojanju
davanju
a ne,
uzimanju
...ulaskom u sume
zavolio sam moje ubjedjenje
u primitivno postojanje
jer nema divljem
vracanja
divljem
prapocetom i neiskrivljenom...
 
Svakog dana umiremo...i sve nas je manje ovde....i sve nas je više tamo gde ostavljamo delove sebe...i sve nas je više ovde u davanju...i sve nas manje ima za ostaviti.... i tako.. sve do prapočetog davanja...."ulaskom u šume zavolio sam moje ubeđenje u primitivno postojanje"..Duša novim bojama sija obodrena duhom Ratnika Svetlosti i rađa stihove živih boja i snage, lepote primitivnog postojanja. Hvala veliki Ratniče što nam pevaš da je to moguće i hodiš ispred nas kao lučonoša, pokazujući nam Put. :zag:
 
...da ti zahvalim Faraone , za ovu rastovinu i naslućeno božanstvo koje u njoj bitiše ....Hvala !

...eto , moram i ovo da rečem , mi živimo u vremenima kad se šume mahnito oko nas istrebljuju , a Rastovina nemilice kasapi...pa sve što je većma milenijumski svedok , sve je božanstvenija , stoga se sve krvničkije kaspi , razara - listi sa lica zemlje...okruženi smo nekim ljudima koji hoće da satru i sagore božanstva naših predaka , i tako izbrišu iz naše svesti njihovo postojanje ( kako starih bogova , tako i naših predaka )....

..izvini , morah ovo da rečem , i koju kanem pred Rastovinom !
 

Back
Top