Ono malo dobrog...

što neko - nešto "nosi sa sobom" ...

Kako gledam čoveka (s kojim se vraćam kući s posla npr) koji je po mnogo čemu loš( dosadan ,priča gluposti :)) , ali eto ima i tu jednu dobru osobinu da mi ispriča i malo o nečemu što mene baš interesuje ... sabiram i oduzimam ...u stanju sam da pratim samo ono što mi je dobro u vezi tog "vraćanja kući" ,i dakle to je jedno poztivno iskustvo...

Ako ti nisi u stanju da ceniš ono malo dobrog što neko nosi sa sobom (pa neka ima i x drugih mana , koje te ne ugrožavaju- u stvari i od onoga kakav si ti zavisi koliko te ugrožavaju) , onda si ti taj koji je "negativan" , koji traši "krivca" - koga da "kazni" ...

to be continued ...
 
Nemam ni vremena ni snage da kod drugih odvajam " ono malo dobrog sto nose u sebi". Svaka licnost mora sama da odvoji onaj deo licnosti koji hoce da predstavi javnosti. Isto pravilo vazi i za mene, trudim se da svima pokazem " sve dobro sto nosim u sebi".
 
Kad nekog prihvatis,onda je to sve ili nista.Prihvatas ga sa svim onim sto on jeste i sa onim sto ne bi voleo da bude,a svi mi jesmo ponesto sto ne bismo - ali jesmo.I ono malo dobrog sto svako u sebi ima,je blago koje vredi traziti,jer kad ga pronadjes obogatis i sebe i onog koji nije znao ili nije zeleo znati da ga u sebi ima.Lepo je biti "bogat" :)
 
U svakoj osobi u svakoj životnoj situaciji uočavati samo dobro besmisleno je kao i uočiti i prepoznati samo ono loše.Mislim da je jednako korisno uočiti i dobre osobine ličnosti a i one loše ,pa uravnoteženim stavom uspostaviti kontakt i sa osobom o kojoj nemamo pozitivno mišljenje.Ponekad je to skoro nemoguće.Takve osobe treba jednostavno ignorisati i neopterećivati se mnogo.
 

Back
Top