preporučeno štivo za ponedeljak

Tu , negde u nazad nekoliko sati , čovek koga neobično poštujem , reče da čuvamo krstaricu ! Verovatno je mislio da svojim tekstovima dižemo ili održavamo njenu razinu , a ona , razina , sačuvaće na našu diku vek krstarice . Oću reći , to bi bila predpostavka za njenu dugovečnost .
Opomena dejstvuje višeznačajno , no moja malenkost i njena glupost u svom neznanju , u tu svrhu može samo da preporuči nešto što predpostavlja da ima kakvoću koja može održati ako ne podigne razinu krstarice.
Dakle preporučujem da s'ponedeljka pogledate predstavu , za mene čuvenu i nadasve inspirativnu , uvek politički aktuelnu : KRALJ IBI


Kažu upućeniji i rekao bih , umniji od mene , da smo mi zapanuli u duboku društvenu ibizaciju , te da se nama i našima baš ne piše dobro !

" Kada bi se od nečeg lošeg prostom deobom dobijalo nešto dobro, onda bi alhemičari našeg političkog života bili jedinstveni u svetu. Verujem da je čitav preobražaj nekadašnjih ratnohuškača i perjanica anticivilzacijskog ponašanja na našoj političkoj sceni u mirotvorce i demokratske lidere, jedna loše režirana kostimirana farsa, gde likovi teže da odbace zadate uloge i vrate se svojoj farsičnoj suštini. To što dva glavna glumca u ovoj predstavi glume sa različitim uspehom, to jest što se jedan svojski uživeo u ulogu, kao da mu je prva u životu, a drugi ima problema sa učenjem teksta napamet i bolje se oseća u nekim narodskijim žanrovima, ne znači da će se predstava završiti dok reditelj to ne kaže. A reditelj je, na žalost naše dvojice glumaca - neko treći."

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/583165/Kokan-Mladenovic-Ukinuli-su-moral-ko-zna-sta-nas-ceka
 
....taman sam hteo nešto da okačim , ka komentar na temu o ovdašnjim našim intelektualcima , kad ova moja kanta od PC-joslava neće tamo da primi komentar - veli nema teksta , pa zato nema mesta ni komentarisanju...nije fer od nje, moje kante , a taman se sa prijateljem Stipanom složiha , da je kako da kažem , pravi intelektualac u stalnom protestu i pobuni.....
...zašto je to tako možemo malčice saznati i iz ovog :

Ravnodušnost: najgori mogući stav



" Istina je da danas razlozi za pobunu mogu biti manje očigledni, ili je svet možda previše zamršen. Ko upravlja? Ko odlučuje? Nije uvek lako razlučiti sve struje koje nas nose. Nemamo više posla sa malom odabranom elitom čije postupke jasno razumemo. Svet je ogroman i osećamo da sve u njemu zavisi jedno od drugog. Sve je međusobno povezano, kao nikada ranije. Ali u tom svetu mnogo štošta je nedopustivo. Da bi se to videlo, treba gledati širom otvorenih očiju, treba tražiti. Kažem mladima: samo potražite i naći ćete. Najgora je ravnodušnost, reći „šta ja tu mogu, snaći ću se već nekako“. Ovakvim stavom izgubićete jednu od osnovnih osobina koja vas čini ljudskim bićem. Osobinu bez koje se ne može: sposobnost da se pobunite i kao posledicu, da se protiv nečega pokrenete."

Hessel.jpg
 
"Mnogo hohštaplera je došlo na vlast. To je jako opasno. Em što su neobrazovani, em su ljuti, besni, kivni, a ni oni ne znaju na koga. To neobrazovanje, to im smeta, žulja ih i taj ih osećaj deformiše. A s druge strane, ubeđeni su da im pripadaju mesta na koja su zaseli. Postali su apsolutni vlasnici patriotizma, istine, demokratije... I postoji samo njihovo mišljenje s kojim se morate slagati. To je dobar deo te socijalne tempirane bombe. Jer, ti ljudi čine pritisak sve većim i većim."

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/590203/Branislav-Trifunovic-Na-vlast-je-doslo-mnogo-hohstaplera
 
123loncar;bt276362:
"Mnogo hohštaplera je došlo na vlast. To je jako opasno. Em što su neobrazovani, em su ljuti, besni, kivni, a ni oni ne znaju na koga. To neobrazovanje, to im smeta, žulja ih i taj ih osećaj deformiše. A s druge strane, ubeđeni su da im pripadaju mesta na koja su zaseli. Postali su apsolutni vlasnici patriotizma, istine, demokratije... I postoji samo njihovo mišljenje s kojim se morate slagati. To je dobar deo te socijalne tempirane bombe. Jer, ti ljudi čine pritisak sve većim i većim."

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/590203/Branislav-Trifunovic-Na-vlast-je-doslo-mnogo-hohstaplera
Koga bre briga za intelektualce i obrazovanje.Vlast drže praktični ljudi koji imaju i pare,i oni su duplo vezani,za njih ne brini.A intelektualci...beše ona pesma što su pevale one,seti se šta su poručile a one znaju šta govore:lol:
 
Predpostavljam da bulevarske žutare rabe strategiju , po kojoj su namerne da većinu dopadljivih oku , persona , uklone iz državne uprave ; tako da ostane samo stvarna - realna slika o onima koji rabe silu vlasti . Kako da kažem , ezopovski , sa svrake svlače žutare tuđe perje , bez da đavolski sipaju materi pepeo u oči .
A zna se , svrake uništavaju , destkuju , vrapčiju populaciju ! Dživdžana je sve manje , u našim atarima , a sve više svraka , vrana - pa i glodara . Kontejnerski, životinjski , polu svet , ispunio je naše ulice , parkove , suturene zgrada - pre nego što je opustošio polja , zaseoke pa i naša sela ; nadaleko , nekad čuveni rasadnici naše vladajuće inteligincije !
Poruka je jasna , bar meni ; jerbo , nedopadljivu devojku , na gledanje , vazda su izvodile babuskere , od čijeg se izgleda ledila krv u žilama - naravno uz naizgled dobar miraz !
Ovde je reč o suprotnom efektu !
Đavoljsku vlast , u svet izvode lepe i dopadljive devojke , naravno , uz slatkorečivost i skrušenost đavoljskog , vladajućeg čimbenika ! Slabašna je ljudska duša , a oči proklete - zna se !
Manipulacija !
A ona , manipulacija , projektuje se , režira , scenski osmišljava i javnosti reprezentuje u pravom trenutku !
Zbog svega ovoga , takva manipulacija je reprizno , beskonačan broj puta ponovljiva !

Golišava Savetnica
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/golisava_savetnica.889.html?news_id=308563
 
Voda u ušima
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/voda_u_usima.889.html?news_id=308987


Mislim da grešiš, kad je reč o našim ušima !? Ma kakva voda ! Prepune su nam uši obmana , laži , prevara - silno se đubre tu svleklo ! Nema te vode na ovom svetu , koja može da opere te naše uši !
Duša nam se od tog gada , u ušima , upoganila - postala nekakav kontejner , divlja deponija !
 
"slika (ljudske) evolucije kojom dominiraju nekakve karike, lanci, merdevine ili pokretne stepenice je pogrešna, koliko i promašena. Jer evolucija je nesvrhovita, krivudava i posve brljava stvar, sa mnogo ćorsokaka i slepih ulica. Vrste ne izrastaju prosto jedna iz druge, već nastaju, menjaju se i nestaju, (ne)prilagođavajući se na promenljive okolnosti koje nazivamo životom i okruženjem. U tom smislu, neočekivana kombinacija različitih telesnih karakteristika Homo naledija znači samo to da smo mi ti koji u lobanjama nosimo umove koji su nepripremljeni za iznenađenja i nelinearne trendove. A drug Zvezdani čovek bio je samo još jedan čova sa telom koje je odgovaralo njegovim životnim okolnostima u tom periodu. Konačno, priča o evoluciji čoveka je u najvećoj meri jasna i ispričana, i to ne grubo, već sa mnogo detalja, i ništa veliko tu ne "nedostaje". "

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/zvezdani_covek.889.html?news_id=309370
 
Šta god govorili o prekodrincima , ostaće činjenično stanje , koje nesme da se prečesto obznanjuje , da su kao ratni gubitnici , zahvaljujući karpđorđevićskoj politici potiranja Kraljevine Srbije , kolonizovali prestoni grad i državnu uravu ; da su sa brozovcima , iza ruskih ratnika , teritorijalno obeležili prestone atare sa preko četrdesetak masovnih grobnica , a po ostalim varošima to se ne zbraja , jer će premašiti stotku ; te da i dan dani čuje se njihovo , komandno , patriotsko opako , životno važno : "ja , nedam " !
Koliko je "plemeniti" zet prekodrinskih drškovića u pravu , saznaćemo kroz par decenija , kad se i o tom pitanju bude raspravljalo , doduše stidljivo , po kolumnama nekih novinčina , ne zarad istine i njenog progledavanja , već da se rulja centralne okupacione zone podseti i opomene , kako gospodar može biti i surov - kao što je bio posle svakog oslobođenja . Naravno , o ovoj ofanzivi ćuti se , a njen barut jeste bio gluv , krvavo i ubitačno , em gluv , em nem . Za njegova ubistva ne sme ni dan dani da se čuje glas istine !
Konačno vazda su ovde radile sekire gluvare , pucalo se na stanovništvo iz topova sa gluvim i nemim barutom ; bombardovalo saveznički i neprijateljski sa istim tako gluvim i nemim barutom - ubijalo se ćutke , bez cika i jauka !

"Tito je iz zahvalnosti zbog ratne lojalnosti (na Drvaru su mu i bukvalno spasili život), napunio aparat sile, UDBU, KOS, SUP, JNA svojim prekodrinskim Srbima. "

- See more at:
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/osma_ofanziva.1083.html?news_id=310419#sthash.CpuuPlVH.dpuf
 
"A poligraf je samo još jedno pseudonaučno i pristrasno sredstvo koje svojim misterioznim žvrljotinama, lepljivim trakama, gumenim cevčicama i trepćućim lampicama treba da zbuni, zaplaši i zaseni prostotu. U pitanju nije tehnološki "serum istine", već psihološki pendrek. Samo sadizam pod sponzorstvom države i njenog aparata sile koji mahom uništava živote i karijere nevinih. Krajnje je vreme da detektujemo laž nazvanu poligraf. I da vežbamo zadnjicu, zlu ne trebalo."

.............................

"@Vojo, priključujem se tvojoj molbi i apsolutno podržavam tvoju inicijativu o predlaganju aktuelnih tema. Bilo bi dobro da posle teme koju si ti predložio, sveznajući "doktor" obradi i sezonski aktuelnu temu o svinjokolju... salamurenje, recepte za kobasice i kulen, disnotor... bar u desetak nastavaka. Za sigurno bi svaki nastavak bio jako čitan, a i Danasu bi znatno skočio tiraž."
- See more at:
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/laz_poligrafa.889.html?news_id=310776#sthash.iOrkXgHL.dpuf



Kako li samo reciklirani evropejci plaćaju ove komentorske kohorde , legionara !? Ili naprosto , niču kao pečurke ludaje , jer je šešeljizam rašiorio svoj micelijum u neslućenim razmerama i kontaminirao svo pučanstvo - pa otuda ovi veštičiji krugovi ili đavoljska kola , koja potiskuju svaku razboritost , racionalnost , ljudskost , čast , a naročito znanja i saznanja iz naroda !
Očigledna je stvar , da narodnjaštvom sakriven šešeljizam , jedući sveopštu ljudskost , polako ali sigurno , jede i sebe u svoj svojoj pokvarenosti i ništavnosti !
 
Kažu novosociološki mudraci / znalci , visoko krimogeno profitabilnog kapitalizma , da nije sociološki prihvatljivo net voajerisanje - oće reći , nije lepo pasivnim net prisustvom se intelektualno uzbuđavati i kradom zadovoljavati , te tako uskraćivati drugim net subjektima , aktivno viđenje tog voajerskog inelektualnog uzbuđenja . Oće reći , nije duhovno zdravo , net vojaerstvo i njegova intelektualna onanija ! A to prevedeno na sajber svet , znači da treba deliti ( šerovati ) , ono što je sa vama podeljeno , te čak sa publikumom deliti i svoja uzbuđenja , stavove , viđenja , komentare i ideje ! Ovo je novo vreme sa novim globalnim , takoreći voajerskim druženjima !
I evo rešiš da pod ovom idejom ŠERUJEM / PODELIM neka razmišljanja , naravno tuđa , koja su na mene ostavila utisak , vaspitno obrazovni :

"Kao što u rijalitiju važi pravilo - ti, koji ulaziš ovde, ostavi svaku nadu i budi spreman da budeš gažen, ponižavan, i tučen, ali i da gaziš, ponižavaš i tučeš, tako, isto pravilo sve više važi i za bilo koju drugu oblast na javnoj sceni - bez obzira na to da li se radi o politici, medijima, ili učešću na društvenim mrežama. I kao što u rijaliti programima ideja da su svi *****, bednici, prostaci i jadnici, mazohisti i sadisti spremni na sve zarad popularnosti i novca, te da nema nikoga ko može biti sačuvan od otkrivanja malih prljavih tajni, tako sve više i politika i mediji prihvataju taj kodeks besprizornosti, kao neku vrstu osnove za ugovor sa Đavolom, to jest za javno eksponiranje. Ili to, ili ćutiš."

http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:579973-SRCE-POD-PRITISKOM-Gladijatori

Nekako , koliko god da čitam ovaj tekst , po glavi mi se vrzma pitanje , pomalo stravično -- sve se mislim , ako čovek pasivno posmatra događaje oko sebe , naročito događaje koji su obuhvaćeni ovim tekstom i podvučeni ovim pasusom , jeli to njegovo untelektualno voajerstvo prećutan PAKT SA ĐAVOLOM , ili pak kompletna kapitulacija pred njim , ROGONJOM !
Vredi o tome misliti , o tom paktiranju sa rogonjom , s'ponedeonika !
 
Poslednjeg meseca minule godine , digla se medijska halabuka , "patriotska" , da demokratsko biće naše nadaleko hvaljene države , sačuva od državnog udara i revolucionarnih razbojnika . Zdarhtao sav svet serbski , u strahu , od mogućeg revolucionarnog krvoprolića .
Najveći sin naših naroda i narodnosti , izabran većinskom voljom dobrih i mudrih serbskih domaćina , poteže strašno odbrambeno oružje , moćnije od putinovskog S400 i uguši pobunu , u začetku , rekao bih u povoju !
Hvala nebesima , stvar se smiri , te konačno odahnusmo i osvanusmo leta gospodnjeg 2016. u moćnoj i prebogatoj nadaleko hvaljenoj "poligrafskoj srbiji" !
No , neprijatrelj ne miruje ni časa . Samo što leže ta stvar , odnekud izroni nova !
Reklo bi se niodkud, diže se strašna halabuka oko obrazovanja ; i to kakvog , religijskog i građanskog , naše mladeži ! Kam da se otvori zaboravljeni atenski slučaj u našim atarima .
Klati se krhki duševni mir serbskog naroda , kao kvaran starački zub !
Narod čeka , cepti , koje li će ovog puta strašno i ubitačno oružje da iz političkih kubura vadi Veliki sin serbskih naroda i narodnosti , nadaleko hvaljen i cenjen , da ovaj put vadi !
i od serblji čekaju , javlja mi se nešto , da to prvi međ jednakima , kazandžijski doktorant , isplaćuje poslednje rate za kupljeni oprost i politčko vaskrsenje , koje mu prodadoše , na odloženo , religijski rukopoloženi oci - po uzoru na negdašnje rimske poglavare .
A ta rata , mnim , ogleda se u učvršivanju i utemeljivanju veronauke ustavotvornim zakonima , a ne nekakvim tamo uredbama , koje može slistiti svaka ministarska šuša , po svojoj volji !
Oću reći , kao što predhodna halabuka učvrsti vlast onima koji kupiše oprost , tako će i ova halabuka učvrstiti pozicije trgovinsko finansijske , pa i vladajuće , onih koji prodaju oprost !

Akademija veronauke i umetnosti

" Zamislite samo sledeću situaciju, dobije dete peticu iz veronauke i trk kući da se pohvali roditeljima, a kod kuće - Sodoma i Gomora: mama i tata sede pred televizorom i gledaju kako Kristijan guzi Staniju. Ne ide to, brate. "
- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumni....881.html?news_id=314043#sthash.8HXq40DS.dpuf

"Primaju li kreditne kartice u raju? - ekonomija u zagrobnom životu"

Tržište oprosta

"ponuda oprosta postala bezbolni način povećanja crkvenih prihoda.Potražnja i ponuda zajedno definišu tržište oprosta. Bilo je to jasno i dinamično tržište na kome je trgovina između kupaca i prodavaca činila da svi budu na dobitku. Hrišćani su dobijali šta žele - dobar zagrobni život. Crkva je dobijala šta želi - naizgled beskrajni izvor prihoda. Obe strane su imale pobude da trguju, a tržište je cvetalo"

- See more at: http://www.danas.rs/dodaci/nedelja/trziste_oprosta.26.html?news_id=314028#sthash.qdpIDgqa.dpuf
 
....da se halabuka ne stišava , oko ovog pitanja obrazovanja , govori broj objavljenih naslova....iz sve te produkcije , izdvojio sam jednu polemiku , koja na mene ostavlja utisak , ne samo zbog tekstova autora koji su je zapodenuli i dosta dobro se drže , već i komentara koji pljušte iz raznoraznih društvenih svera - pa čak i o onim političkim trgovanjima koja mnogo štošta izrode , pa su kažu komentari izrodili i vero nauku u školama ....
predlažem da pročitate bar ovaj komentar :

"Ч. Јовановић: Jeste, uveli smo veronauku 29. juna u 7 ili 8 ujutro. Ja sam bio u Patrijaršiji, razgovarao s patrijarhom, postojala je ideja da se kod patrijarha pojave i Zoran i Koštunica i na taj način da se spusti lopta posle jedne burne noći koja je usledila posle naše odluke da pošaljemo Miloševića u Hag. Koštunici nije palo ni na pamet da dođe, ali smo u tom razgovoru, otprilike, napravili dogovor koji je nas obavezivao da uvedemo veronauku, a njih da kao crkva prećute to što se desilo. - "Da prećute to što je Milošević izručen?"
Ч. Јовановић: Jeste, da, da prećute to što se desilo. Da li je to politika? Jeste. I ranije su postojale inicijative za uvođenje veronauke. … Gaša nije znao šta se dešava. Ja sam mu rekao: “Gašo, prekrsti se i počni, uvodimo veronauku"... Милошевић свакако није био Христ ни Црква Јуда, али је сасвим сигурно да је веронаука у државне школе ушла као "30 сребрењака за прљаву услугу" СПЦ Ђинђићевој влади."

....možda treba pročitati ove plemičke članke , bez da ovu preporuku shvatite kao moj pokušaj reklamiranja novina u kojima su napisani - već onako , kao retko dobro sročeni tekstovi , kojima čovek i može da poklini svoju pažnju , mada zna da su oni plod zamajavanja i skretanje pažnje sa životno važnih stvari ....a ono opet , čovek treba malo da se drži i u kondicionoj spremnosti , izvan stanijine i ekremove književnosti :

Веронаука не може бити проблем
http://www.politika.rs/scc/clanak/346178/Веронаука-не-може-бити-проблем

Борба за душу
http://www.politika.rs/scc/clanak/346552/Pogledi/Borba-za-dusu


Веронаука не може бити проблем (2)
http://www.politika.rs/scc/clanak/346933/Pogledi/Veronauka-ne-moze-biti-problem-2
 
Poslednja izmena:
Спотицање о душу
"Црква је слободна да, поред цркава, гради и своје школе (није се нешто истакла), своје болнице (ни ту се нешто није испрсила), факултете (ено им браћа језуити од којих се има штошта научити), али републиканске установе нека остави на миру."

http://www.politika.rs/scc/clanak/347153/Pogledi/Spoticanje-o-dusu
 
Sve koji nisu politički aktivni i zainteresovani za političke događaje ; te oni koji nemaju stav o ničemu i ne žele da razmišljaju svojom glavom ; pa i one koji ne umeju da se staraju o sebi u smislu da nastoje da svojom voljom promene svoj položaj u društvu , menjajući i sebe i društve - u sve takve vlast je neizmerno zaljubljena , obožava ih i volela bi da svi budu takvi , a možda i gori od ovakvih !
Konačno , svaka vlast pravi , proizvodi takvo stanovništvo , kao baštovan krompire ! Reklo bi se , dase takvo stanovništvo fabrikuje - kao idiotski svet !

Како систематски стварати идиота?
http://www.politika.rs/scc/clanak/347228/Pogledi/Kako-sistematski-stvarati-idiota
 
" Kad smo se oslobodili stega loših posledica komunizma i cenzure i kad smo se dočepali slobode, mi smo se pre svega zaleteli u javne kuće. Od svih kuća na kojima piše „obrazovanje“, „napredak“, „razvoj“... masovno se potrčalo u javne kuću. Javna kuća je postala simbol našeg zanimanja, javnog života, duhovnog života... Dijagnoza. Ali ni tu nije kraj. Jer u našoj javnoj kući, za razliku od načina na koji ta institucija vekovima funkcioniše, nema reda ni pravila."
Kovačević: Javna kuća je naša dijagnoza
http://www.blic.rs/kultura/vesti/kovacevic-javna-kuca-je-nasa-dijagnoza/wznk1td

...kad se malo bolje razmisli , dijagnoza je korktna ----- država kao kupleraj !
 
Da zlo bude veće, priča se o nekakvim organizovanim takmičenjima takvih ustanova i dodeljivanjem nagrada za najbolje medju njima ...
Ponos nosioca nagrada takodje ne izostaje, isto kao nekad najboljih matematičara opštinskog ili republičkog takmičenja.
ps.
Kud plovi ovaj brod ?!
:dash:
 
Za moju generaciju skubidanića , potkovica je bila simbol sreće ; pa kad je neko nađe na prašnjavoj kaldrmi , kao da je dobio premiju na lutriji . Kažu , mala , gotovo nikaka korist , pruža veliko zadovljstvo - tako je to bilo sa potkovicama . Pa još ako je nađena potkovica , onako izarčena , iztrošena - sirotinjska , njena vrednost je bivala veće .
A opet da ponovim , potkovica je donosila sreću . Bivale su raznorazne bajalice sa nađenom potkovicom , kao ona , bacanje iza leđa - obavezno triput ; nošenje sa sobom , okačinjanje na vrata od kuće , ili zakivanje na ulazni preg kuće .
Posle je bila kao nekakva moda , došla od sinova crvenih barona - ********* , da se potkovica izglačana i hromirana , tura na prednju masku auta . Tako je potkovica postala simbol društvenog statusa . Frajeri , poreklom iz crvenog plemstva , bili su glavni tih godina , ako voze Ford Mustanga 1967 Wallpaper sa nabudženom potkovicom , koja je krasila masku auta !
fordmustang1967wallpaper.gif


Kas nije , kad sam se otresao mladalačkih snova , u firmi sam pričao kako je majstor za kovanje , onaj kovač koji iskuje potkovicu - a ne onaj koga izviče zbor , kliktanjem ! Bora kovač , zahvaljujući ovoj mojoj opasci , štetnoj po ličnom mom napredovanju , posta prvi kovač u radionici , pa iskova jednu malu poni potkovicu i dademi na poklon ! Pošto se sreća ne baca , ja tu potkovicu svečano jednog sunčanog jutra zakucam na stub svoje terase , koju sam sa kućom , izravno svojim rukama napravio , tek da se zna da mi ovdašnji nismo kučići bez kuća i avlija . Naravno , posle potkovice u firmi , počeo sam da beležim graditeljske uspehe - napredovao sam kao graditelj i remorker velikuh sistema i mašina , Nije za hvalu , ali je smatram , dobar uvod za tekst koji preporučujem namerniku da pročita !

<< Знам човека који, шта год га питали, упорно одговора како ради петнаест сати дневно, седам дана у недељи. „Извините, какво ће време бити сутра?”

„Ја радим петнаест сати дневно, седам дана у недељи!” >>

http://www.politika.rs/scc/clanak/349583/Pogledi/Potkovica-koja-zvekece
 
Obzirom na mesto,mene potkovica asocirala na izreku:

"Videla krava da se konj kuje pa digla nogu!"


..samo bi ja promenila ovde u kozu... malo mekećem stih,
pa izmekećem i neke priče, videla od "njih"
pa mekećem dalje- svuda komentare meketave,
mama mi je glavna u staji,
morace narod ovaj da me slusa i pohvali,
il ce sekira da radi,
svako jutro, isto jasle ista slama
blago meni-nisam dama.
Babina mi staja.

:hvala:
:bye:
 
The Lady D;bt286212:
Obzirom na mesto,mene potkovica asocirala na izreku:

"Videla krava da se konj kuje pa digla nogu!"


..samo bi ja promenila ovde u kozu... malo mekećem stih,
pa izmekećem i neke priče, videla od "njih"
pa mekećem dalje- svuda komentare meketave,
mama mi je glavna u staji,
morace narod ovaj da me slusa i pohvali,
il ce sekira da radi,
svako jutro, isto jasle ista slama
blago meni-nisam dama.
Babina mi staja.

:hvala:
:bye:
Z

:bye::hvala:
 
malo humora :)
Potkovana koza mešanac



To je takva rasa
Da bi svačiju travu pasla,
I na istu se sutradan iskak’la
Kako vetar duva, tako okreće strane(šare)
Crne su joj od deke severca , a bele od sa juga bake.

Ideja je njena da na obe strane
njeno (de)belo pedu, šatro, sačuva od klaničarske glave.
Možda bi ko svaka koza bila i ona čista, bela,
da mnoge,razne korene nije izjela.

„Mislim da je u pitanju nesporazum“
Oplodjene i oploditelja,
Jer mene šara njenog tela
na telence ljupko podseća!
:)

:hvala:
:bye:
 
Čovek mora tone papira da prevrne , pa da naiđe na par rečenica , koje mu nešto znače , i koje belodano objašnjavaju stanja oko nega , koja ga vuku sve dublje i dublje - tamo gde ne pripada i gde po svojoj prirodi ne želi. Mislim da u ovom tekstu , koji svesrdno preporučujem da se pročita , bar meni ove dve rečenice , zavrednjuju takvu pažnju :

" Данашња „култура” је себи дозволила да се комерцијалним оправдањима и транзиционим процесима повеже са терористичким организацијама некултуре ......У годинама које су „појели скакавци” и остале штеточине, некултура се појавила у пуном сјају као понос „националног идентитета”, као одбрана „националног опстанка”; озбиљна култура је била међу првим жртвама „родољубивих” рација широм бивше Југославије........Позориште нема снагу да спречи зло које покрећу људи доспели из мрака некултуре и простаклука који се у трену „преображава” у зло са несагледивим последицама по свеукупну историју људског постојања на овој нашој лепој и несрећној планети "

Некултура – понос националног идентитета
http://www.politika.rs/scc/clanak/352251/Nekultura-ponos-nacionalnog-identiteta
 
Većini je poznat moj stav o engleskim Bubama i njihovoj ulozi u demontaži socijalno odgovornog kapitalizma Velike Britanije i njene kapitalističke imperije . Malo ljudi ove muzičare povezuje sa ovim kultom i rušenjem kulture na kojoj je počivala kako tako humana država ! Pokojni Džon i njegova Joko , snimi li su dokumentarni film - "Silovanje" , koji po svojoj stretegiji i režiji je licencirano bezimlje iz koga se rađa "veliko bratovska kultura" , koja je kod nas kulminirala u rijaliti život , preliven sa TV ekrana i svih medijskih prozora !
Tačno je , mi smo žrtve "kulturnog silovanja" !

Zato i preporučujem ovaj tekst , koji zavrednjuje da bude čitan , komentarisan i o čijoj poruci treba češće razmišljati !

" у уметности „лаж” постаје нова, до сада непозната, али не мање уверљива истина "

http://www.politika.rs/scc/clanak/354058/Pogledi/Silovanje
 
Poslednja izmena:

Back
Top