tajna za purišu - 2

Pet je vatri
štu u svakom , svagda gore .
jedna drugu nad žaruju ,
u plamen se utrkuju .
Čas tinjaju , čas se žare ,
šestu hoće da zapale .
Svaka vatra ,
jedno čulo , hoće da sagori .
Svako čulo ,
jednu vatru hoće da razgori .
Ni sa vatrom ,
Ni bez vatre ,
život nećeš da satvoriš .
Bolje bez .
ako neznaš ljudski sa .
Ko ovako zna ,
čak o inaj što je snjim
idtog trena rođen ,
poneki , što unutra gleda ,
od pet vatri ,
pet plamička ,
dobra radi ,
u vatricu zna da složi .
Ni za zlato ,
Ni za slavu ,
Nit za zlobu il pohotu ,
ovaj vatru ne razgori .
Ko tako zna , on zaista zna .

 
...ma da...vetropir....ciganska duša u meni vapi , žudi , za svakojakom skitanijom....verovatno bos , nisam dovoljno prepešačio mnoge bogom dane drumove.....čovek živi u nadi , da će jednom zakoračiti u taj horizon , što pred njim belinom se rudi....i tako , to ....
...nekad sam voleo , dok hodam , ka horizontima , da mi vetar ćarlija - kroz kosu , kroz pluća , kroz dušu...iamo sam osećaj da mi priča o krajevima gde nisam bio ; da me mami , opija - meni nepoznatim lepotama....i danas kad donese kojekakve mirise iz daleka , preko debelih mora i visokih gora, u meni nešto poskoči , krene...ma ciganska rabota , kažem !
 
123Loncar.Bre Loncar,toliko u tvojim stihovima ima vatre,da bi mogao da otvoris preduzece za Kremiranje pokojnika
Danas je sahranjivanje u svetu,skoro iskljucivo putem kremacije.Retko ko,samo zatucani i glupi,sahranjuju se u zemlju.
Ako imas pocetni kapital,otvori jedan dobar krematorijuum.U danima kada nema musterija za sahranu-kremiranje,
mozes da pec koristi kao rostilj.Meso,cevapu,pljeskavice...itd.sve to,veoma bi bilo ukusno na toj jakoj vatri.Uvek treba
spojiti prakticno sa korisnim.
 
....postoje neke teze , zašto se ljudska tela spaljuju ..... ja ću ovom prilikom da iznesem dve - sa aspekra , rekao bih , teorije velikog praska ---- velike vatre..... jer iz nje sve nastaje i u njoj sve nestaje - u nekakvom dvokrugu ...taj dvokrug , religije predstavljaju kao osmicu , oborenu ili pak vertikalnu u koj na vrhu krug nije sastavljen....ovaj prekid gornjrg nebeskog kruga , treba da znači prekid postojanja u višnjem životu - recimo poznatih oblika i formi iz zemaljskog života , naročito muka . patnji i ličnih nedaća....a da sve to bude tu je vatra...

* dakle , u matri nestaju svi oblici i forme , kao i njihove manifestacije ...iz čefa sledi , ako zapali se čovek takav i takav , sagoreće sa njim ama baš sve .... nestaće i svaki njegov ćelijski pa i atomski trag .....
1. praktična strana , tog nestajanja - ne šire se boleštine ( virusi , bakterije - zaraze , jednom rečju )
2. vladarsko destruktivna strana ....ima teza koje stoje na stanovištu , da pored mozga , memorijske poslove u ljudskom telu ima i svaka ćelija - pored onih pamćenja koje joj omogućavaju da vrši svoju funkciju u organu čiji je elementarni graditelj , ona služi i kao lager ( skladište , biblioteka ) drugih znanja i saznanja ...može se reći da je periferni memorijski prostor ....( u elektronici , naročito u računarskoj tehnici , koristi se ova organizaciona biološka fora , pa se određeni zapisi smeštaju u periferne izvršne organe - u njihov memorijski prostor ....na toj fori funkcioniše i internet ....naprosto kad se umreži mnoštvo računara ima se strašan memorijski prostor sa kojim može da se manipuliše ...i t.d. i s.l.)....svaka ćelija preko nervnog sistema umrežena je sa mozgom i svim ćelijama u organizmu - preko pet čvornih veza....strašna se komunikacija odvija između ćelija...nezamisliva...to znanje , uskladišteno u ljudskom telu , velika je moć...a bilo bi strašno ako bi bilo makar i u fragmentima nasledno...naročito kad čovek ostari....ima ljudi koji misle da je ono sadržano u atomima vode - ili ti u našoj životnoj tečnosti...
...pretpostavka je da , običnom razgradnjom ljudskog tela , životna tečnost preko poznatog kružnog lanca stiže ponovo u ljudsko telo...njeno znanje se budi u tom telu , jer je kompatibilno....zato je važna ishrana...naročito upotreba biljne hrane , raznovrsne - kao dominantan izvor životne energije...
...ako znanje u materiji izložimo velikoj energiji vatre , ono kao svaka energija i materija reaguje na termičke udare - šokove....biva ako ne uništeno , ono bar deformisamo i nepovratno uništeno...neuništeno znanje iz biološke materije , koja je izložena vatri , lageruje se u mineralima koje sadrži pepeo , i više je štetno nego korisno...sociolozi kažu , da su ljudi koji žive na skorašnjim vulkanskim pepelima pomalo su teški , depresivni - pogodni za lako duhovno preuređivanje i ratničko programiranje....
...hoću da kažem , da se od pantiveka pretpostavlja da znanje kruži po sistemu one osmice , sa generacije na generaciju ; tako da bi svakoj vladarskoj generaciji bivalo sve teže i teže da svet puriša drži pod kontrolom i u stanje strplivih trpljača...
...stoga je spaljivanje / kremacija , mera predupređivanja sa kojom podanici mojaru iskustveno da otkrivaju surovost vlasti i znanja koja bi tu surovost eliminisala ili pak ublažila .....ne kaže se džaba , što sto maladih ruku pokvari , do jedna matora budala glavom popravi !


...takozvana šesta vatra , pogubna je za svaku vlast...ona se jednim delom i kremacijom gasi - ta šesta vatra !
 

Back
Top