jednom...

i nema tu romantike kao voleli smo se ,uvek u pogresno vreme na pogresan nacin ,isti i potpuno razliciti,svoji ,niciji svaciji....i mozda bi i verovala u nicim izazvanu neznost,dugi pogled koji me ubije svaki put,probudi onu nadu malu da nas ima,da mozemo da sam mozda ja ta kojoj pises,koja te zna.Mozda, da se nisam umorila od tebe od nas od toga da nas ima i da nas nema,od zelje da me zagrlis, od toga da te znam i da me oteras od sebe po ko zna koji put jer nije trenutak da te neko podseca na onog drugog tebe.Znas li koliko puta sam zatvorilla vrata potrosena,pokidana,iscepana razocarana u sebe jer si povredio moj ponos moje beskrajno razumevanje tebe,moju ljubav.Mnogo mile i nije bilo lepo,ali svaki put sam se vracala po jos,trazila neki novi dan,cekala onog drugog tebe,da mi se nasmeje ,da obuce crni kaput,stavi sesir,masku carobnjaka i bude moj.
Da mi probudis snove,zelju,nadu,da me ubedis da nas ima da mozemo sve takvi polupani,nasmejani.
I mozda bi se sve ovo sada pretvorilo u patetiku da nije proslo i da se nisam vratila sebi i necu ti reci da te ne volim, volim te i dalje,moj si takav savrseno dvolican,nedosanjan,nestalan,zamisljen,uspesan.Moj si kada se namrstis,viknes,kada vidim kako ti pulsira celo,kada ti se jasno ocrta linijija iznad gornje usne,kada te pronadjem u hiljadama i kada ne umem da te nadjem pored sebe,kada volis i zelis druge,kada im pises,kada ih zelis,moj si jer mi svaki put zastane dah kada pomislim da je za mene,da mozda jednom...
Sada vec pre mnogo godina :) sam obecala sebi da cu ti biti drug i shvatila sam prilicno ozbiljno tu ulogu,mozda previse zastitnicki i posesivno,ali...Mislim da nisi morao da sumnjas u to koliko ti meni znacis. I stigli smo do kraja (teksta) i do nase najvece razlike i slicnosti,ja bih vrristala na sav glas da te volim i da si moj i onda bih verovatno pobegla,ti nikada ne bi priznao jasno i glasno i kada bi primetio i najmanji korak mene prema tebi nestao bi brzinom svetlosti.Ja sam mile ipak pronasla nacin za nase trajanje,biti tebi drug zauvek je mnogo vise od necega sto bi unistili pre nego sto bi i pocelo,pokvarili bi nesto savrseno,srusili snove,ostali polupani i prazni,srecni mozda na trenutak,ali previse komplikovani da bi pripadali jedno drugom.
Ja debeli biram trajanje sa tobom.
 

Back
Top