Makadam a ne asfalt

Sta ti treba za te oci da bi vidio
Kakva sociva da ti dam da bi se odraza stidio
Ja sam pun iznutra,spolja se jos uvijek smijeskam
Ovaj grad jeste tmuran,desila se u sistemu opasna greska
Hrakne na ulicu pa misli da je faca
Nemam ja nista protiv seljaka imam protiv ogranicenih divljaka
Nemam ja nista protiv dobrih ljudi
Imam protiv onog sto pokusava da meni sudi
Ja sam ovaj asfalt gazio kad si ti na casu pazio
Ja sam bio ovog grada dio,a ti si to uvijek zelio
Pa se bucas u prsa da dobijes paznje,jer ne shvatas smisao
To divljanje te nece dici,brzo ces niz stepenice sici
Ovaj grad je moj,njegov,nas,al’ ti mu ne prijas bas
I sramota me je sto me ima u njemu sa tobom
Volio bi kad bi mogo sa mojim dragim ljudima da ti kazem dovidjenja zbogom
Da odvojim one koji znaju sta je dusa ovog grada
Sa onima koji imaju voje za luftiranje ovog smrada
Da odvojim onaj grad koji je mirisao drugacije kad sam dijete bio
Udahni mirisa tog vise nema,sve vise ljudi kofere sprema
Nema one duse koja puni ovaj grad
Ne shvatam vise fore koje kruze ovim gradom
Ne razumijem,nisu mi jasni,nisu akusticni,previse su glasni
Odvratni,prljavi,masni ne trebam vas
Hocu ove ljude oko mene u onom starom gradu
Hocu ove ljude koji su mi dragi
Brisem vas nebitne,“velike“,hladne
JADNE​


ETO TAKO,DA NE BUDE JA NISTA NE PISEM...

POZZ OD ARRY-a :bye:
 
:think::dash::think:

...svojevremeno čitao sam školske radove mnogih ljudi , koji su nekima veliki a drugima pak ništavni...nikad se nezna šta sve u takvim radovima čuči...elem, slobisti su bili raspisani klinci...dok su druga deca nosila kratke pantalone i virila devojčicama pod suknje a pisala samo uz pretnju, dodtle su slobisti krili noge i pisali sastave i referate...posle mnogo vremena , došlo je ono malo morgen , bombardovanje i tekstovi baba jule u elitnim novinama toga doba...doduše bilo je tu pokušaja , batinaških , da se gradovi očiste od te mladeži koja je prerasla kratke pantalone a nije imala tih naklonosti prema pisanju, a volela je slobodu i ljudski život...jedan od tih čistača gradova bejaše profesor sa beogradskog univerziteta , poznat međ ovim "gradskim huliganima" , kao Bane tabadžija...njega je rehabilitovao Zoran u skupštini kad je prodao svoj glas i glasove ostalih tabanaša u lister skupštinskim odelima...mnogo upečatitljivi je bio baba julin sin sa motornom testerom...posle njih, završno čišćenje gradova izvela je služba državne bezbednosti u ilegali , za vreme vladavine košte i bote...izginuše ti neobuzdani klinci , koji preživeše motorke , batinaške patriote - sad već u zrelom životnom dobu...bejaše tad mnogo čudnih saobraćajki , čak su se automobili nekim čudnim vanzemaljskim silama zaposednuti, bacali sa mostova sa sve putnicima i blindiranim vratima...i tako nestaše ti gradski huligani , bruka našeg naroda - kako su ih imenovali ondašnji mediji i pojedini uzvišeni patriotski sinovi...
.......kao što je svima poznato, takvi se pojavljuju s'vremena na vreme...uništavaju nam gradove i državu...no, sa njima pojavljuju se i čistači / patriote / branioci....nekad ih je trebalo uvoziti iz crne gore, bosne, hrvatske , sa kosova , iz vojvodine austrougarske -- mislim te , patriotske čistače / branioce...danas je lakše...razmnožili se i nastanili ovdi po šumadiji i povoravlju...ima ih tma i tušta...doduše , ima više mrtvih u poslednjem veku, po masovnim grobnicama , od živih patriotskih čistača i branioca naših gradova ...sela sam izostavio , tamo više i nema žive duše - što pbijeno , što uništeno u golom eksplatacionom radu - tek , nema žive duše.... zato tamo niki i ne sadi asvalt...
... i nije problem u asvaltu , železnici - za ovu izdajničku delikvenciju koja nam kvari gradove i varoši...mislim na sve saobraćajne komunikacije iz svih krajeva sveta naših bratskih naroda i narodnosti...čak i u onim vremenima , kad je magarac na magarcu putovao preko nedođije, međ ovaj svet dolazili su čistači ; naravno pre toga dobro opismenjeni i govornički pitkovani....dakle, delikvencijo varoška i gradska, bićeš ponovo istrebljena...nakotio si se jadu varoški i gradski - beri kožu na šiljak ; dolaze čistači / borci patriotskog kova sa palicama , motorkama i ko zna čime...pa ako nećeš soju pogani da nestaneš , izginućeš sa mostova u atomobilima - kao i vaši predhodnici...
 
123loncar;bt244917:
:think::dash::think:

...svojevremeno čitao sam školske radove mnogih ljudi , koji su nekima veliki a drugima pak ništavni...nikad se nezna šta sve u takvim radovima čuči...elem, slobisti su bili raspisani klinci...dok su druga deca nosila kratke pantalone i virila devojčicama pod suknje a pisala samo uz pretnju, dodtle su slobisti krili noge i pisali sastave i referate...posle mnogo vremena , došlo je ono malo morgen , bombardovanje i tekstovi baba jule u elitnim novinama toga doba...doduše bilo je tu pokušaja , batinaških , da se gradovi očiste od te mladeži koja je prerasla kratke pantalone a nije imala tih naklonosti prema pisanju, a volela je slobodu i ljudski život...jedan od tih čistača gradova bejaše profesor sa beogradskog univerziteta , poznat međ ovim "gradskim huliganima" , kao Bane tabadžija...njega je rehabilitovao Zoran u skupštini kad je prodao svoj glas i glasove ostalih tabanaša u lister skupštinskim odelima...mnogo upečatitljivi je bio baba julin sin sa motornom testerom...posle njih, završno čišćenje gradova izvela je služba državne bezbednosti u ilegali , za vreme vladavine košte i bote...izginuše ti neobuzdani klinci , koji preživeše motorke , batinaške patriote - sad već u zrelom životnom dobu...bejaše tad mnogo čudnih saobraćajki , čak su se automobili nekim čudnim vanzemaljskim silama zaposednuti, bacali sa mostova sa sve putnicima i blindiranim vratima...i tako nestaše ti gradski huligani , bruka našeg naroda - kako su ih imenovali ondašnji mediji i pojedini uzvišeni patriotski sinovi...
.......kao što je svima poznato, takvi se pojavljuju s'vremena na vreme...uništavaju nam gradove i državu...no, sa njima pojavljuju se i čistači / patriote / branioci....nekad ih je trebalo uvoziti iz crne gore, bosne, hrvatske , sa kosova , iz vojvodine austrougarske -- mislim te , patriotske čistače / branioce...danas je lakše...razmnožili se i nastanili ovdi po šumadiji i povoravlju...ima ih tma i tušta...doduše , ima više mrtvih u poslednjem veku, po masovnim grobnicama , od živih patriotskih čistača i branioca naših gradova ...sela sam izostavio , tamo više i nema žive duše - što pbijeno , što uništeno u golom eksplatacionom radu - tek , nema žive duše.... zato tamo niki i ne sadi asvalt...
... i nije problem u asvaltu , železnici - za ovu izdajničku delikvenciju koja nam kvari gradove i varoši...mislim na sve saobraćajne komunikacije iz svih krajeva sveta naših bratskih naroda i narodnosti...čak i u onim vremenima , kad je magarac na magarcu putovao preko nedođije, međ ovaj svet dolazili su čistači ; naravno pre toga dobro opismenjeni i govornički pitkovani....dakle, delikvencijo varoška i gradska, bićeš ponovo istrebljena...nakotio si se jadu varoški i gradski - beri kožu na šiljak ; dolaze čistači / borci patriotskog kova sa palicama , motorkama i ko zna čime...pa ako nećeš soju pogani da nestaneš , izginućeš sa mostova u atomobilima - kao i vaši predhodnici...
Kako si ti preduboko otiso druze,ti previse uplices politiku i te neke krvave stvari u pricu...oprastaj al' ja samo pricam o svom gradu i o tome kako se dusa mog grada izgubila,ne podsjecajuci ni na kakva krvoprolica,niti batinjanje,niti ulazim u to niti zelim da trujem mozak tim,jer treba mi pozitive i ne zelim da manipulisu sa mnom vracanjem mene u proslost da bi kvarili sadasnjost,ja gradim sadasnjost i trazim svijez zrak za moj grad koji se izgubio u vremenu,imam tu "cast" da imam dva rodna grada,odnosno da volim dva grada u kojem imam mene,a oba su jednako unistena,onako brutalo ostavljena bez duse...vjerovatno se nismo shvatili u prici ili ja tvoju pricu i poentu nisam shvatio,al' ostavimo politiku malo po strani,bicemo srecniji...

HVALA NA CITANJU
 
...svaka voda po površini deluje pitko , čak i zatrovana....a duša je onakva kakve su podsvesne želje...pa ako je čovek kao površinska pitka voda u javnom životu , u duši je opako stvorenje...a ta opaka stvorenja koja gradovima oduzimaju duše , potrebuju čoveka apolitičnog ( idiot ) ili svoje istomišljenike ispranih mozgova ( kreten)...između ove dve populacije , rekao bih većinske , dominantno većinske , žive malobrojni koji poodavno vide ljude bezdušne kako haraju po zajednicama...zapamti , nema bezdušnog grada bez bezdušnih ljudi...i zapravo govorimo istu stvar...samo ja pokušavam da stvari sagledavam po onoj : neproučen život nije vredan življenja - i naravno, čovek je političko biće koje kreira sebe i zajednicu, ali tako da razvija svoje i tuđe vrline...
...nemožeš da nekima kažeš da su suvišni jer tvoja pamet bi tako i tako uredila zajednicu jer samo tvoja pamet zna štaje dobro...nemožeš da pustiš oko sebe ljude da idu kao zobiji jer su im neki od vlasti isprali mozgove...vrt san od sebe nije vrt, nego od mukotrpnih delanja mnogobrojnih baštovana...
...a nostajgija...stari sve pa i čovek...mladost, kao dokaz nečijeg brzog starenja, nije bezdušna i suvišna....mladost je cvet u gradskom vrtu, a vrt pun cvetova može biti prelep ako ima mudre vredne uljuđene baštovane....ako nema ljudskosti u svemu poduprete vrlinama , džaba krečim !
 
...pa nekako ne ide brale baštovana da izjednačavaš sa mravima....mtavi uništavaju vrtove i bašet...a ima vrsta mrava , narod termita, proždiru vrtove / bašte / šume...ti nekako više u prirodi dođu kao nekakvi paraziti , jer egzistiraju na tuđem biću i biološkom delanju...ko nas se mnogo razvio parazitizam , pa ga ima svakakve vrste - narodnog , religijskog , akademskog , umetničkog , političkog ....i baš kao kolonije mrava uništavaju državni vrt...nasuprot njih stoji baštovan / vrtlar ....a za to treba mnogo znanja , umeća , veština , strpljenja, poštenja , časti , ljubavi ---treba biti čovek koga život sa puno poverenja počituje i njegovim rukama se radosno predaje....
...vlastoljupci i srebroljupci uvek su za svoje simbole uzimali ptice visoko letače...i ne može čovek reći da nisu birali po svojim karakternim svojstvima, dapače, svojstva su im identična...orlovi visoko lete da imaju veliku preglednost nad žrtvama ( jer kad se nažderu , usame se na nekoj steni - dakle, nisu oni uživaoci visina , nit uživaju romantično u lepoti letenja - samo su racionalni u zamaranju )...sa tih visina biraju nejač ( male životinje , mladunčad i bolesno ) a presrećni su kad spaze koju lešinu il mr cinu...međ orlovima nema viteštva , već strvinarenja....čuveno leglo kod nas , orlova beloglavog supa, opstaje na klaničnim otpatom ( uostalom šta kažu za njega :
"Beloglavi sup je dugačak 93–110 cm, a težak 6 do 13 kg. Po izgledu je to tipični lešinar Starog Sveta sa belom ogoljenom glavom i vratom i žutim kljunom, širokim krilima i kratkim repnim perjem. Ptići su po izleganju goli.
Kao i drugi lešinari hrani se strvinama, pretežno uginulim životinjama koje nalazi krstareći nebom širokim područjima, često leteći u jatima. Često grokće i šišti naročito kada se hrani. )

...kažu : ko visoko leti duhovno nisko pada - lešinari ...
...baštovan je nebeski zakon za ljudski rod -- kako bi rekli današnji klinci ...treba bataliti više to visokoletačko lešinarenje !....
 

Back
Top