Pronasao sam te...

Pronasao sam je uspavanu medju listovima knjige koju sam kasno citao u noci. Umoran i pospan naslonjen na jastuk pratio sam slova koja su bezala po papiru, dok mi je svetlost malene grejalice obasjavala lice i dobar deo knjige. Skupljenih ruku pod glavom, svezane kose i skupljenih nogu, mala, poput pahulje spavala je medju slovima. Strah coveka bude da vazduh udahne kad je ugleda, sjajila je onom detinjastom bojom , onim decijim savrsenstvom, puna iskrenosti, topline i sramezljivosti. Pokusao sam je pokriti kakvom toplom reci, ali toplota se ne pokriva toplotom, te se one moje reci otopise i kao da mi je pokusavala reci, reci su suvisne.. A kad otvori okice i doleprsa mi na dlan, osetih da me je brzo procitala, u meni je osetila prijatelja. Sedila je ispruzenih nogu na dlanu i mahala mi rukicom.Dlan sam primakao uhu i ona poce da prica.. poce da me uzima pod svoje. U jednom trenutku osetih da nestajem, bila je to magija od koje se nisam mogao a nisam ni hteo braniti... odjednom sam postao mali (dvosmisao) .. odjednom smo sjedili na koricama knjige ... ja i ona.. tik jedno uz drugo.Vise nego lepo je kad se prilagodis nekom i onda shvatis da bi mozda i voleo takav da ostanes.Nije jos trebalo mnogo da me osvoji..a jos manje da je zavolim...onako iskreno,mada ni sam ne znam kako.Mnogi su mi govorili da kad se najmanje nadas sreca se desi.E pa...izgleda da je ta tvrdnja tacna.Promenio ti se pogled na svet,legnes sa njom i ustanes sa njom.Provlacite je kroz svako svoje slovo.Hehe nekad se i trudite da nagovestite svetu sto vas cita ko je ona :) da u pesmi vikenete njeno ime da vas ispuni ponos.Ponos koji osecam jer sam njen...jer konacno i ja pripadam nekome i negde....


Pronasao sam te uspavanu...poljubicu te da se probudis iz sna kao trnova ruzica...
ja ponizan pred tvojom lepotom,tvojom velicinom,tvojom ljubavlju...

....zamolicu te da ostanes zauvek moja princeza....
 
Puno lepih tvojih tekstova sam procitala, divim se svakom muskarcu koji ume bez srama da prizna kad pati i kad je srecan....nacin na koji to opisujes je originalan, drago mi da si srecan iako te ne poznajem....
 

Back
Top