Tihi razgovori u noćnoj tami

Vežbajući na mesečini shvatih u početku da sam neznalica poput mnogih. Kada sam stekao određeno iskustvo, i pomislo da nešto znam, spoznao sam da nisam savršen poput mnogih. Mnogi zbog toga odustaju, a malo njih krene do uzvišenog nivoa, kada mogu prevazići sami sebe.

Valja nam znati da se put sastoji od više različitih faza kroz koje svi mi prolazimo. Na tom putu niko ne može prevazići druge, već samo sebe.

Kada imaš dobrog učitelja veoma je teško dostići njegove sposobnosti; zato su učenici skloni tražiti njegove mane. Od toga nemaju nikakve koristi. Onaj ko nauči prepoznati tuđe sposobnosti, i ugleda se na njih, mnogo će brže napredovati na svom putu. Dobar učitelj će ti pokazati kako da se oslobodiš nesigurnosti, naučiće te tehnikama, ali granice svojih mogućnosti i snage moraš otkriti sam.

Postoji razlika između poznavanja puta i kretanja njime...

Dobro je biti hrabar, ali ponekad je bolje biti mudar.

Upatmi.

Ovo što ti govorim na kraju najvažnije je shvatiti na samom početku. Ako ovu mudrost usvojiš na vreme - mnoge stvari koje budeš činio u životu imaće dobar ishod. Nije važno šta i koliko čovek zna, već šta čini sa tim znanjem.
 

Back
Top