ljudi puknu, biju jedni druge , padaju u depresiju

Čiatam šta piše po novinskim stupcima :

" У наше мале, најмање, најобичније животне радости увукао се, да се оригинално изразим, црв сумње. Никада више нећете моћи да гледате своје вољено унуче како себи прави бркове од млека, а да не помислите на – бииииип – афлатоксин. .............Како да вам кажем, полако ме обузима бес, па сумњичавост, па разочарење, а најгоре је кад ме ухвати равнодушност. Сетим се шта је све одавно укинуто као животна радост. Чим сад крене сунце, које толико прижељкујемо, почеће сви они новински чланци, те чувајте се нездравог зрачења, те покривајте младеже, руке, ноге, лице, пазите се од крпеља, не ходајте боси по трави, прегледајте добро децу и кућне љубимце, дође ти лепо да нигде и не идеш, а таман дошло пролеће.........Мене некако све мање чуди кад прочитам да људи пукну, да бију једни друге, да падају у депресије, да скачу са мостова или да се бацају у неки порок из кога их је после немогуће извадити. Јер, заиста, шта радити? Шта вам остаје у животу у коме имате пуно разлога да сумњате у све и у сваког? Није баш свако од нас створен за аскезу, за тиховање на планинским травкама и ливадским копривама. "

http://www.politika.rs/rubrike/Pogledi-sa-strane/Biiiiip.sr.html

Čitam , čitam pa se pitam :

Vi kao da nećete putem srpske duhovnosti , koja nam kreira i određuje svakodnevnicu!?
Ej bre : Vozdizanje u trpljenju i tavnovanju , po principu iz dana u dan sve crnje i gore !
Svojevremeno kad sam okolini o tome govorio , počeli su da šapuću kako sam izdao srpstvo i da me izbegavaju . Neki i danas okreću glavu !
Čudim se da je urednik "politike" , dozvolio ovaj stubac sa ovakvim belodanim istinama o ambijentu i stanju duhovnosti u njemu - kojim se programira stanovništvo . Ta doktrina pesimističkog prosvetiteljskog uticaja na stanovništvo , svakako da proizvodi depresiju kod čoveka - a masovna depresija kod stanovništva , omogućava laku vladavinu preko otuđenih ljudskih duša od sopstvene prirode . Konačno , to je vladavina pukom preko destrukcije ljudskih umova - samo ovde je reč o srpskoj varijanti !
 

Back
Top