Psi i ljudi

Psi nas gledaju kao neke majmune. Ljudi misle da su oni za pse kao neki bogovi. To sam i ja mislio ranije, ali pre će biti da je to nekakva naša projekcija. Ljudi su to istripovali zato što misle da samo oni znaju da pričaju kako su neko i nešto, pa misle da i psi misle tako. Ali psi, pa ako zaslužimo, oni će nas gledati kao tarzana u životinjskom svetu, čak i kad su u gradu oni imaju instinkte, a to znači da su povezani sa prirodom. Oni nas gledaju isto kao neke životinje, kao majmune u džungli, gde ima i jednih i drugih. Oni nas upamte po tome što imamo hranu oko sebe, a i igramo se sa njima, a sa nekim majmunima imali su nepriijatna iskustva. Oni nas gledaju kao veći čopor. U gradu su ljudi oni gledaju kao da su u nekoj kamenoj džungli, gde prolaze razne životinje, ima i srna, ima i svinja, ima malih i velikih, kao što ima debelih ljudi, mršavih, malih, dece, raznih... ima nekih koji idu zajedno sa nekim većim životinjama, kao recimo čovek u automobilu. Oni auto gledaju kao veću kravu. Životije, a pogotovo psi, postali su nervozni zbog ove buke, a još mobilni signali i razni prijemnici, što mi ne čujemo, a oni možda čuju, kao beščujna pištaljka, i sve ih to nervira. Ako neki majmun, koji je psu prijatelj, dakle, ako neko napadne tog majmuna, i pas će skočiti da odbrani svog drugara majmuna, i tako postoji na milione varijacija... Sve se vrti oko hrane, ili oko druge kuće u horoskopu, a to je druga kuća, znak bik, hrana, a kućni ljubimci i životinje manje od koze su šesto polje device u trigonu u istom zemljanom elementu sa drugom kućom, ili bikom. Psi jedu, majmuni jedu, svi smo isti u kamenoj džungli. Bolje da budemo kao tarzan sa životinjama, da ih branimo, sve do jedne, umesto da ih držimo u kavezima, maltretiramo, koljemo i hranimo se njihovim mesom...
 
Sve se vrti oko hrane .
Kad je majmun pojeo svu hranu sa drveca sasao je na zemlju korakom velikim vijekova vrijednim.
Da nije pojeo drvece gdje bi bili mi danas pitam se i kako bi nas psi uopste vidjeli .
Sive, sivlje blijede, bledje ili ko maglu.Nase visine stocene bojama oni psi ne vide .
Hrana je ta oko koje se sve vrti .A drveca je sve manje .Povratak neizvjestan.
Zato su pseci pogledi puni tuge jer oni vide cuju i omirisu sve prije ljudi.
 
...dobro de, ajd da napustimo meso ( mada su psi, i u prirodi, i u betonu rođeni lovci mesožderi -- naročito su ogavni kad formiraju čopor - klan / kastu ( ovo zadnje mislim na ljudepse / džukce )... i tako listom postanemo isključivi biljojedi ... ali kad bolje razmisliš i biljke su žive - ej onoliko žive / trpeljive / predusretljive / blagorodne ; a mi tako snjima ... pogledaj oko sebe samo šta radimo biljkama , pored toga što ih jedemo ... ma sto puta gore prolaze od životinjskog sveta... i šta sad ... imaš lepu katu u saksiji , zalivaš je i neguješ ćutke - svakoga dana ... ona lepa , raskošno cevetala -- onolika krasota... ti priđeš jednog dana i zagledaš se u nju - a ona ustreptala , lišće joj se klati , a nigde u sobi daška strujanja vazduha ... celo njeno stablo se ritmički ljuška - kao da te pozdravlja ( ako ovo nisi doživeo - džaba krečiš ) , kao da nešto govori - raduje se ... i tako iz dana u dan - rađa se nema ljubav.... jednoga dana tvoja ruka posegne za cvetom i otkine ga ... pomirišeš cvet lepe kate i ponese na dar Sidi ( onoj Sidi iz komšiluka , namiguši, što sve vrti oko malog presta )....naravno ona sa osmehom primi cvet , pomiriše uz obavezan kez oko glave , nehajno ga vrti međ prste - i naravno baci...
...i šta sad .... gledano iz idealizma , u svetu žive materije na vrhu smo lanca ishrane i karakterne smo ništarije - nismo idealni / savršeni / božanstveni .... pa kažu takvi smo i stvoreni , samo smo u umnom razvoju prešišali pse - nekad su oni bili strah i trepet , hranili se nama - naročito s'našim mladuncima ..sad se stvar okrenula ...kinezi i još neki žutaći i dan danas jedu pse ( to im dođe kao specijalitet ) ...
..jedino bakterije , virusi i crvi su zasad nepobedivi - gledano iz čovekovog ugla... hrane se s'nama...dođemo im kao neki specijalitet...

... ne treba život posmatrati sa aspekta lanca ishrane i tom viđenju robovati sa idealizacijom ... ima mnogo lepših životnih plazišta ...
 

Back
Top