SANJARENJE

Slušam ove noći neke lepe melodije za ples i žalim što ne postoje mesta na kojima se može plesati tango,valcer,kao i mnogi drugi standardni i latinoamerički plesovi...Jedini način je otići u plesnu školu i podsetiti se,ako jos nabasaš na odličnog plesnog partnera, koji ume da vodi, eto prilike za uživanje u igri...
Sećam se da sam kao devojka nekoliko godina išla u plesnu školu u Domu JNA, u mom gradu..Plesovi uvek isti,ali to je bilo jedino mesto gde sam mogla da plešem uz ove,kod nas zastarele,plesove...Instruktor plesa koji nas je vodio, puštao je da mi, vec iskusni igrači, preskacemo lekcije i igramo za svoj groš,dok drugi broje korake i okrete...Imala sam sreću da dobijem dobre plesne partnere,a sala za igru velika,pa je bilo lako prepustiti se sigurnim rukama i divnim melodijama da te vode...
Maštam godinama kako cu nekada otići na Kubu ili Brazil i tamo igrati na plaži salsu,ča-ča,rumbu,sambu....ili u Argentini tango na ulici.Ne moram da znam precizne korake,volim da improvizujem,a i brzo bih naučila ono sto ne znam.Ali neke stvari i predele čovek treba da dozivi dok je mlad,tada imaju najvecu draž.Mada cu u igri uživati dok sam živa,i dok me noge budu služile.
A sada se prepuštam slušanju ''Cobalt Moon'',po ko zna koji put večeras,i sanjarenju...






Slika-189.jpg
 
Prelepo! aranžman je toliko obojen, i dalje nežno. odiše Buenosairesom, I jedan mornar koji živi u snovima će se noćas iskrcati.......
u poslenji port of call...........Krenuo je iz Venecije. Daleki istok i južna mora bili su njegov dom. U Adisabebi je mnogo naučio.
Šetao ulicama lisabona.
 
Zakasneli;bt215884:
Prelepo! aranžman je toliko obojen, i dalje nežno. odiše Buenosairesom, I jedan mornar koji živi u snovima će se noćas iskrcati.......
u poslenji port of call...........Krenuo je iz Venecije. Daleki istok i južna mora bili su njegov dom. U Adisabebi je mnogo naučio.
Šetao ulicama lisabona.

Hvala Zakasneli,vidis da umes da stignes pre svih...:)


Divno si ovo napisao,imala sam utisak da gledam prve kadrove nekog filma...:klap:
 
SibirskiTigar;bt215888:
Sanjarimo zajedno,prelepo.


...kao nekad...kad smo bili komsije blogeri...eh..

Procitah moj stari tekst ''Dobro jutro ,blogeri'',i na tren se setih lepih druzenja pre par godina na ovom nasem blogu...bila su to lepa vremena...
Hvala na poseti i komentaru Sibirski,nije te bilo dugo '' u gostima'' kod mene...
 
DUNJA W;bt215890:
...kao nekad...kad smo bili komsije blogeri...eh..

Procitah moj stari tekst ''Dobro jutro ,blogeri'',i na tren se setih lepih druzenja pre par godina na ovom nasem blogu...bila su to lepa vremena...
Hvala na poseti i komentaru Sibirski,nije te bilo dugo '' u gostima'' kod mene...

Ne idem vise ninaciji blog. Znas kako kazu 'dodjose divlji i isterase pitome'. Vise se ne osecam ovde komotno kao ranije.Doziveh da mi cak i blog obrisu,kaze gospodja ne smes neke stvari da pises a pisao sam samo istinu.Doziveh to licno i bas me je povredila,kao da me je cekala da prvi put,posle toliko vemena napisem nesto sto nije po pravilniku i da kaze 'e sad sam ja zakon'.Ebiga
 
Nikad nije kasno...da se pleše strasno
Nego znaš šta,to je šansa da plesnu školu otvpri ..Dunja
da se okupe talenti novi i ljubitelji stari a da uživaš i ti
makar za tren zamisli sebe u toj ulozi videćeš da će ti se svideti ideja
meni se baš dopada rado bih ti bio ortak ja ...i partner kad zatreba ;):D
A za sanjarenje evo dobre muzike
 
Poslednja izmena:
zxy;bt215906:
Nikad nije kasno...da se pleše strasno
Nego znaš šta,to je šansa da plesnu školu otvpri ..Dunja
da se okupe talenti novi i ljubitelji stari a da uživaš i ti
makar za tren zamisli sebe u toj ulozi videćeš da će ti se svideti ideja
meni se baš dopada rado bih ti bio ortak ja ...i partner kad zatreba ;):D
A za sanjarenje evo dobre muzike
od ovog se razlete
butterfly-jewelry-blue-black-green-tan-painted-01.jpg
 
SibirskiTigar;bt215898:
Ne idem vise ninaciji blog. Znas kako kazu 'dodjose divlji i isterase pitome'. Vise se ne osecam ovde komotno kao ranije.Doziveh da mi cak i blog obrisu,kaze gospodja ne smes neke stvari da pises a pisao sam samo istinu.Doziveh to licno i bas me je povredila,kao da me je cekala da prvi put,posle toliko vemena napisem nesto sto nije po pravilniku i da kaze 'e sad sam ja zakon'.Ebiga


I ja zalim za ''prohujalim vremenima'' ovde na Blogu...:(
Imao je neku posebnu draz...
Nemoj da odustanes od pisanja,nedostaju mi tvoji sjajni, majstorski tekstovi,volela bih da uskoro procitam nesto sto si ti napisao,a ne samo oslikavanje stihova,mada i to radis odlicno....Umeo si da docaras svakodnevne stvari,obicne ljude i predele na tako blizak nacin....da napravis atmosferu...Fali mi to...
 
zxy;bt215906:
Nikad nije kasno...da se pleše strasno
Nego znaš šta,to je šansa da plesnu školu otvpri ..Dunja
da se okupe talenti novi i ljubitelji stari a da uživaš i ti
makar za tren zamisli sebe u toj ulozi videćeš da će ti se svideti ideja
meni se baš dopada rado bih ti bio ortak ja ...i partner kad zatreba ;):D
A za sanjarenje evo dobre muzike


I tek mi sada kazes da znas da pleses...:eek:Partneru kada krecemo sa radom,tj plesom?:whistling:


Ako zelis da zajedno vodimo tu plesnu skolu moras promeniti ime,ne odgovara ti to Zxy,polomice nam polaznici jezik dok ga izgovore...:mrgreen:

Sta kazes na Plesna skola ''DUNJA I CAKANI" ? :manikir::D
 
DUNJA W;bt215958:
I tek mi sada kazes da znas da pleses...:eek:Partneru kada krecemo sa radom,tj plesom?:whistling:


Ako zelis da zajedno vodimo tu plesnu skolu moras promeniti ime,ne odgovara ti to Zxy,polomice nam polaznici jezik dok ga izgovore...:mrgreen:

Sta kazes na Plesna skola ''DUNJA I CAKANI" ? :manikir::D
Će da misle da smo neki narodnjaci pa će nam nagrnu pogrešni klijenti.
Nego da se škola zove " El Choclo" ( vatreni poljubac,tango).To je pravi naziv za školu koju vodiš ti.A mene možeš da zoveš cakani,onako medju nama,kad niko ne vidi ;):D


Inače dok ne otvorimo klub možemo da vežbamo kod mene :per:
 
Poslednja izmena:
zxy;bt215970:
Će da misle da smo neki narodnjaci pa će nam nagrnu pogrešni klijenti.
Nego da se škola zove " El Choclo" ( vatreni poljubac,tango).To je pravi naziv za školu koju vodiš ti.A mene možeš da zoveš cakani,onako medju nama,kad niko ne vidi ;):D


Inače dok ne otvorimo klub možemo da vežbamo kod mene :per:


Dogovoreno! :)
Svidja mi se naziv skole,a i to sto cemo vezbati kod tebe...:cool:
Ako budes dobar domacin mozda cu te i zvati cakani :mrgreen:
 
Zakasneli;bt216095:
Ne mogu da volim ulicu kao što je Skadarska, Ne mogu da čujem muziku kao što je mađarska

Ne mogu da vidim ulicu kao što je skadarska
Ne mogu da čujem muziku kao sto je mađarska
Ne mogu da shvatim obalu kao što je jadranska
Tamo nema više nikoga kao što smo ti i ja
Samo dva prozora kao dva ponora vode do dna

Ne mogu da pijem rakiju kao što je čačanska
Ne mogu da volim čaršiju kao što je makarska
Ne mogu da shvatim podelu kao što je balkanska
Tamo nema više nikoga kao što smo ti i ja
Samo suprotnosti koje se privlače kao i pre

Ref. x2
Ti se nikad nisi pitala gde se zatvara krug
Ti se nikad nisi pitala ko je najbolji drug
Ti se nikad nisi pitala kako nastaje greh
Ti se nikad nisi pitala zašto prestaje smeh

Ne mogu da shvatim obalu kao što je jadranska
Tamo nema više nikoga kao što smo ti i ja
Samo dva prozora kao dva ponora vode do dna
 
Će da misle da smo neki narodnjaci pa će nam nagrnu pogrešni klijenti. Nego da se škola zove " El Choclo" ( vatreni poljubac,tango).To je pravi naziv za školu koju vodiš ti.A mene možeš da zoveš cakani,onako medju nama,kad niko ne vidi
A šta fali narodnjacima:mrgreen: Moliću lepo?
 
DUNJA W;bt216094:
Dogovoreno! :)
Svidja mi se naziv skole,a i to sto cemo vezbati kod tebe...:cool:
Ako budes dobar domacin mozda cu te i zvati cakani :mrgreen:
Prijavio sam nas
za ples na obali večeras
takmičenje tango klubova
kao i svake godine
na pristaništu održava se
pa eto prilike
da sanjarenje java postane:per::D
 
i ja bih plesala....hmmm.....kao da smo izumrli dinosauri...ni u Zagrebu baš nema neki klub gdje bi se moglo zaplesati kao nekada davno......i ja ne volim narodnjake....one teške sirove.....ne volim techno....
....i ja bih plesala.....:(
 
iamblond;bt216139:
i ja bih plesala....hmmm.....kao da smo izumrli dinosauri...ni u Zagrebu baš nema neki klub gdje bi se moglo zaplesati kao nekada davno......i ja ne volim narodnjake....one teške sirove.....ne volim techno....
....i ja bih plesala.....:(



Ja volim da igram,ne smetaju mi narodnjaci i uz njih rado igram,i uz tehno...ali nedostaju mi stari plesovi...
:(
 

Back
Top