BASARISANJE - 3

"Odnedavno sam, da kažem, okrenuo ćurak naopako i prosto mi krenulo u životu. Kada me ovih dana trevi neki znatiželjni poznanik i priupita „Šta se ovo sprema u Demokratskoj stranci“, ja namestim analitičko-mudrosersku facu i kao iz topa kažem: „Gotov je“. „Ko? Vapi znatiželjnik za istinom. „Tadić? Đilas?“ To prećutim, ali na licu kao da mi piše „Tadić“, recimo. Malo i dosolim i kažem: „Ima i treći“. I znatiželjnik ode dalje, čvrsto uveren da se dokopao poverljive informacije koju, pretpostavljam, širi dalje po čaršiji, kao što je svojevremeno, takođe pretpostavljam, širio istinu o Srbiji."

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/ilijada_i_odiseja.881.html?news_id=246393

Kod demokrata (potomaka : monarhista , komunista i oni što se rimuju sa ovima ), nezna se kad kolektivno idu u pkjačku ( ilijada ) ili pojedinačno ( odiseja ). Ni ovi sadašnji ne razlikuju se od njih - po otimačini. Koliko juće vukovi obukoše jagnjeća odela . Tu si ti teksto slovitelju veća enigma, od svih onih koje stavljaš na zub lečeni. Velite ekselencijo, taman Vam krenulo .? Kao strašno ste se zlopatili na kiparskim bankarskim rivijerama , kao ono nekad nobelovac u berlinu - dok je ugovarao trojni pakt . I tad se šumadija sa pomoravljem ponadala pravdi i časti ambasadorskoj , kao ono juče sa kiparskim računima. Onda dobi bombardovanje , a koliko juče , umesto ukradenog imetka novog istino ljubca i prst umesto na čelo u sopstvenu nepriliku. Svojevremeno na ovim prostorima, književnici ambasadori bili su ćuveni plaćeni disidenti ; hoću da kžem , disidenstvo je državna uprava dobro plaćala.To i tast ti zna , koji te uvede u porodični posao. No ti sve to zabatali zbog kiparskih računa i osmisli novu poslovnu liniju : BASARISANJE. Veliš danas se odlično plaća basarisanje, ap tebi dobro ide / kao odiseju ! No nemoj da se zaneseš , on na kraju svog pljačkanja počini i sino ubistvo ( zar ne ?) !? Eh šta sve vreme ne nosi !?
Nadam se da Bota neće da politički likvidira žutog ( svog političkog sina ) zarad vlasti !? Nadam se !?
 
... ma bez uzbuđenja...neće bota odisej da počini sino ubistvo ( političko ) . nit će žuti da počini oco ubistvo ( političko ) kao karađorđe...ovo basarisanje treba da skrenesvetini pažnju sa sve očiglednije tosmanlizacijskodačalizacijske personalne uprave koja mora da uspostavi legalizovanu otimačini svih onih koji im nisu dali poverenje kao i one rulje koja im je dala glas sa uživanjem u tome da komšiji crkne krava makar oni gladovali dovek....zna basara da se basariše .... "Odnedavno sam, da kažem, okrenuo ćurak naopako i prosto mi krenulo u životu!"....vidi ti njega...sačekao totalnu tomizacionodačizaciju srbije da mu krene već jednom u životu ....što poštenom svetu gore, to njemu i njegovima sve bolje ... još samo da prokrvarimo, pa kao njegov tast da postane "plaćena srpska paćenička majka" !... da sve bude onako unutar porodice...
 
Poslednja izmena:
123loncar;bt215564:
.
. "Odnedavno sam, da kažem, okrenuo ćurak naopako i prosto mi krenulo u životu!"....vidi ti njega...sačekao totalnu tomizacionodačizaciju srbije da mu krene već jednom u životu ....što poštenom svetu gore, to njemu i njegovima sve bolje ... još samo da prokrvarimo, pa kao njegov tast da postane "plaćena srpska paćenička majka" !... da sve bude onako unutar porodice...

Basaara je danas jedini covek u Srbiji koji ima barem trunku duha i smisla za humor.
Bilo je ranije vise njih ( za moj ukus je i pera Lukovic jedno vreme bio zanimljiv), ali
je sada knjiga spala na jedno slovo.
 
...bogme, ako je i na to jedno slovo , dođe mu preteška neka knjiga... meni nekako ne ide pa ne ide...da se rodim ponovo - kasno je ; da mrem rano je ( kome će basarijada da pije krv )... što ne ide , ama baš ne ide...mislim na ovo samnom !
 

Back
Top