VOLONTIRAJ

..verovatno mislite da znate značenje ovog pojma !?... meni se sad otvoriše oči ...pogledajte :

IUjwh.png


http://www.facebook.com/HolcimHrvatska/app_327521973990209
 
Riječ volonter (franc.volontaire) označava osobu koja besplatno obavlja neku službu, dakle volontirati znači besplatno služiti. U svijetu su volonterstvo i volontiranje definirani na različite načine i imaju različite dimenzije, ali se može slobodno reći kako je u svojoj najširoj definiciji volonterski rad neplaćeno, nekarijerističko, neprofitno, slobodno izabrano djelovanje koje se javlja u različitim oblicima .
Volontiranje, kao dobrovoljna aktivnost, je prije svega sloboda izbora, a sloboda je osnovna težnja ljudske civilizacije i temeljno obilježje demokracije. Osim toga, volonterstvo u sebi sadrži potencijal izgradnje suosjećanja i solidarnosti s drugima i drugačijima.


HMMMMM....VALJDA....ili je i ovo samo prazna floskula.....jer ....pa volontiranje je za neke samo paravan...pokriče....svega nečega drugoga...bar ovdje kod nas...
 
...ma sve ti lepo govoriš...prijatno za čuti...ali avaj, ovo je balkanski kapitalizam / derikožizam !?...tako da - ma ovo je ono što mene udara maljem u glavu i otvara mi oči :

4fe609983ec98-rebus810x1000.jpg
 
Poslednja izmena:
a da li si moj virtualni prijatelju čuo za hrvatski način volontiranja....naime naša vlada predložila i usvojila...valjda...za to nisam sigurna da bi mladi ljudi prve dvije godine volontirali za poslodavce...uz minimalnu naknadu od 1600,00 kuna...a to je danas pa recimo dovoljno za možda 8 dana života....tako da ovo gornje...ove slike koje si stavio....apsolutno ocrtavaju stvarnost čovječanstva...materijalizam na djelu...
 
...znaš, volontiranja se ni jedna vlada nije odrekla u regionu ---naravno kao načina ozakonjenog eksploatisanja ( čitaj : pljačkanja ) ... ali avaj :

VOL = natovaren poslom kao stoka a plaćen kao rob
"ON"= uključen kao stroj na dugme, radim kao crv a da nisam ni pitan za pristanak ( bar zbog ljudskosti )
TI= prozivaju me kad god radim za opšte dobro bez lične koristi ; samo zato što zagovaram ljudskost , .....pravičnost , čast i poštenje
RAJ= lažu me stalno da ću steći mesto u raju na zemlji i nebu ako volovski kao crv diričim u bescenje za .......njih

...ja ovako ovo razumem ; kao stara volina svezana u vekovni dolap...dakle svi mi dirinčimo a plaćeni smo taman toliko da bedujemo nedelju dve ( da živimo život ispod ljudskog dostojanstva zagarantovanog severozapadnim ljudima )...zato me ovo na neki način trezni i budi iz volovsko dolapskog sna - draga moja prijateljice ! Pozdrav !
 

Back
Top