Sram te bilo dusho moja

Ja ti pevam veselo, dusho moja, a ti meni tako, pakosnice jedna!Ti si mi izgledala kao uzor i nada,a ti si djubre jedno nevaspitano!Tako sam ti tepao i dozivao te: draga dusho moja! Jedina moja, a ti gade jedan nemerljivi, gnjido!Ti si bila lazljiva i snishodljiva,i nedokazana, kao i uvek ,dusho moja.Sad se kikocesh sa nekim drugim,ko je isto pokvaren kao i ti, mozda?.A mozda i nije?-nego si mu nalagala,kao shto si i meni lagala za druge,dok te nisam upoznao bolje, iznutra!gaduro jedna i prevrtljivice nezasita.Pa zar se na lazima ljubav stichei neguje? - sram te bilo razvratnice.Ponashacu se kao da ne znam, a znam! isto kao shto i ti znash,k’o i svi ovde shto znaju i cute.tvoje sramote i bede se stide. I necu ni da te pogledam vishe, dok se ne pokajesh i ne odrekneshte zle i pokvarene misli u sebi i tog ludila, koje te chini takvom:nedokazanom i nedomishljenom,odbachenom i medju zenama i medju ljudima chestitim, svugde!Nego se ulizujesh i podmuklo lazeshi tako navodish ljude na greh,pa si i mene pokushala bestidnice,ali ne dam se ja, dusho moja.Niko ko te upozna, nece te vishe,pa evo ni ja necu i ne trebash mi!Nikada se necu dati besramljui tvojoj ludoj zelji, da ostanem ida robujem tvojoj sitnoj, bednoj prevari, nedokazana dusho moja.Pakost ti razara utrobu i srce kida,prokleta dusho moja, izgubljena.Zao mi je, iskreno mi te je zao.


 

Back
Top