PRAZNICI LJUBAVI

images


Praznici Sveti Trifun, koji slave pravoslavni vernici i Sveti Valentin, koji je deo zapadne tradicije, biće obeleženi danas istovremeno kao zaštitnici iskrene ljubavi svih hrišćana.

Svi hrišćani danas slave zaštitnike iskrene ljubavi. Pravoslavni vernici obeležavaju Svetog Trifuna, a zapadna tradicija Svetog Valentina.
Trifun-55.jpg

images

images

images

Srpska pravoslavna crkva Svetog Trifuna slavi kao velikomučenika koji je postradao za hrišćansku veru, ne isključujući njegov značaj kao zaštitnika bračne ljubavi i vernosti, koje su deo hrišćanske propovedi.

Prema hrišćanskom učenju, bračna ljubav je u ravni ljubavi prema Bogu, o čemu svojim delima najbolje svedoče Hristovi velikomučenici, među kojima je i sveti Trifun.
 
Kao Tol, i ja sam ateista, ne znam da li sam i ateista, nisam nikad ni krsten ;),
ali mi ne smetaju verujuci i njihovi praznici, naprotiv, podrzavam slobodu izbora...

Pa srecan praznik svim verujucim...:)
 
Poslednja izmena:
liverleaf_by_struller-d4j5rlm.jpg

‚‚Vi živite da biste naučili da volite. Volite, da biste naučili da živite. Nijedan se drugi nauk ne zahteva od čoveka.

A što je voleti nego potpuno primiti u sebe voljeno, tako da dvoje zauvek budu jedno?

I koga ili šta treba voleti? Treba li izabrati jedan list sa Drveta života, pa izliti na njega svo svoje srce?
Šta je sa granom koja nosi taj list? Šta sa stabljikom koja nosi tu granu? Šta sa korom koja štiti stabljiku?
Šta sa korenjem koje hrani koru, stabljiku, grane i lišće? Šta sa suncem, morem i vazduhom koji to tlo čine plodnim?‚‚


daisy_by_justine1985-d3fph3f.jpg


Ljubavi pripada svako doba godine,
ali ako se istopi, nestane, ne pronađe nađe,
tada sa prvim pupovima mladica, proradi zrno ljubavi,
posađeno u svakom čoveku u pra vremenu
da se nađe kada se čovek u nevolji,
ne voljenja nađe,
da ga podseti na suštinu
i bit života.



Živela ljubav u svakom biću!
 
Poslednja izmena:

Back
Top