.. zdravo ..

.. između dvije stolice .. .. prilog kritici ******* umjetnosti .. u globalu ..

.. mislim da sam ja kao .. pas od slame .. iako .. moram priznati .. ne znam baš dobro što znači pas od slame .. .. ******* .. sad .. čim .. objasnim šta ja mislim da je pas od slame .. moći će se zaključiti i šta mislim .. to jes .. mislim li išta ili baš i ne .. i ako da šta je to .. i đe se uklapa ..
.. daklem .. dozvoljavam si mrvu više palamuđenja .. no inače .. s obzirom .. da mi je .. ako sam dobro svatio .. tema .. umjetnost ..
.. psi od slame za mene su pojam nečega što .. kao .. krene energično .. žustro .. ali brzo izgori .. ono .. bljesne pa mrak .. niti uspiješ shvatiti šta beše niti čemu ili kako zašto .. a nešto crnog pepela je jedini dokaz da se išta i događalo ..
.. **** me to .. možda će me to sjebati na putu prema bogu .. jer su na tom putu .. pravi putnici .. oni utihnuli .. .. utihnulim ih priznaju mudraci .. štono pesma veli ..
.. bilo bi zanimljivo vidjeti što će kinezima psi od slame .. ali me .. vi velite .. mrzi .. sad da tražim ..
.. čuo sam o nekoj knjizi .. a mislio sam pisati o materiji .. jer sam vidio na filozofiji .. pa sam odustao .. jer sam ovo čuo .. a to znači .. čas mi nešto izgleda važno .. čas na drugom izgaram .. a od nekakijeg mira i staloženosti .. neima .. brate .. ni trunke ..

.. bila neka knjiga .. i zvala se mirisi zlato i tamjan ..
.. ja to bio nekad pročitao .. i ponešto zapamtio .. ali nisam bio zapamtio ni pisca i ime knjige .. .. poslije me neki hrvat .. naučio ime knjige .. pa sam zapamtio .. .. a hrvati mudri ljudi .. sve znaju .. tako i ime .. te .. knjige .. .. i ko je pisac .. ne znam .. ime mu ne znam ..
.. bila ta knjiga o dvoje purgera .. nakon onog našeg starog rata .. odselili na neki otok .. i tu čuvali madonu ..
.. ova dvojica .. muškarac i ženska .. ne sjećam se jesu li bili oženjeni .. .. nešto kao intelektači .. razočarani .. valjda titom i komunjarama .. i sad u toj nekoj vukojebini .. čuvaju staru .. jer će im .. valjda ova .. ostaviti kuću kad umre ..
.. i .. njihov se život svodi na .. nekakav vremenski bioritam .. u intervalu između dva madonina sranja .. .. kao da bi to sranje .. tuklo sa kampanela .. .. ako madonu .. a bože nas sakloni .. ne ufati kaki proljev .. pa da sve poremeti ..
.. ja sam bio zapamtio .. uglavnom samo to .. plus još nekake .. sitne detalje .. ko što su bile cipelice na dugme .. kao kod svetog gulivera .. na jednom devojčuretu .. .. koje su sjebale starog purgera .. a ****** .. šta da se radi ..

.. ****** .. sad sam zaboravio i treće ime djela .. te knjige .. .. možda se kasnije sjetim .. a glasi kao .. razočarani .. .. dok sam slušao uspoređivao sam to sa .. jadnici .. ili bjednici .. .. a to i jeste ***** .. jer da nisam uspoređivao .. bio bi zapamtio ..
.. ova mi je knjiga bila uvjek usporediva sa mučninom .. sartrovom .. samo zbog ovog ..
.. vidite .. primjetite jedno .. neko bi sada na mom mjestu palamudio .. te ovo te ono .. te u ovoj knjižici stil i teme i ***** materine koje podsjećaju na žan paulićovo veliko pizdusko djelo .. .. ja ne .. ja kažem jasno i precizno .. ovo .. tojes .. sljedeće ..
.. ova dvojica žive između dva madonina sranja .. (.. to sam već rekao .. ali .. treba da se ponovi .. ****** ..)
.. i izgleda kao da će sve na dobro okrenuti kad madona umre .. kada crkne .. ili ju bog uzme sebi .. .. bilo kako .. samo da ju više nema ..
.. ali .. u jednom trenutku postane jasno .. da je ta madona .. ovako polumrtva .. kao dokaz nekog bivšeg vremena .. koje niti može živjeti niti umrijeti .. sa tim .. relativno sređenim ritmom sranja .. u stvari jedini život ..
.. isto kao što je u mučnini mučnina ..
.. na kraju je upravo to život ..
.. postojanje koje se odgađa .. kad budeš imao kad budeš bio .. više se nema kamo odgađati .. uzima ga se sad .. na toj madoni .. i toj mučnini ..

.. i sad ****** .. danas ja slušao .. razgovor s autorom .. koji je star .. ako je još živ .. .. jer je moglo biti snimljeno .. .. ali nije snimljeno 50te .. jer je čovjek bio star dok je pričao .. primjetio sam ..
.. pričao je o naslovu .. i rekao da je prvi bio .. u stilu razočarani .. nisam se sjetio kako je stvarno rekao .. za taj naslov ..
.. ali .. kao .. izdavačima se nije svidjelo .. i on promjenio u mirisi zlato i tamjan .. .. i to se svidjelo ..
.. i još je rekao da je mislio i o naslovu .. između dvije stolice ..

.. sjeti me .. taj .. naslov ..
.. knjiga ima .. nečeg .. kao .. komunjarskog .. poslije ratovskog .. te atmosfere .. tmurne .. bez entuzijazma .. .. a ima i te crkve .. stare .. bez entuzijazma .. pa je .. između dvije stolice .. simpatičan .. naslov ..

.. ja ovog starog poštujem .. .. ne znam kako se zove ..
.. mislim da jeste itelektač .. i da je napisao dobru knjižicu ..
.. ali se pitam .. nije li .. tmurnost atmosfere .. u stvari .. stanje duše .. ?
.. šta je očekivao od partizana 45te .. ?
.. a šta od crkve 45te .. ?
.. šta je to pisao .. o crvenom i crnom .. ? .. kao onaj francuz .. ?

.. mislim da je ljudima .. za ***** sve stolice svijeta .. ako ne znaš gdje postojiš .. ako ne znaš da postojiš ..

(.. šteta što se ne mogu sjetiti onog trećeg naslova .. jer je bio dobar ..)
 
.. čekaj .. ****** .. čitaš li ti to ispravno .. ? .. na svake točkice zastani .. mrvu .. ako treba udahni .. .. ako odjebeš sve prije kraja nikom ništa .. to ako ti se oduži .. .. samo nemo´ da mi se ugušiš .. .. disanje ti je najvažnije kod čitanja ..
 
sanja, hebo te alim i dve takčice ;)
bolje slikaj :cmok2:- pusti starca Foču da landara
nije badava otišao u IV denzitet, te nas samo povremeno
obgrli taštinom, kao haiku pimalnim krikom
na ispraznost ispod, iza, iznad levo i desno od vlastite anime
 
.. pa to .. dabome .. .. sve ima svoje .. kod ispravnog pisanja .. .. a jesi primjetila da nema zareza velikih slova i još toga .. ? .. (ima upitnik .. ****** .. ne znam može li se izbjeći ..) .. to je .. jope .. zbog jednostavnosti .. .. a i misli tako idu .. kao .. padnu na pamet tri rječi .. pa stanka .. pa dvije .. pa stanka .. pa se još jedna javi kao dodatak .. .. nisi primjetila .. ?
.. nekad sam se dosta hvalio tim načinom pisanja .. ali to nikog nije zanimalo .. .. ****** .. ni sad nikog ne zanima .. .. možda da ja zapišem .. šire djelo .. o stilu jeziku i disanju .. .. apropo .. kulturnog napretka nekog komšiluka .. ? .. kao .. prilog kritici tog kurčevog stila u onosu na kulturni i vaskoliki razvoj komšiluka .. ?
 
sanja*;bt194377:
.. trolati ..?
.. znači da dolaziš komentarisati na neku temu .. potpuno ignorišući temu .. jedino sa željom za sitnokomšijskim čačkanjem mečke ..


aham..a ti si "održavateljica uvjeta -animir dama NJ.E ?" na alimovom blogu......ili kaj? ;)
pazi, sujeta je opasno otrovan ugriz zmijolikog (falusoidnog) ega, koliko je falus posebnost zbog značaja i dominacije-to je već druga tema ;)
 
alim;bt194385:
.. ovo .. na to sam mislio ..

ZATO sam tako i napisala, alime-ne zameri na malo šale..ali danas mi nije za citiranje i analizu pleonazma orgazmičkog doživljaja tvojeg kazivanja i ugodjaja iz tvojeg posta -niti nekog historijskog osvrta na filosofsku misao.....nekako uskočim da taknem-bez želje da dominiram ili TE oduzmem na tren...Bog stari, ma gde bio ;)( mada znam gde te bude i biva, imamo neke zajedničke frendove):zpozdrav:
 
alim;bt194367:
.. pa to .. dabome .. .. sve ima svoje .. kod ispravnog pisanja .. .. a jesi primjetila da nema zareza velikih slova i još toga .. ? .. (ima upitnik .. ****** .. ne znam može li se izbjeći ..) .. to je .. jope .. zbog jednostavnosti .. .. a i misli tako idu .. kao .. padnu na pamet tri rječi .. pa stanka .. pa dvije .. pa stanka .. pa se još jedna javi kao dodatak .. .. nisi primjetila .. ?
.. nekad sam se dosta hvalio tim načinom pisanja .. ali to nikog nije zanimalo .. .. ****** .. ni sad nikog ne zanima .. .. možda da ja zapišem .. šire djelo .. o stilu jeziku i disanju .. .. apropo .. kulturnog napretka nekog komšiluka .. ? .. kao .. prilog kritici tog kurčevog stila u onosu na kulturni i vaskoliki razvoj komšiluka .. ?
zaboravih samo da primetim-sasvim se slažem da je bitno ono izmedju točkica ako korisnik-štovalac Tvoje misli ume da se prepozna ili oseti vibriranje u bauljanju po transverzalama paukovih niti koje pleteš i podaruješ
 
alim;bt194392:
.. bog stara .. .. zašto pišeš kaj .. .. da nismo zemljaci .. u tuđem svetu .. ?
nije zamagljivanje niti laskanje samo volim pojedine reči , prijatelja Hrvata jako mnogo posvuda..naravno skoro svih nacija... samo sam slovenska duša kojoj reč po nekad bude poštapalo kada kist zanemoća...pozdrav alime, još jednom-ne zameri na šali...a i sanjica neka se ne ljuti, nisam osvajač tek korisnik energja koje se nude kao odgovori ;)
 
.. i ne deluješ kao osvajač .. to možda sebi .. meni više kao trol ..
..

.. alime .. nemam pojma šta znači .. znam da su denziteti neki kvaziduhovnjački ***** ..
.. ne znam tačno .. al pokradeno od veda .. pa amerikanizovano ..

.. ovo ostalo .. stilski .. kao da je pisao dojčin tutinac ..
 

Back
Top