FARBANA PLAVUŠA

..kad bih ja bio farbana plavuša, mirovao bih da me ne uhvati panika ... kad dosegnem balans i ravnotežu tela sa loptom i njenim okruženjem ( talasastom vodom u kojoj vladaju vodene struje ) , pravio bih mikro pokrete sa prevashodnim ciljem uspostavljanja ravnoteže i sklada sistema : moje telo - lopta - more .... kao rezultat te ravnoteže i sklada bilo bi mikro pomeranje lopte ... tad verovatno nebih bio farbana plavuša, već prirodna plavuša kojoj se svi dive ..


vikend vic : svađaju se đavo i anđeo ko je gospodar života ... usred rasprave đavo kaže ... vidiš onu plavušu , e sad ću da ti dokažem šta mogu ; kad prođe pored nas strefiće je moždani udar ... i kad se plavuša približi njima đavo počne da činodejstvuje .. ona ga gleda zabezeknuto , a on se sve više unosi u bacanje čini i kletvi ... no ništa se ne desi .. plavuša tupog pogleda zađe za ćoše ... anđeo puče od smeha ... tek će đavo : baksus , maler , nisam brale skontao kao bosanac da je ona farbana plavuša ; zeznula me neviđeno ...
 

Back
Top