mozes da kritikujes druge, ali ne i da prihvatis kritiku?

naravno, svi ljudi su majstori kritike, uvek pronadju nesto sto ne valja i sto bi oni svakako bolje uradili... ne kazem da ja nikad nikog ne kritikujem i uvek kritiku prihvatim kao dobronameran savet, ipak sam ja samo neka tamo tinejdzerka....
ne volim da kritikom zovem nesto sto kazem drugarici u nadi da ce joj to pomoci, to su po meni saveti, ali ne treba ni sa njima preterivati
volim da se vodim po recenici: zivi svoj zivot i pusti druge da zive, ne tice me se sta drugi rade osim ako to ne utice na mene
ne volim da se mesam u tudje svadje ili postupke jer me se to zaista ne tice, dobro verovatno cu se umesati ako je u pitanju neko meni drag ali ne da zauzimam neke strane vec da smirim situaciju, kako bih rekla da se smire strasti
u mom dobu ceste su svadje ili prozive medju decom, obicno su to neke obicne opaske, bezazlene sale....ali ponekad one povrede nekog
dobijam pismeni iz matematike, znam da sam pogresila jdan zadatak i da dobijam 4 ali nema razloga da ocajavam pa tek je prvo polugodiste i 4 nije losa ocena
iz razreda neko dobacuje bice batinanja
u prvom trenutku, ne shvatam o cemu se radi, da li se to odnosi na mene i sta je zapravo hteo time da kaze?
samo neka sala, da ispadne faca u drustvu? ili sta? zaista ne shvatam takve prozivke...
smatram sebe osobom koja zna da prihvati salu, u drustvu mi nikad nije dosadno svi stalno nesto izvaljujemo i na svoj i tudj racun, tako ne mislim da nije do mene da prihvatim salu
s tom osobom se i ne druzim bas, nismo u svadji ali prosto nemamo bas puno zajednickog, niti sam ja njemu nesto ruzno rekla niti on meni... do sad
o cemu se tu radi? sta ja treba da mislim posle toga? nije mi to sad neka nevidjena uvreda ali me tera na razmisljanje
otkud sad to? da li ja sad ostavljam zaista takav utisak? da moram da imam sve petice(koje zapravo nema ali nije mi ni bitno) i da ce roditelji da me kazne ako dobijem 4.... za godinu dana me nisu upoznali, nisu se samo malo potrudili da me primete vec samo zakljucuju o meni na osnovu toga s kim se druzim
tacno je drucim se sa najvecim streberom u razredu koji je u stanju da place zbog 4 ali to ne znaci da sam i ja takva...
ma bas me briga u stavri, sta me se tice sta takve budale misle o meni?? nije da mi je stalo do njih a ni ja nemam bas neko sjajno misljenje o njima....
 
Vecina ljudi, kada prepozna boljeg od sebe, oseca se ugrozeno.
Ne znam da li je to uslovni refleks jos iz detinjstva, ili nesto starije, programska linija u dnk.
Boljeg ce svako gaziti i gnjeciti, jer bolji moze biti konkurencija.
Zato, svako ko je bolji mora da nauci da se krije.
U zrelom dobu, gomila, masa, biracko telo, pretvara bolje u zrtve ili u vodje.
Srednjoskolske prozivke, provokacije, pretnje i tuce, sluze masi za nalazenje zrtve.
Ako nema zrtve, postojanje mase gubi smisao. Tada se svi osecaju kao ono sto jesu, slabi pojedinci.
Skolu valja preziveti sa sto manje stresa, nauciti sentence za izbegavanje nasilnika, i odabrati masku.
Covek bez maske je uvek zrtva.

Dobrodosla na blog.
 

Back
Top