TAJNE HRONIKE 26. deo

Prethodni deo: http://forum.krstarica.com/entry.php/26509-TAJNE-HRONIKE-25.-deo

Morganina smrt




Amaunet je razmišljala:
..Sigurno je Loki na to pristao, manje ili više dobrovoljno, inače nema šanse da bi ga ukebala. Ili ima? E, seko, uzdahnu, valjda ćeš mi reći. Još uvek smo sestre, nadam se. Adept otišao, mislila je dalje, a Loki pristao...
- da nosi sigil. – reče glasno.
- Sigil, seko i to moj.- začu poznat glas.

Amaunet se brzo osvrnu iza sebe, dok joj crna haljina sloslutno zaleprša...Prvo je ogledala Morganine goruće oči, a zatim je odmah spazila da u ruci drži svoj plameni bič. Na povocu je vukla ojađenog duha servitora, koji se sklupčao u prašini.

- Seko, promenila si stil... i zelena haljina ti je dobro stajala, ali crno te nekako... otvara - osmehnu se Morgana.

- Uvek si bila impulsivna - reče Amaunet kad je malo došla k sebi - Gledaj šta radite... paljevine..uništenja... zar je to što Adeptus i ti želite?

- Stari temelji se moraju razrušiti, da bi se mogli izgraditi novi - mirno je rekla Morgana - Zar ti to ne osećaš, Am? Seti se kako smo živele ko iluzarke.. zar je to život? Igrati kako sviraju ograničeni i neuki iluzari? Gledati magijsku degradaciju? Iluzari su gamad, potpuno nepotrebna Majci Zemlji i treba ih istrebiti.

- Morgana! Žigosala si boga!! Jesi li svesna kakve poremećaje može izazvati.... žigosanje Boga????? - viknu Amaunet

Oblaci iznad njih su se zacrneli...

- Ako je Loki bog, ja sam umilni slavuj - grohotom se nasmeja Morgana - Uostalom, imam razloga što sam ga žigosala. Trebaće mi posrednik.

- Posrednik za šta? sumnjičavo upita Amaunet.

- Videćeš.. od tebe zavisi šta će se desiti. Amaunet. Razmisli o našim idejama. Ovaj svet ne valja... budi ono što jesi.. pomozi nam da spalimo ovaj svet do kraja i izgradimo novi.. bolji svet, gde nema slabih iluzara, gde magija nije branjena... - reče Morgana

Amaunet je zastala. Razne misli su joj kolale glavom.
- Ne, ne mogu vam se pridružiti... to bi bilo protivno volji Majke Zemlje, i nepovratno bi poremetilo sadašnju kosmičku ravnotežu - staloženo reče Amaunet.

Morgana se smrknu.

- Sadašnja ravnoteža i ne treba da postoji!!!! No, ako si tako odlučila ....- i okrenu se ka kolibi - Ognjene!!!! - pozva ga ....
Ubrzo se pred dve sestre, jedne vatrene i druge zemljane, pojavio lepo biće zelenih očiju i svileno plave kose...

- Hajde, pokaži šta si naučio - krvavo se osmehnu Morgana, okrenuvši se ka Ognjenu.
Ognjen se zbunio.
- Hajde, napadni me - još krvavije se osmehnu Morgana.

Ognjen se ukočio. Šta je sad smislila prokleta veštica? Krajičkom oka je primetio da je i Amaunet zbunjena.

Morgana se razbesne, poteže bič i ošinu ga posred lepog lica. Ognjen jauknu ko da mu je srce iščupala - Neeeee, samo ne liceee! - i besno podiže desnu ruku, i ispali smrtnu kletvu u Morganu. Bes mu je pomogao da izvuče magijski potencijal koji ima...

Tada se desilo nešto čudno. Morgana se nije branila. Bič je odbacila trenutak pre udara smrtne kletve, i otvorila je astralni štit... kletva ju je pogodila pravo u srčanu čakru, spalivši ono malo srca koje joj je preostalo. Srušila se na zemlju, potpuno beživotno...

Amaunet je pritrčala, nema od užasa.. dodirnula joj je vrat i s jezom rekla:

- Mrtva je!!! Pa, šta joj bi da to uradi? Izazove, zbaci sve štitove, primi smrtnu kletvu... kako se samoubistvo uklapa u njene planove???

Ognjen je zgranuto posmatrao nepomičnu Morganu.. mogao je da oseti da ga srce boli kao da će stati i osećao je talas tuge... Osećao je tužan šapat Ars Vicistija...
Samo jedan tren sve preokrene!!

A onda je počelo da se dešava nešto čudno... Morganino telo je počelo da se pretvara u neki neobičan prah... Prah se sve više skupljao, sve dok se nije pretvorio u lopticu koja se potom zapalila... Od tog plamena se širio dim.. a od dima se stvorilo neobično obličje nalik na sokolicu. No, ova sokolica je bila suptila, i ... potpuno drugačija od nekadašnje Morgane...

Amaunet je nemo posmatrala preobražaj i tada je shvatila šta se desilo... u mislima je ponovila događaj koji se zbio kada su ona i Morgana od Majke Prirode dobijale lekcije, kada su tek stvorene...
"Energija se ne može uništiti, može samo prelaziti iz oblika u oblik", govorila je Majka Priroda svojim ćerkama, gospodaricama Vatre i Zemlje. Ukrštanjem elemenata mogu nastati poremećali i razni drugi efekti....

Tada se Amaunet setila lekcije koju je naučila. Kada Voda ubije Vatru, nastaje Dim koji upija svu pređašnju životnu energiju, koja pak, nastavlja da živi... samo u drugom obliku. Amaunet je tad shvatila šta je Morgana uradila. Dozvolila je da je Ognjen ubije, da bi došlo do alhemičarskog preobražaja.. i do stvaranja životnog Dima. Morgana više ne postoji na fizičkom nivou, deluje na astralnom, ali su njene moći ne samo suptilnije nego i jače....

Sokolica od dima ispusti krik od koje se zatrese čitav kosmos i odleprša ka nebeskim visinama...

Loki takođe vrisnu, ali ne od tuge, već se uhvati za žigosanu ruku.

- Čujem je - zajeca.

- Koga čuješ? - viknu Amaunet

- Morganu... sad mi je jasno zašto me je žigosala.. čujem svaku njenu misao.. mene je odabrala da budem njen posrednik na ovom nivou... dobro mi nije i telo maznula - i ponovo jauknu nesrećni Loki.

Amaunet se ponovo zagleda u nebo.. pogleda sleđenog Ognjena.. setila se svih muka koje su imali od iluzara.. i pomisli da možda i nije loša ideja da se malo prepravi ovaj svet.
 

Back
Top