Idemo dalje,dragi....

.

Znam ko si...znam kolika je vrednost tvog postojanja.
Znam za tvoju plemenitost i to je ono što me nikada neće zaista odvojiti od tebe.
Očarana sam tvojim načinom posmatranja sveta...i nas,posebno.
Uzbudjuje me tvoja inteligencija više nego bilo koji drugi deo tebe...više nego samo tvoje telo.
Sva moja pamet samo želi da je ljubi...i obožava,bezgranično.
Ovo ti prvi put kažem sada,kada smo već podigli zidove medju nama.
Pišem ti,jer znam šta smo imali i mislim da se vredi boriti za to jedinstveno,autentično Naše..
Hajdemo još jednom protiv Karme...neka nas vodi hrabrost Davida pred Golijatom.

Evo,krenuću prva...kao što sam uvek i kretala prva.
Širim krila da te zagrlim i da nas povedem na novi let.
Za jedan tvoj poljubac,dajem ti dušu.
Za jedan tvoj bezobrazni šapat,zaustaviću otkucaj srca na tren.
Za taj šapat,tih kao dolazak ove noći i nežan poput dodira svile,prostreću ogoljenu sebe pred tvoje noge.
Dovoljno za naš novi početak....

Pogledaj dušo...vidiš li ružičasti horizont ispred nas?
Vidiš li kako ga duga,beskrajno lepog,u ram svoj postavlja?
Pogledaj mili...andjeli nebom lete nad njim!
Eno i naš je dom tu....vidiš li kako je divno oslikan na platnu snovidjenja?
Vidi...evo i mene,stojim pred njim i mašem ti,radosna!
Pogledaj me pažljivije ljubavi moja...to sam ja,ista,nepromenljiva ostala.
Gledaj kako ti čežnjivo pružam ruke!
Hajde,dodji...čekam da te ugledam,zagrlim,poljubim.

Mi moramo da nastavimo dalje,dušo...samo na taj način ćemo životu dati smisao.
Mi jedino možemo napred ako smo zajedno....zbog nas samih,zbog ništavila koje nas vreba opasno blizu.
Ne bojim se više,daj mi ruku...
Pobedićemo nas dvoje,već to znam....




/ Češka,Prag...31 decembar 2o1o. /



....
 
"Mi moramo da nastavimo dalje,dušo...samo na taj način ćemo životu dati smisao.
Mi jedino možemo napred ako smo zajedno....zbog nas samih,zbog ništavila koje nas vreba opasno blizu.
Ne bojim se više,daj mi ruku...pobedićemo već,nas dvoje."


E... ovako nešto bi i ja imao kome da poručim..... zato sam izdvojio a inače ceo tekst mi se svidja
5b31536f9c64b1a815c0a1fafaf1e94d.gif
 
Kod tebe se uvek ima nešto kvalitetno pročitati,Lejla.To govori o tebi o tvom istančanom ukusu..i kvalitetu koga se pridržavaš.Ljudska ljubomora je čudo...mnogi ne vole ljude koji u kontinuitetu postavljaju dobre stvari...zato se i ne čudim što na tvojim postovima ima malo komentara dok na mnogim detinjastim kao postovima ima dvadeset ...trideset komentara...nije to stvar,ukusa i kvaliteta to je stvar lobiranja koje je uzelo maha na svim poljima...Zato draga moja...samo ti piši jas am jedan od tvojih pritajenih čitalaca koji poštuje i ceni ono što ti radiš....:ok::klap::cmok::bye:
 
miwka;bt158043:
Kod tebe se uvek ima nešto kvalitetno pročitati,Lejla.To govori o tebi o tvom istančanom ukusu..i kvalitetu koga se pridržavaš.Ljudska ljubomora je čudo...mnogi ne vole ljude koji u kontinuitetu postavljaju dobre stvari...zato se i ne čudim što na tvojim postovima ima malo komentara dok na mnogim detinjastim kao postovima ima dvadeset ...trideset komentara...nije to stvar,ukusa i kvaliteta to je stvar lobiranja koje je uzelo maha na svim poljima...Zato draga moja...samo ti piši jas am jedan od tvojih pritajenih čitalaca koji poštuje i ceni ono što ti radiš....:ok::klap::cmok::bye:

Iznenadjena sam prijatno ovim tvojim komentarom,dečkonjo iz predgradja...:D
Čestitam ti na hrabrosti da ovako nešto javno napišeš.
Bojim se da te posle toga neće anatemisati pesniče moj...pogodilo bi me to.:evil:

Jasno je meni to "lobiranje"...;)
Koliko tih 30-50 komentara znače...na jednom postu imam samo dva komentara ali skoro 700 pregleda.
Ne hvalim se,to nije moj nivo,samo potvrdjujem ono što si ti rekao.

Meni blog ne služi da kroz komentare razmenjujem recepte,dogovaram sastanke,delim savete,namećem svoje stavove i mišljenja,ili naširoko pišem šta nameravam da radim ili sam radila u toku dana...
Ja ne želim da se komentarima dopisujem i tako smorim blogovski auditorijum nemogućnošću da pročita pojedine zaista vredne komentare,jer su takvi zatrpani bla.bla.bla-ćaskanjem. :roll:
Ćaskanju je mesto na privatnoj prepisci,ako već pojedini blogeri imaju problem sa disfunkcionalnim ponašanjem dijagnostifikovanim kao sindrom logoreje..:twisted:

Nisam zaboravila polemiku na prošlogodišnjem mom postu "Kada Mika Antić dobije jedinicu iz poezije"...:lol:
Tu su ljudi bili transparentni,pa nisam imala dileme kako sam prihvaćena sa njihove strane.
Postavljali su mi uvredljive,ružne reči kroz "oznake" na blogu (od tada ih uredno popunjavam,za svaki slučaj...;)).
U medjusobnim komentarima su provlačili nevešto svoj stav o mojoj prepotentnosti,aludirajući na moju intelektualnu i obrazovnu umišljenost.
Bilo je tužno videti kako su bezrazložno zavidni prema nečemu za šta nisu imali motiv da budu.

Na Krstaricu sam pristigla zato što sam poštovalac lepe reči,sa željom da je razmenim sa drugim ljudima.
Samo iz tog razloga sam ovde...da ljude obogatim literarnom lepotom reči i da drugi ljudi mene obogate istom.
Intervenisala je Borka,naš moderator,u pismenoj formi na mom blogu,zamolivši ih za "pristojnost",lično brisala njihove "oznake",jer sam bila onemogućena da to uradim sama (ostalo zabeleženo ovde...za "istoriju ružnoće" da se poslužim naslovom Umberta Eka...:lol:).

Nakon svega,nisam otišla sa Bloga zahvaljujući postu koji je na tu temu napisao Hakim Bej.
A napisao ga je maestralno,kako to on zna već..:ok:
I isprašio ih je,samo tako.....nisu se oglasili više. :zcepanje:



Miwka...potvrdio si ovim svojim komentarom visoko mišljenje koje imam o tebi kao o čoveku.
A o Miwki-pesniku bi bilo suvišno govoriti....tvoja poezija govori najpreciznijim jezikom!


Zahvaljujem ti,dečkonjo...

:heart:


...
 
Poslednja izmena:

Back
Top