...Ronin*

...
ronin2st6.jpg





...draga moja noći
ti si sve što je
tiho i nježno
u životu koji se lomi
poput uragana
bez respekta
u toku noći
ili dana

Oduzimam svako pravo
svojoj riječi
i neću niko
u tome da me
spriječi
svako obraćanje stijeni
grani bora
mjesečevoj mijeni
sve se to lomi
o glavu m e n i
odmoriću te riječi
nesretnice
i vatre oslobodjene tihosti
krila oslobodjene
ptice

poći ću u osamu
moje planine
planine moje
Samotnice...

Sve što izreknem
poslije ovoga
nosiće mirise
oprosti i bijesa
neutoljenoga
nije to poziv pjesnika
ali nije ni fer igra
viteza,-odmetnika...


*
-samuraj bez gospodara...
 
Dragi Faraonne, -i u planinu Samotnicu kad odemo, u osamu....
sve svoje nosimo sobom. Od sebe se ne može pobeći a kamo li
samovati. Čovek nije Ostrvo.....Pesma duboko emotivna i mami uzdah,
meni kao čitaocu. Zahvalnost za taj trenutak ne izostaje.:bye:
 
:ok::klap::klap::klap:

..možda grešim , ali samuraj bez gospodara dođemi kao slavuj bez glasa ili skitnica bez druma ...tako nekako ....
..kažu da mačevalca treba napasti u poslednjem trenutku njegova izdisaja ; zato što zad počinje u njemu da raste strah sa podsvesnim pitanjem dali ću uspeti da udahnem - jer ako ne udahnem ja sam već mrtav ... tako kažu . i još kažu da je to pra strah koji otkriva samurajac u pozi na slici ... svašta kažu ...
 
...Covi,
-tvojeg prijatelja Faraonn_a zaboli često nebliskost naša i nemanje žive riječi jer tonovi koji sasvim slabašnim bojama ovako dodju ipak mi vrijede i govore o mome Prijastelju koji mora da postoji i nikad da me ostavi...moj,- Prijatelju !
Tvoje pohvale i uzdizanje mojeg pisanja su dirljivo prijateljske a moje ovako otpisivanje je samo odjek stiska prijateljske ,-ruke...
 
...Lejla, ponoviću iste riječi upućene zajedničkom prijatelju coviju.Molicu se uspješno ili neuspjesno da mi se nikad ništa ne desi dok sretem ove moje prijatelje koji su jače strofe od pjesme koja je naznačena...
Lijepo je evo, večeras biti faraonn ali i veoma,- s j e t n o ...
Princeso od Al Dbuni_plemena....
 
Poslednja izmena:
Mari...Mari...Meša je u svom Ostrvu napisao i testamentarno ostavio jedino prijateljsko postojanje...'Kako si ..."
Dobro je Olimpijko, dobro je...ali eto, opet vjetrovi nanose mirise poznate i nanose odjeke riječi koje pomute i najbistrija jezera...
Čovjek je produkt ,-sumnje...
Olimpijko...
 
...Sirijus49...
Neko, ko čini mi čast i nepoznanicu...neko poslije čijih riječi i sam riječi preispitujem da nijesu slova pomiješale...
Sirijus49,-pozdravljam, Te....
 
Poslednja izmena:
...ako Al Dbuni Princesa oduzme snagu svoju i pomogne Faraonn-u, ne pristalo mu davno isisano mlijeko majke...čast mi je sa tvojih izvora ispijati odsjaje svjetlosne ali još draže što evo vidim da si tu i proglašavam sebe pratiocem tvog Plemena, sa osobitim počastima i korišćenjem prava Faraonna kao sina Sunca jer sve što uradi odgovara pred Naslednikom Sina vavilonskog Boga Mjeseca tj. mladog i Velikog RA...
To je tako,- Al Dbuni_Princesin ...
 
Poslednja izmena:
123Lončar,
-moj Prijatelj i mačonoša koji kad dodje ovdje uvijek mača lako opuštena za kaligrafsko zen-budističko otpisivanje u ovom Kami*_obitavalištu i kratkim opaskama u duhu zen -majstora dodje , tako i ,-ode...
Poštovanje !

Kami*
- mjesno , oblasno i dršavno, pred-budističko vjerovanje japanaca kojeg se nikad nijesu odrekli , kako pojedinci tako i carska elita...
 
...eto zaboravio sam da kažem da taj mačevalac u toj pozi poseduje stanje čistoga uma ...bezmisaona beskrajna svera .. većina ljudi misli da su nepeti , skoncentrisani , pažljivi , kalkulišu , birkaju tajni udarac iliti šta ja znam .. međutim oni su tad ( bar to kažu za majstore mačevanja ) bezmisaoni čak nesvesni i sopstvenog postojanja -- u celosti su čist um ! ..Tako možemo shvatiti mnogo štošta --- mislim u tom stanju uma ! Pozdrav !
 
...123Lončar,
...otkrijevaš svoje potnavanje zen_a jer je i mačevalaštvo isto kao kaligrafija, ceremonija čaja , ikebana itd....sve sfera zen_a...stanje čistog uma ili tzv. 0,- stanje...
Odpozdrav !
 

Back
Top