...orlove,- vrleti...

...
...tamnovanje je
radost isposnika
ali ne
i svakog smrtnika
tamnovanje je mir
ili ga tako uzeti
treba savladati
te unutrašnje
vrleti
treba okrenutu oči
prema unutra
jer biće nam
ako ne uradimo tako
još gore sjutra
...
sigurno
da nije
lijepo orlu
na stijeni
ali to nas sa strane
snagom i voljom
plijeni

...ukradimo tih sila
moć
a sve ostalo
po sebi će
doć...

P.S.
-moguća razmišljanja...
 
Da se ne ponavljam,ali ...Bravo.
Vidim da znaš,koliko je važno držati oči otvorene.Ne mora čovek,a i ne može proći sam ,kroz sva iskustva da bi se nečemu naučio.Dosta toga naučimo i posmatranjem svega okolo nas,a možda i ponajviše od same prirode,koja prati neki trag ili zov.
Kao što si rekao:
"nije lijepo orlu
na stijeni..."
:klap::klap::klap::hvala::bye:
 
Tvoja moguća razmišljanja, dragi Faraonne, postadoše evo i moja, iako sam i sama u mislima kad je vreme
spoznati najpre sebe da bi razumeli sve oko nas, na pravi i jedini način. Jer, nema dva početka.
Ali, kako ukrasti tih sila moć ? Ko to ume, taj će i orla na vrleti gledati drugim očima, taj je uspeo ili je bar
na pola puta da uspe. A to je već nešto.
Pohvala za stihove, razmišljanje, poruke koje su dragocene i valja nastaviti sa mogućim razmišljanjima.
Bravo za pesnika...mog Prijatelja Faraonna.
 
...orao --lovac iz potaje ... lovi nejač - mlade , stare i bolesne ...ubijanje zarad golog opstanka ...možda je bio nekad uzorna stvar ... danas nije , poodavno šamani savetuju čuvajte se i klonite se iz vidokruga ljudi orlova - grabljivica ...dakle , u dubini duše svoje , u mračnim ambisima njene grabljivosti i lovačkih moći rasčisti prostor i unesi svetlost -- izgradi ljudskost....

...inače , samovanje - tuđinovanje - tamnovanje - sužnjevanje nije za čoveka i čovečnost ... ta vrsta izolacije nužna je za takozvane ljude : vukove , tigrove , lavove , orlove, zmajeve -- za ljude zveri .... kad takav čovek pogleda u sebe i otkrije ru vrstu mraka ( zla ) , može prihvatiti samoizolaciju kao rešenje za sebe i druge ; ako li pak odbaci samoizolaciju , njegove lovačke potrebe i moći prave štetu ljudima ( i kad tad dođe do otvorenog sukoba --- ljudi organizuju hajku na čoveka zver ) i obračun je neminovan ...

inače pesma nagoni na razmišljanje ... a ono je nužno u ovim danima ....
... no nezavisno od ovih učenja o svekojikom vaskrsu , mislim da čovek zver ne može da u sebi vaskrsne čoveka ( ma koliko piljio u sopstvene mračne dubine ) ; naročito kad zver dogura dotle ,da ljudi organizuju hajku na nju ...

...sve u svemu hvala za ove stihove !
 
Zauzet+,
- čudni su tvoji slalomi Prijatelju, čudni zato kako 'neozbiljnim' prilazima vrlo ozbiljnim jezikom govoriš , kao neko koga ne interesuje
ništa osim nekakav treptaj koji ti pogled zaustavi i,- zaustavi te...
Pozdrav i poštovanje,- Faronn_ov prijatelju ...
 
Mari,
-tvoji tragovi kao dubokim snijegom kad se probija Košuta, ne mogu a da se ne posmatraju i prate
jer su zadati od sebe da ih pratiti moramo i, nastaviti bjelinom...
Moja ,draga Prijateljice,-veselost ti s lica ne silazila ... !
 
...123Lončar,
...mogao bih se složiti s tobom,dragi mi Prijatelju, samo u tome da je teško da se složimo jer, Čovjek je psa pripitomio i svojim nagonima ga
nagnao da bude mu 'prijatelj' ali onoliko koliko to čovjeku odgovara, to vukovi psima nijesu nikad oprostili i čim napadaju prvo pse poubijaju , ne što im smetaju na putu lova nego što su ih osramotili...
Orao je odbir-lovac i najradije se sa zmijom nadmeće jer ju gleda ' s visine' nju i njeno puženje i lov iz potaje a , kao u odbrani ...pa, ne hrani se zmija iz ,-odbrane...
To da zvijer 'dogura' dotle da čovjek organizuje hajku ...ko je taj čovjek da ocjenjuje dokle je zvijer dogurala,prijatelju moj...čovjek je nus-produkt prirode i trpljeni smo previše...dobijamo opomene pred,- dinozaurisanje...
Pozdravljam te i zahvaljujem na veoma reskom skalpelu koji ne štedi ni tebe a ni mene.Zaista mi je drago ovo pisanje tvoje i ako sam, totalno ,- protivu...
 
Poslednja izmena:
...čovečno i iskreno ...:hvala::hvala: bravo !:klap:

...iskrenost i ljudskost određuju dokle je zver u ljudskoj koži dogurala ... tako bi trebalo da bude ... u našoj državi nije tako ---više se strvinari nego vazdiže u orlovske visine ....
pozdrav !
 
...123Lončar,
- vjerujem da zvijeri ponekad se zastide kad ih porede s ljudima...zato dolaze snjegovi i nevrijeme , da ih ne vidimo ,- postidjene...
Čovjek je isto i ukras prirode ali samo u,- pokušaju...
Vjerujem čovjeku jer ovolikom snagom , kad može raditi na uništavanju svog bližnjeg , možda se tom bližnjem jednom zaista i ljudski,- približi
i uvidi da je postao sličan onome liku koji se od njega i ,- očekivao...
Pozdrav,- Prijatelju !
 
"...tamnovanje je radost isposnika
ali ne i svakog smrtnika.
Tamnovanje je mir ili ga tako uzeti.
Treba savladati te unutrašnje vrleti,
treba okrenutu oči prema unutra
jer,biće nam,ako ne uradimo tako
još gore sjutra.."

Potpisujem ove reči,dragi moj.... :heart:
 
...123Lončar,
- vjerujem da zvijeri ponekad se zastide kad ih porede s ljudima...zato dolaze snjegovi i nevrijeme , da ih ne vidimo ,- postidjene...
Čovjek je isto i ukras prirode ali samo u,- pokušaju...
Vjerujem čovjeku jer ovolikom snagom , kad može raditi na uništavanju svog bližnjeg , možda se tom bližnjem jednom zaista i ljudski,- približi
i uvidi da je postao sličan onome liku koji se od njega i ,- očekivao...
Pozdrav,- Prijatelju !
:D (Bez riječi!)
 

Back
Top