1000€ Od akcija

Kad su prvi put izašli sa idejom o podeli besplatnih akcija u visini od 1000€ po čoveku, bila je to neopisiva radost miliona ljudi koji jedva sastavljaju kraj s krajem.Već su počeli i da razmišljaju gde će i kako potrošiti novac, jer ipak je to mnogo para.Toj ponudi nisu mogli da odole i oni koji su već imali akcije u divljoj privatizaciji propalih preduzeća.Svi su željno iščekivali dan kada će dobiti obećan novac.Ali ispostavilo se da je ipak bilo po onoj narodnoj ‚‚ obećanje ludom radovanje".Napaćen narod dobio je tek nešto više od 50€ sa šansama da izađe čak i na svih 100€.Tako nam treba!
 
... za veliku prvaru potrebna su dva lažova i jedan od njih da bude glupo pohlepan ... ovde je reč o milonima glupo pohlepnih lažova .... njih uvek možeš da prevariš ... da su bili samo glupi čuvali bi se prevare ... da su bili samo pohlepni , čuvali bi se tuđe pohlepe poduprete lukavstvom ... ovako su bili i ostali glupi i pohlepni čija je inteligencija lukavstvo / prevara ...
 
...skoro se povela rasprava o mogućnosti naše verzije libanskog scenarija ... poznajući naš masovni sitno lopovsko prevarantsko pohlepni psihološki profil ; ustvrdio sam , da od toga nema ništa - za vjek i vjekovja ... na pitanje otkuda onda oktobar ; moj odgovor je : obećana brza legalizacija po zatečenom stanju izvela je tu većinu na ulice.... štaje to što bi masovno zadovoljilo taj masovni psihološki profil u nas ... neznam i ne vidim , tako da od libana / egipta / sl. nema ništa ....

 
Mislim da smo mi skloni idolopoklonstvu tj. volimo da gledamo u vođe kao u neka natprirodna bića.Nažalost to slepilo traje kod nas još uvek.....kao da nam je to neko prokletstvo.Šta je potrebno da bi se narod pokrenuo?Ona naša poslovica dobro kaže ‚‚nek komšiji crkne krava - al nek crkne i meni da nema od koga mleko da kupuje".Mi ne znamo šta je solidarnost.Ne shvatamo da nije važno da samo nama bude dobro, a za druge ....pa nek se snađu kako znaju i umeju.Moramo mi da se menjamo, da bi mogli da menjamo postojeće stanje.Sad da se vratim na početak posta.Izgleda da nas može da pokrene samo neki novi Tito, Sloba, Đinđić.....ko god jer drugo i ne znamo već samo da sedimo i čekamo ‚‚mesiju".
 
" Izgleda da nas može da pokrene samo neki novi Tito, Sloba, Đinđić.....ko god jer drugo i ne znamo već samo da sedimo i čekamo ‚‚mesiju". "

...ovaj iskaz mi zapade za oko , te počeh da smišljam šta je zajedničko kod ovih " lidera" ( uzgred , koje opanćavaju oni koji su imali koristi od njih ; a žale oni kojima su naneli zlo neviđenih razmera ) ... dakle da pređem na stvar :
* prvi, je podelio lenjivcima , nepismenima i nesposobnima enormnu imovinu ; a ništacima i krvnicima ( koji su napunili jame streljajući svakog ko javno nije s njima -- pod velikom filozovskom parolom : " ko nije za nas , on je protivu nas i naš je krvni klasni neprijatelj ) svu vlast i obezbeđenje te vlasti
*drugi je razdelio decenijski trud poštenih i časnih po kadrovskom ključu prvog i po istom modelu uspostavio vlast koja nije umela ( a i zbog svojih ličnih mentalnih potreba ) časne i poštene da radno angažuje ; već je sve uvela u ratno zločinačko profiterstvo
*treći je prošao " put od volujskog palskog pečenja do demokratije " i po istoj paroli prvih , dorađenoj sa demokratskim legalizmom ( " ko nije za nas , on je protivu nas i naš je krvni klasno demokratski neprihvatljiv prijatelj -- zato za ratne zločince i profitere podvucimo crtu danas i idemo dalje " ) -- verifikovao sva stoletna razbojništva i trasirao put riatli slobopinkovskoj srbiji ....

dakle, sve što više razmišljam i analiziram , ja ne vidim razlike između monarhista koji zauzeše nasilno vlast 1903 ; takozvanih komunista - socijalista i ovih slobopinkovizijskih poziciono opozicionih demokrata ... čak šta više vidim porodično nasledne veze , te zaključujem da je kod nas vlast na neki način nasledno porodična stvar ... stoga nešto i ne secam na te mesijanske stvari ....
Pozdrav !
 
Poslednja izmena:
Vlast uvek ima kontinuitet bez obzira dal su monarhisti, komuno-socijalisti ili ‚‚demokrate".Važno je obezbediti profit
onima koji ih finansiraju.Oni znaju ko je gazda, ali ne znamo mi....ili možda naslućujemo.
Jame će uvek postojati jer pamet ovde nije poželjna.
 
...nije problem da odem sopstvenim izborom bez prinude ; problem je kad nemam izbor i moram da se spašavam.. u takvim okolnostima , čovek treba da brani sopstvenu čovečnost ...ako odem bez takvog čina ( podvijena fukarska repa ) , i tamo biću krpa / fukara / potrošni matrijal / lotos čovek ( kao lotos maramica za jednu upotrebu - pljunuće neko u mene i baciće u prvu kantu za đubre ) .... nije izgnastvo srećan dobitak ( bar za mene ) ... neka za njih bude izgnanstvo srećan zgoditak ; na tome treba da radimo - neka svi kao karići uzmu nove kosovske / bosanske/ hrvatske lične karte i vrate se na dedovinu .. ne pristajem na njihove namere i neću da bežim sa dedovine ... Pozdrav !

P.S. kad su rusi potpisali mir sa turcima , turska vojska krenu žestoko na ustanike na balkanu ...čuveni vožd , junačina sa dušom junačkom u petama , zgrabi ustaničku kasu i bež u izgnanstvo ( negde se to zove veleizdaja , a kod nas patriotski nebeski čin ) i ostavi vojsku i sve one koje je uveo u rat sturcima da ginu bez oružja i đžebane ( jer on patriotski ih ostavi bez blagajne i municije ) .... ja nisam od tog junačkog soja ; ja sam od onih ništaka što ih turci u bukagije okivaju i sprovede do beogradskih kazamata i tu ih žive deru .... ko velim , bolje je nestati kao bezimeni ugursuz od tiranske neljudske ruke na svojoj dedovini , nego kao ekološka maramica sa ispljuvkom na svetskoj ekološki uređenoj deponiji đubreta ...

>a ko mi kaže da tadeuška i daćuška imaju slovenske gene umesto onih anadolskih -- svaka mu čast <
 
Poslednja izmena:
...pa ako je to upitanju ( krv nije voda ) , ja volim moje babe i poštujem njihovu vernost mojim precima .. stoga neka oni vide štaće ; nek nose ustaničku kasu , ja neću nikud majku im okupatorsku ... pozdrav !
 

Back
Top