SEME

''Srce je kao basta.Mozes gajiti saosecanje ili strah,uvredjenost ili ljubav.
Koje seme ces ti posaditi?'' Buddha




Juce pronadjoh ove misli na netu...Svideo mi se tekst pa ga stavih kao status na Facebooku,i poslah prijateljima na Krstarici...Neki odgovorise,neki ne...Prenosim:



Biljana,Facebook:


''Ako treba da biram izabracu seme ljubavi i saosecanje, iz tog semena kad tad ce iznici nesto lepo...''



Moj komentar:


''I ja uvek to sejem...Nekad nikne nesto lepo,a nekada seme istrune bez prilke da pokaze u kakvu lepu biljku moze izrasti...''



Biljana:


''Ali ne treba zaliti za onim sto je istrulilo, vazno je da smo se trudili da nikne...''



Ja:


''Mora biti malo tuge,a onda opet bacas novo seme i nadas se da ce ovaj put biti kako treba...''



Biljana:


''Tako je!!! Sve ce to narod pozlatiti...''




123Loncar<Krstarica:



" ja sam poodavno zasadio moje seme i izrasla mi sekvoja čovečnosti "





LjILJAMM<Krstarica



''Ljubav......ja sam izvoznik cveća iz te bašte''




Ukupno<Krstarica:



''U mojoj basti jos nikako da proklija

Kod tebe vec procvetalo...''




Kakvo seme sejete vi u vasim bastama?



Preporucujem:



Sejte LJUBAV uvek,nekada se mora primiti i izrasti u najlepse biljke sa bujnim i mirisnim laticama...i vi cete ponosno gledati kako rastu i cvetaju,uzivajuci u njihovim mirisima i bojama,ponosni sto vam je uspelo da stvorite LEPOTU...Ne preterujte u zalivanju,satrunuce,ali i ne dozvolite da se sasuse...Zdrav razum,i dobra dusa nacice pravu meru kako da vam vase biljke dugo traju...Hranite ih lepim recima i postupcima,neznostima i razumevanjem,radoscu i smehom...Volite ih....SRECNO!!!







 
Kud mene citira da vidi ceo svet :eek::zcepanje:

Meni se ovo jako, jako dopada....mnogo istina rečenih....da podelim sa vama :heart:

pogreših hahahaha
samo da nadjem
 
Poslednja izmena:
zxy;bt130730:
Semenke,semenke....izvolte ;)
za vaše bašte
imamo i gradinara
sve gratis,bez dinara:per:

Ti se to javno preporučuješ Z :zcepanje::zcepanje:
dobar si bogme
kao gradinar smeha i šale
za ove na blogu radosti male
smešan stih ti ide od ruke
da ublaži tvoje a i naše muke... :klap:
 
DUNJA W;bt130736:
Hahaha,a ja pomislih da smo na utakmici ,pa prodajes semenke...hahahahahaha...:zcepanje::zcepanje:

Izvuce te ovaj gradinar...:ok::heart::cmok2:
Ma ne rekoh sve
uz njega i ašov ide
i sve što treba za kopanje,plevljenje
izuzetna ponuda bre :ok:
al ima mnogo i konkurencije:(
ma utakmica je,sele,to sve :hahaha:
 
.....koliko vidim većina seje ljubav ( neki se žale ne niče baš kako žele ; a neki se hvale jer neznaju za bolje ) ; pa ja se nešto pitam, kao svaki gradinar koji hoće da bude uspešan - gde to ima ljubavi bez čovečnosti ... i kakva je to ljubav bez čovečnosti ---rialiti ....zaista , sad sam u dilemi- dali da isečem moju sekvoju čovečnosti i sadim bez nje rialiti ljubav ?
 

Back
Top