Jednaki, isti, ravnopravni, nepismeni?

"Agresivno, tendenciozno, boldovano i van konteksta."
hakim bej, За ове латинске речи постоје одговарајуће наше. Али коме ја то причам, знаш Ти то јако добро. Мада Ти пишеш ћелавом gajevicom а ја ћирилицом и највероватније је да се нећемо моћи разумети. Штета. А belci, или друге пути, ето шта ћеш, ја за те разлике немам око - сви су ми једнаки. Другим речима расизам код мене не пролази!!! За мене је човек биће које треба поштовати ма које расе, вере, пути, политичког опредељења он био. Толико на твој коментар о мом коментару. Начитан сте човек само имам осећај да Ти је памет у дисхармонији са срцем.
стршљен

Ако су за тебе hakim bej Роми свиње и стока, за мене су сви Роми људи, и не видим разлику између њих и себе иако ја нисам Ром!




Кивно зборити, трте-мрте - ма, не пије воду - То је већ виђено и то су само шарене лаже за незнамтикога.
Чим неко не зна шта ће јер му је пре тога дубоко смештено, пада у ватру и почиње вређањем.
А мене, не да је сад то увредило, него си ми хебала мајку ... што у женском роду?
Паметно моје, мућни мало главицом - избистри ум. Но но, не претеруј, лако можеш при том да испаднеш ружна, озбиљно ти теча каже.
- Испунила си квоту за овај дан а тон ти је оптужујући расисто, можда би се неко усудио да каже. Или,
- "Поред овакве беле природе ти ме у буљу љубиш?", упитао би можда други простак.
Ја то нисам и нећу на тај ниво да се спуштам а нити такве изјаве да коментаришем.
Него, без зезања склони ово чудо од текста, то нико жив више не чита. Прошла су Ти та времена.
Греота да се тако нагрдиш тако "преслатка" са велика моодда.
Е сад, треба имати кликер да се то са женским родом разуме - зато, желим ти више среће у следећем извлачењу.
И на крају од мене: Еј, "бакице" или боље рећи "декице" ајд искулирај мало.
Пустио/пустила си корење овде; изгледа да имаш превише слободног времена па ладиш моодда по цео дан, и по интернету просипаш гадости и туђе мудрости. Нашао/нашла си мени да паметујеш и причаш о поенти писмености, равноправности и живота!

Не да мрзим овај наглашено осећајан тон и емоције моје. Па опет, кажем:
Кош! И, још два слободна бацања
за течу стршљена.


 
Poslednja izmena:
...можда си ти равноправан са циганином...можда и циганин мисли да је равноправ са тобом ...али да знате, та сложеница је скована за идиоте ( у пуном значењу те речи )....нити има ишта: равно и право у овом свету ..да би постојала раван мора постојати идиотска глупост..а даби постојала равноправност морају постојати идиоти ..е ово помало знају грађани...пошто је раван измишлјотина за математичке будале да се смарају , онда је и право математичко физичка измишлјотина за ментоле да се осећају паметно....а ако тако стоје ствари са равноправношћу , онда је једнакост за сморне....дакле, обичан човек зна да је јединствен и непоновљив космички догађај ( дакле , никад и само никад је немогуће његово понављање )...а што се тиче оног превозног средства и уринирања , то је бацање прашине у очи идиотима којима је речено дасу грађани само зато што су геноцидирали шумадију и поморавље....кад су цигани пратили ове ( шумадинце и моравце ) они су ослободили босну, хрватску, словенију и остале западно балканске ништарије ( које су им се лепо одужиле од 44-52 пунећи јаме по србији са својим ослободиоцима и њиховим пратиоцима )...вероватно отуда та ваша љубав према циганима ---мислим оно : поби народне непријатеље ...е није ово крај света ......

 
Да ли се ти сад овде на блогу звао 123loncar, hakim bej или неко трећи (а он се досад још није јавио) свеједно је. Задојеног мржњом нико живи не може откравити срце. Ако по вашем неможемо сви бити исти можете бар рећи да је Ром човек, а не стока - А пред Богом смо сви исти. Свевишњем није битно шта си био, којој си партији давао глас... већ му је битно какав си за живота био и, да ли си ко људско биће вредео, био моралан и частан човек. Сви су исти и сви ће стати у ред. И свако од нас ће добити карту за оно место које је за живота заслужио. На месту где мржња влада не желим се задржавати.

ПС. никог не мрзим - политички сам неутралан - живим свој живот и не дозвољавам да ми вуцибатине кроје капу како оне желе - ценим и поштујем Човека а нечовека не миришем.
 
стршљен;bt123574:
Ако су за тебе hakim bej Роми свиње и стока,

Ako se malo potrudis i procitas tekst na koji si vec odgovorio, videces da:
Ja nisam nigde i nikada pominjao Rome nego Cigane koji pisaju u atobusu GSP-a.
Svako ko pisa u autobusu javnog prevoza je STOKA !
Ako ti stoku razlikujes po nacionalnosti, boji, onda izbegavas da vidis sustinu.
стршљен;bt123574:
за мене су сви Роми људи, и не видим разлику између њих и себе иако ја нисам Ром!
не видим разлику иако ја нисам Kako znas da nisi ako ne vidis razliku?
To sto Ti nesto ne vidis ne znaci da ne postoji.
Mozda nisi video ni Pariz, ali to uopste ne znaci da on ne postoji.

Ljudi i stoka se razlikuju po postupcima, ponasanju. Ljudi prave izbor a stoka ne.
Mozda ces izabrati da ni to ne vidis.
srecno u suzenom shvatanju bez alternative.

p.s. nigde nisam rekao da sam beo niti bela. Nemoj koristiti mozak za muckanje nego za razmisljanje
p.p.s. ostatak teksta govori najvise o tebi, i ja se ne bih upustao u dublju analizu. Terapija moze biti efikasna, ali nije besplatna.
 
...знаш , није лако видети суштинску животну разлику на овим балканским ( читај ништачким - нељудским ) просторима , од шуме манипулативних глупости и гадлука ---узгред , које ( те ништачке гадости ) интелектулаци крвавих руку са пар купљених звања масовно намеђу становништву ( поробљеном и застрашеном ) .... простачка фора бранилаца ратних злочинаца : роми су национална мањина са свим грађанским правима, али цигани су неман ...... ствар за истребљење у градском превозу ... размишљање болесних умова , од којих је саздана духовност ратних злочинаца ...човек који је поставио овај резон на блогу, бацио је прашину у лице свима -- а за тако нешто мора се бити дословно друштвеним идиотом , или покварењаком једнаким са програмером зла .....( ником не пада напамет да је уринирање биолошка потреба , која са болесном бешиком је неодложна ствар ; цигани су изузетно изложени прехладама ; дали је шофер ГСП иједном путнику стао ван станице ; зашто ГСП нема аутобусе са тоалетама ; дали је боље упишати се у гардероби , или урадити то са што мање штете ; и сличне глупости које мени ето падају напамет - пре него што истрчим на поље јавног морала и друштвено приоритних горућих питања ) ...коначно , колико је важније уринирање једног детета , без разумног старатељства и родитељства , од безочне пљачке становништва - од очигледног скривања ратних злочинаца од стране владајуће олигархије и безочне шикане становништва ( узгред , које од уста своје деце одваја за енормне плате и профите тих истих на власти , као и за издржавање тих истих злочинаца и њихових фамилија са њиховим чуварима )---јер очигледна је истина- -објављена од те исте власти : да плаћају све побројано ; да хапсе злочинце од 2000 до 2010 ( а знају гдесу били све до 2008 ) : да су стално у том периоду свима причали како незнају где су ( а сад ето знамо да су знали где су ; којим колима државним се возили ; у којим државним објектима су боравили ; у којим научним установама се лечили ---јел , а само не знају данас где су )....и да не помињем друге злочиначке делатности , које ето мање су важне од цигачетовог јавног уринирања ..........
наравно...ови и овакви текстови , нису позив на линч циганчића или пак стоке која не може се контролирати па уринира на јавним местима животињски....
али зато су овакви ставови непријатељски , а њихово јавно исказивање је врећање часних јуначких патриодских синова и часних бранилаца српштине ( узгред , које човечанство прогања због радњи противу човечности ) ....
...а ово све пишем, у спомен мојим прецима, који су са циганском музиком из Албаније напали браниоце Србије у македонији ; који су са поћорековом армадом безуспешно бранили српштину , и гинући у плавим униформама, нису могли пред најездом мојих предака и цигана музиканта из албаније, да одбране : војводину , босну , хрватску , словенију и друге балканске регионе-------- слава им !

а сад за опуштање музика и маните се цигана и срба који иду са циганском музиком ; повампириће им се преци па ће опет да пређу војводину , хрватску , босну и све што треба - само да им ови свирају ово:
 
Poslednja izmena:

Back
Top